Jakie tarcze (Brembo vs ATM vs Optimum)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szafek_ml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:40
Lokalizacja: Gliwice

Jakie tarcze (Brembo vs ATM vs Optimum)

Post autor: szafek_ml » ndz mar 01, 2009 19:56

Witam.
W moim mk3 pojawił się problem z tylnymi hamulcami którego rozwiązanie podejżewam polega na wymianie jak i tarcz tak i klocków.
Ponieważ nie jestem jakimś tam rajdowcem wiec wychodzę z założenia że tarcze które wybiore będą z niskiej półki cenowej.
Poszperałem po allegro i znalazłem kilka ofert (klocki + tarcze) ale mam dylemat.
Które tarcze wybrać?

BREMBO - jedyne jakie widzialem z niskiej półki to tarcze lite
ATM - tarcze wentylowane
Optimum - tarcze wentylowane
Wszystkei cenowo klasują się tak samo.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 01, 2009 20:16

Sprecyzuj pytanie. Bo najpierw piszesz o hamulcach tylnych a potem o tarczach wentylowanych a takie są tylko na przód. Poza tym tematy o markach tarcz powatrzają się na tyle często że użyj po prostu wyszkiwarki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

szafek_ml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: szafek_ml » ndz mar 01, 2009 21:37

Jak napisałem tak jest. Mowa o tarczach TYLNYCH i o takie mi chodzi oraz TAK, tylne tarcze mam wentylowane, dlatego też moje pytanie na forum.
Czytałem też kilka postów odnoście Tarcz i tamte albo są z wyższej półki cenowej, bądź np jak opisywane również Brembo są tarczami Litymi.

Jednak widzę, że coś ktoś, kiedyś majstrował przy moich hamulcach, gdyż jak zasugerowałeś tylne są tylko lite. Automatycznie to rozwiązuje mój problem, a cel jaki obieram to lite Brembo.
THX za info.
Ostatnio zmieniony ndz mar 01, 2009 21:42 przez szafek_ml, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » ndz mar 01, 2009 21:39

Paweł Marek pisze:ATM - tarcze wentylowane
Optimum - tarcze wentylowane
miałeś na myśli nacinane? nawiercane? :chytry:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

szafek_ml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: szafek_ml » ndz mar 01, 2009 21:48

Osobiście się nie znam więc ufam opisowi na aukcji ale chodzi mi np o takie:
http://allegro.pl/item557961203_tarcze_ ... vento.html.
Tarcza z wyżłobionymi łopatkami w środku w środku.
Takie właśnie mam założone na tylnych kołach.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » ndz mar 01, 2009 21:53

Na aukcji wyraźnie napisane jest że są to tarcze na przednie koła.Na tylnej osi występują wyłącznie tarcze pełne więc skoro na tyle masz tarcze przeznaczone na przednią oś to ktoś niezłą rzeźbę odstawił...


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » ndz mar 01, 2009 22:05

moze ktos na tyle przelozyl zaciski z czegos innego... albo dal wentyle kosztem klockow...

no ale zeby dla 110 koni tyle zachodu? :D


zwymiaruj obecne tarcze i nastepnie albo kup tarcze i klocki wg katalogu albo szukaj odpowiednich (jesli masz niestandardowa srednice)... ja polecam ATE...
Ostatnio zmieniony ndz mar 01, 2009 22:07 przez drill, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn mar 02, 2009 09:46

Przepraszam ze sie podlacze. Szukam tarcz do mojego mk4 i ceny ATE sa dosc wysokie ( wiem ze sa bdobre). Co sadzicie o Road House? warte sa zakupu czy jednak sobie odpuscic. Mial ktos stycznosc z nimi?

Moze brembo? choc kuzyn mial z nimi wlasnie wmk4 przykre doswiadczenia. Za komplet z klockami wolaja 219zl.
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 09:49 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pn mar 02, 2009 09:56

O czymś takim jak Road House to pierwszy raz słysze.Co do Brembo to potwierdzam że to nie jest już to Brembo co kiedyś - strasznie spadli z jakością.Wiem natowmiast jedno - układ hamulcowy jest elementem na którym nie warto oszczędzać.Jeśli ATE jest za drogie sprawdź cene zestawu firmy Lucas - bardzo dobra firma a może być tańsza od ATE (i wcale nie gorsza).


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

sados7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 18, 2008 17:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: sados7 » pn mar 02, 2009 20:42

Panowie nie ma co szukać oszczędności na hamulcach " częściach " tak jak tu ma delemat kolega przecierz to jest nasze i nie tylko ŻYCIE I ZDROWIE. - czy to jest warte parę złotówek więcej :bajer:- PEWNIE TAK Polecam w tym przypadku tarcze i klocki firmy ATE ( linja produkcyjna VW ) poprostu pewność ja ma takie rewelka jestem zadowolony :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości