Coś stuka w skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Coś stuka w skrzyni

Post autor: MiSzOn » czw lut 26, 2009 13:38

Witam. Mam taki problem. Jak dźwignę lewe koło na lewarku i ruszam nim w lewo i w prawo słychać jakieś jakby stukanie w skrzyni. Przy kręceniu kołem tego nie słychać, dopiero w momencie zmiany kierunku kręcenia. Wydaje mi się, że w skrzyni, bo stukanie występuje wtedy, kiedy rusza się półośka, okolice koła i zwrotnicy raczej odpadają. Jak przyłożę rękę do skrzyni to czuć drgania w momencie stuku. Na kole też czuć te drgania, chyba nawet bardziej niż na skrzyni. Co to może tak stukać?
Jak silnik chodzi na wolnych obrotach, to minimalnie słychać też jakieś stukanie, jakby z okolic skrzyni, ale ciężko dojść co to i gdzie, bo czasami słychać, czasami nie i jest to ledwo słyszalne. A może jestem przewrażliwiony i mi się wydaje...
Skrzynia to 4S, silnik 1.8 GU



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw lut 26, 2009 16:27

Bardzo prawdopodobne że uszkodzone masz przeguby.



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » czw lut 26, 2009 16:31

Kolego zobacz czy czasem przegub od strony skrzyni ci sie nie odkrecil bo umnie tak bylo kiedys ze na 2 srubach sie trzymal sprawdz sobie to no i jak wszystko bedzie ok dokrecone to tak jak pisal KAROL 84, przegub moze byc walniety pozdrawiam


VWelvis pozdrawiam

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw lut 26, 2009 19:35

No tak podejrzewałem, że to przegub. A teraz pytanie - czy przegub wewnętrzny może stukać na skręconych kołach? Bo czasami mi stuka na skręconych kołach. Po podniesieniu auta, to stukanie raczej na pewno dochodzi z okolic skrzyni, a nie z okolic koła. No chyba, że padły oba na raz :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości