Poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów i coś jeszcze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów i coś jeszcze

Post autor: Andrzej1963 » ndz mar 08, 2009 16:27

Witam, mam dwa pytanka:
1. jaki jest rozmiar imbusa,którym odkręca się korek spustowy i do nalewania oleju w skrzyni biegów,
2. Ile w sumie jest poduszek zawieszenia silnika i skrzyni biegów. Czy wymiana jest prosta (tzn czy przy wymianie trzeba coś ustawiać przy zakładaniu nowych czy po prostu odkręcić stare i przykręcić nowe),oraz jakiej firmy najlepiej kupić i jakiego rzędu są koszty tych poduszek. Dzięki za informacje.


Andrzej

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz mar 08, 2009 16:28

Andrzej1963 pisze:1. jaki jest rozmiar imbusa,którym odkręca się korek spustowy i do nalewania oleju w skrzyni biegów,
17 (możesz użyć śruby od koła i płaskiego klucza)
Poduszki możesz wymienić samemu. Wymiana wymianą, musisz pomyśleć nad podwieszeniem silnika z tej strony, a której będziesz wymieniał poduszkę. Wcześniej popryskaj wszystkie śruby WD-40, abyś nie miał problemów z odkręceniem. Firma FEBI jest dobra, produkują m. in. tuleje metalowo-gumowe t=do tylnej belki, niestety nie wiem czy produkują też poduszki.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 16:30 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz mar 08, 2009 16:28

wszyatkie korki spustowe z jakimi miałem doczynienia w mk2 były nie na imbys tylko na zwykly klucz (15, 17 albo 19, nie pamiętam). Poduszki są trzy
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 16:30 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz mar 08, 2009 17:12

sas_gti, muszę potwierdzić to co napisał prezesso, , że spust(jak i wlew) oleju do skrzyni w mk2 to imbus 17, tak też mam w skrzyni z mk1, miałem tak w skrzyni z mk3 oraz w dwóch skrzyniach na linki z passata b3
a co do samego imbusa to jeszcze lepiej wziąć starą śrubę koła i przyspawać ją do płaskownika- klucz jest pierwsza klasa


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » ndz mar 08, 2009 18:09

No,dzięki za info odnośnie rozmiaru klucza i ilości poduszek(są trzy). Ale nic nie piszecie jakie są koszty konkretne tych poduch i gdzie je najlepiej (najtaniej) kupić.


Andrzej

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości