Podgrzewanie tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Loczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:34
Lokalizacja: B-stok

Podgrzewanie tylnej szyby

Post autor: Loczek » pt mar 06, 2009 02:58

Witam, sprawa ma się tak, że padło mi podgrzewanie tylnej szyby. Sprawdzałem u kumpla miernikiem i jest brak prądu na doprowadzeniu do szyby, czyli coś wcześniej musiało się popsuć. Czy może ktoś napisać, gdzie dalej w instalacji są jakieś przekaźniki, lub jakieś bezpieczniki (nie licząc tych pod kierownicą), które można by sprawdzić. Chodzi mi o takie bardziej fizyczne wskazanie miejsca, gdzie to może leżeć, albo w czym może tkwić problem, bo do schematów instalacji już zaglądałem i nic mi one nie mówią, gdyż nie mam zielonego pojęcia o elektryce. Dodam, że przycisk podgrzewania świeci jak go załączam, no i bezpieczniki pod kierownicą też już sprawdzałem i wymieniałem dobre na lepsze, ale nie pomogło :). Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt mar 06, 2009 03:31

Jeśli nadal działa np. dmuchawa ogrzewania czy wycieraczki - to nie trzeba sprawdzać nic innego niż kable w gumowej "harmonijce" łączącej nadwozie z tylną klapą. Jest to słaby punkt na drodze kabli, w chłodne dni stają się twarde i po prostu się tam, w środku przełamują.



Loczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:34
Lokalizacja: B-stok

Post autor: Loczek » pt mar 06, 2009 08:59

No to najpewniej będzie to, bo dmuchawa itd działa bez zarzutu



Awatar użytkownika
thomas_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 20:13
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: thomas_pl » pt mar 06, 2009 10:07

Zico63b pisze:to nie trzeba sprawdzać nic innego niż kable w gumowej "harmonijce" łączącej nadwozie z tylną klapą
Dokladnie to najpierw sprawdz, jesli dmuchawa itd dziala, jesli nie pomoze sprawdz podlaczenie przewodow oraz czy jest napiecie przy wlaczniku.
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 10:12 przez thomas_pl, łącznie zmieniany 1 raz.


thomas_pl - golf MK 3

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » pt mar 06, 2009 19:00

u mnie jak się przetarł kabel w harmonijce to szyba raz grzała a raz nie bo czasami kable się stykały a czasami nie


Obrazek

Loczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:34
Lokalizacja: B-stok

Post autor: Loczek » ndz mar 22, 2009 11:04

Okazało się, że przycisk słabo działa, trzeba wcisnąć chwilę i potrzymać i zaskakuje ogrzewanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 312 gości