wymiana termostatu w 1.8 ABS z klimą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

wymiana termostatu w 1.8 ABS z klimą

Post autor: Lukasz_mk2 » pt lut 27, 2009 13:27

Witam, mam pytanie mam problem z temperaturą tzn. jak auto stoi to nagrzewa się do 90 stopni ale gdy jadę auto się schładza gdzieś do 65 - 70 stopni. Jest to wina termostatu. Mam tylko pytanie bo byłem u jednego mechanika i pobiedził mi że jak mam klime to pierw muszę spuścić czynnik, bo trzeba demontować kompresor do wymiany termostatu. I teraz czy to co mówił jest prawdą czy chciał więcej zarobić. Nie mam garażu ani żadnego podjazdu żeby zobaczyć co i jak - proszę więc o odpowiedź doświadczonych użytkowników.


Obrazek

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt lut 27, 2009 13:54

hmm u siebie w 1Z tdi wymieniałem sam termostat i mam klime i nic nie trzeba było robić przy kompresorze. tu masz opis co i jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... termostatu. A ten mechanik pewnie chce z ciebie kase zciagnac



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pt lut 27, 2009 14:50

Ja wymienialem (u mechanika :) ) termostat 2 dni temu w swoim ATF (tez mam klime) i nie trzeba bylo nic demontowac. Jedyne co tam demontowal to jakas oslona bo mu troche przeszkadzala. Na klime troche pobluzgal ale nie trzeba jej bylo ruszac.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości