Brzęczenie w okolicy katalizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Brzęczenie w okolicy katalizatora

Post autor: kenzi » wt mar 10, 2009 20:22

Witam
Od jakiegoś czasu gdy odpalę auto, spod samochodu slychać brzęczenie blachy. Myślałem, że to katalizator sie przedziurawił, ale dzisiaj okazało się, że to po prostu brzęczy duży kawał blachy, która jest przymocowany do podwozia i chyba ma chronić podwozie przed temperaturą. Blacha ta jest praktycznie na środku podwozia i ma wymiary około 1mx1m. Jest przymocowana na takich metalowych kołkach, które pordzewiały i się wykruszyły. W tej blasze z kolei są ponacinane 'słoneczka' które trzymać się miały tych metalowych kołków. No i teraz cała ta blacha drga i klekocze co słychać nawet wewnątrz auta. Pytanie brzmi czy ktoś miał podobny problem i jak temu zaradzić. Nie chcę nic zepsuć ani uszkodzić powierzchni ochronnej podwozia. Czy mam to na silikon przykleić czy w jakiś inny sposób? Proszę o radę, tym bardziej że dziś przy okazji prawie zgubiłem po drodze te plastikową osłonę alternatora, która jest mocowana w ten sam sposób ( słoneczka na kołkach ) i gdyby nie to, że była jeszcze dodatkowo zaczepiona w zderzaku, to bym ja zgubił po drodze. Od razu sprawdziłem też taka samą osłonę po przeciwnej stronie silnika i tam też osłona ledwo sie trzyma. Czy można takie mozowania wyminić? Co z tym zrobić? Pomożcie i ratujcie, zanim mi sie auto po drodze rozsypie ;)



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » wt mar 10, 2009 20:42

jesli nie chcesz na wkrety wziac,,, to wytnij z blachy wieksze kółka i za pomoca słoneczek przymocuj.. ( jezeli sa duze otwory wieksze niz słoneczka, ajezeli nie masz słoneczek to z blachy zrób je)



Awatar użytkownika
kenzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 07:57
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: kenzi » wt mar 10, 2009 21:25

No włąśnie na wkręty się boję żeby mi podłoga nie zaczęła rdzewieć w tych miejscach. Otwory w tej wielkiej blasze się nie zmieniły, po prostu kołki na których byly osadzony, zardzewiały, i gdy rdza odpadła automatycznie 'schudły', przez co blacha ma luz. Tak że wymiana tych słoneczek to tylko w plastikowych osłonach alternatora wchodzi w grę, i zrobię je mniejsze to się bedzie trzymać na tym co zostało z tych kołków. A jak przymocować te osłonę nad katalizatorem?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości