halogeny w zderzaku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RallyFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:57
Lokalizacja: śląsk

halogeny w zderzaku

Post autor: RallyFan » śr lut 25, 2009 21:30

witam wszystkich chcialbym zamontowac halogeny przeciw mgielne w zderzaku na dole w miejscu wlotow w golfiku 1.9 tdi a slyszalem ze podobno nie pasuja ( przeszkadza jakies wzmocnienie) wiec trzeba zrobic jakas przerobke jesli by ktos pomogl i opisal co tam trzeba zrobic to bardzo dziekuje
Ostatnio zmieniony czw lut 26, 2009 12:04 przez RallyFan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » śr lut 25, 2009 21:40

Po pierwsze, primo, nie ten dział i zaraza Cię stąd wywalą :D

Po drugie, primo, bez sensem jest mocowanie halogenów w tych miejscach. O ile od strony kierowcy możesz co najwyżej powalczyć o miejsce, np. z czujnikiem temp zewnętrznej, to po stronie pasażera zakryjesz dolot powietrza poprzez kierownicę intercoolera na sam intercooler, co za tym idzie "ogrzejesz powietrze" doładowane, co za tym idzie zabierzesz mocy swojemu motorkowi TDI......

Po trzecie primo, widziałeś już gdzieś takiego Golfa i Ci się spodobał????? :D


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr lut 25, 2009 22:08

Kolego,a nie myślałeś o czymś takim.Zero kombinacji i świetny efekt.

http://moto.allegro.pl/item561403888_ki ... ml#gallery


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » śr lut 25, 2009 22:15

sagon pisze:Kolego,a nie myślałeś o czymś takim.Zero kombinacji i świetny efekt.

http://moto.allegro.pl/item561403888_ki ... ml#gallery
Kolega ma MK4.. to jest do MKIII....

[ Dodano: 25 Lut 2009 21:20 ]
Kolega Sagon mi przypomniał coś...... Kumpel do swojego MK4 Variant kupił takie halogeny:

http://moto.allegro.pl/item565427063_ha ... ennej.html

i wkleił je w te kratki, o których pisałeś..... Wyglądają fajnie - jak na mój gust - ale nie wiem jak się spisują.... :)


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw lut 26, 2009 09:13

czyzaczek pisze:Kolega Sagon mi przypomniał coś...... Kumpel do swojego MK4 Variant kupił takie halogeny:

http://moto.allegro.pl/it...y_dziennej.html

i wkleił je w te kratki, o których pisałeś..... Wyglądają fajnie - jak na mój gust - ale nie wiem jak się spisują....
O boże kolego nie rób tego swojemu golfikowi :)
A nie myślałeś nad soczewkami w miejsce oryginalnych zaślepek w lampie ?



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » czw lut 26, 2009 12:01

PvD pisze:A nie myślałeś nad soczewkami w miejsce oryginalnych zaślepek w lampie ?
Ja mam tak owe i powiem, że dużo to nie daje podczas mgły ... Jest trochę jaśniej, ale bez rewelacji - widoczności raczej nie poprawiają. Chyba, że podczas delikatnej mgły.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw lut 26, 2009 12:02

W jakim stopniu halogeny zwiazane sa silnikami diesla? Pomysl na drugi raz prosze, zanim zalozysz temat w niewlasciwym dziale!



RallyFan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: RallyFan » czw lut 26, 2009 14:30

Wiem przepraszam jestem od nie dawna mój bład postaram sie poprawic



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw lut 26, 2009 17:00

RallyFan pisze:Wiem przepraszam jestem od nie dawna mój bład postaram sie poprawic
Nie ma sprawy :bigok:



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » sob lut 28, 2009 10:30



Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diagi » sob lut 28, 2009 10:49

czyzaczek pisze:A takie coś widziałeś????????

http://www.allegro.pl/item563080899_hal ... zewki.html
No właśnie tak czytam ten temat i od razu przygotowałem sobie linka na wrzucenie tego.
To są idealne halogeny w seryjny zderzak i bez zbędnych kombinacji można je założyć i świetnie pasują i nie wygladają źle.

A czy widział ktoś z was kiedykolwiek oryginalne halogeny w zderzak R32 ? Ponieważ nigdy się z tym nie spotkałem, z fabryki wiem że nie wychodziły, ale może potem zaczęli produkować kratki z halogenami do samodzielnego montażu tak jak te z powyższego linka tylko że w zderzak R32.
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 10:50 przez Diagi, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob lut 28, 2009 11:31

SToRM pisze:W jakim stopniu halogeny związane sa silnikami diesla?
no i tu się mylisz - na instrukcji tych halogenów jest napisane że nie nadają się do TDI właśnie z przyczyny intercoolera - jeśli juz koniecznie chcesz je zamontować musiałbyś moim zdaniem założyć intercooler znajdujący sie przed chłodnicą wody - właśnie dlatego że te w kratki zawadzają o ten który masz z boku (a nie jak w ARL centralnie)



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » sob lut 28, 2009 13:25

greg pisze:
SToRM pisze:W jakim stopniu halogeny związane sa silnikami diesla?
no i tu się mylisz - na instrukcji tych halogenów jest napisane że nie nadają się do TDI właśnie z przyczyny intercoolera - jeśli juz koniecznie chcesz je zamontować musiałbyś moim zdaniem założyć intercooler znajdujący sie przed chłodnicą wody - właśnie dlatego że te w kratki zawadzają o ten który masz z boku (a nie jak w ARL centralnie)
tak mysle, czy duzo roboty zeby wlasnie przelozyc IC na srodek? macie moze jakies pogladowe fotki jak to wyglada?

bo tez szykuje sie do zalozenia halogenow, mam juz cala instalacje i teraz kwestia decyzji, wkladac w lampy jak w ori (ale podobno niewiele to daje we mgle) czy kombinowac cos na zderzak (albo w kratki albo jakies dodatkowe Helle) pozostaje tylko kwestia porzadnego "uczepienia" halogenu do zderzaka.... tutaj moze byc problem, nie za bardzo jest tam sie za co zlapac...
macie moze jakies pomysly lub rozwiazania?



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » sob lut 28, 2009 14:44

na forum jest temat o zakładaniu FMIC, jest to chyba największy zbiór info na ten temat: 400postów

więc użyj opcji szukaj :bigok:

tak na mój gust, robić FMIC tylko po to żeby wsadzić halogeny.... bezsens :helm:
w reflektorach nie masz halogenów? jak nie to sobie zmień reflektory (wcale nie drogie), przełącznik świateł, parę kabelków i masz halogeny!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 365 gości