przniesienie włącznika awaryjnych na deskę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

przniesienie włącznika awaryjnych na deskę

Post autor: kraja87 » śr mar 11, 2009 13:35

Panowie szukałem tematu o przenoszeniu włącznika świateł awaryjnych zza kierownicy na deskę, ale znalazłem tylko porady do mk3.

A więc. Mam włącznik świateł awaryjnych montowany w deskę (obok przeciwmgielnych i podgrzewania szyby). Nie wiem tylko jak go podłączyć żeby wszystko działało... Macie z tym jakieś doświadczenia? Z której strony się za to zabrać?


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » śr mar 11, 2009 13:56

po co ci to kolego przeciez masz nowsze rozwiazanie z tego co pamietam to jest z tym wiele zachodu.Wogle nieoplacalna rzecz.Ja bym zostawil tak jak jest.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 11, 2009 14:14

jak masz już wyłącznik do awaryjnych to po prostu go dublujesz , a to w taki sposób , rozbierasz osłonę stacyjki , odnajdujesz tam kable koloru czarno - białego i czarno - zielonego , to są kable od kierunków , następnie szukasz kabla koloru biało - żółtego , teraz musisz odnaleźć takie styki w Twoim dodatkowym włączniku styków które po wciśnięciu klawisza łączą te wszystkie trzy kable do kupy , a po rozłączeniu wyłącznika każdy ma być osobno , teraz musisz znaleźć kabel koloru czarno - biały - zielony i znaleźć taki styk w wyłączniku który dołączy ten kabel do plusa zasilania z lini 30 , czyli linia napięcia 12 V bezpośrednio bez stacyjki , oczywiście musisz sobie jeszcze podłączyć zasilanie do podświetlenia symbolu wyłącznika



Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » śr mar 11, 2009 14:15

moim zdaniem to jest o wiele wygodniejsze rozwiązanie przydające się najbardziej podczas dziękowania komuś :) I właśnie po to pytam żeby wiedzieć co trzeba zrobić żeby włącznik przełożyć na dechę :)

[ Dodano: 11 Mar 2009 13:16 ]
miś fazi, no i to są konkrety! dzięki wielkie! :D


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 11, 2009 14:17

J3L3N pisze:po co ci to kolego przeciez masz nowsze rozwiazanie z tego co pamietam to jest z tym wiele zachodu.Wogle nieoplacalna rzecz.Ja bym zostawil tak jak jest.
wspaniała sprawa , bo za wyłącznik awaryjek za kierownicą to spaliłbym na stosie konstruktora

[ Dodano: 11 Mar 2009 13:19 ]
sam mam dorobiony w moim MK3 , naprawde duza wygoda , zwłaszcza jak trzeba podziękować , wychodząc z zakrętu :bigok:
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 14:25 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » śr mar 11, 2009 14:57

jestem tego samego zdania, tym bardziej ze jak zaczynasz dziekowac to przod auta masz np na prawym pasie a tylek jeszcze na lewym czyli kiere masz jeszcze skrecona. I gdzie tu wsadzic lape do awaryjek? Z tym nowszym rozwiazaniem w kierownicy nie do konca sie zgodze. A jesli jest ono takie nowe to dlaczego prawie wszystkie samochody w tym vw maja wlaczniki na desce???


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 386 gości