Dziwne zachowanie po zmianie radia...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Dziwne zachowanie po zmianie radia...

Post autor: Tomek- E-g » śr lut 25, 2009 10:31

Witam.
Wczoraj zmieniłem w swoim mk4 radio, a dokładniej wywaliłem dużą navi i włożyłem w to miejsce 2dinowe oryginalne radio vw DELTA 6....niby proste i powinno wszystko byc ok ale...
Zaraz po tym okazało się że nie działa mi central - dokładniej zamykanie z pilota ( kluczykiem działa ) dodam ze bateria w pilocie raczej nie padła bo jest nowa.

Druga rzecz to po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio powinno się wyłączyć , a to się nie wyłącza. I może nie byłby to jeszcze problem bo przecież moge nacisnąc przycisk i sie wyłączy tylko że w momencie wyciągniecia kluczyka radio działa ale nie normalnie tzn przerywa z częstotliwością ok 0,5 sek działa-niedziała-działa-niedziała...itd jakby jakies zwarcie czy cos... Wiem ze takie tłumaczenie słowami na sucho moze byc malo obrazowe ale moze komus cos wpadnie do głowy ...


BYŁO : corrado 2.9 VR6 - lupo 1.4 16V - mk3 2.8 VR6 - bora 1.9 TDI - mk4 GTI 1.8T
JEST : mk4 1.9 TDI ( ASZ )

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 25, 2009 11:20

To radio nie będzie działać Ci prawidłowo bo sterowane jest przez magistrale CAN. Było już o tym pare razy mówione



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » śr lut 25, 2009 11:39

kiss pisze:To radio nie będzie działać Ci prawidłowo bo sterowane jest przez magistrale CAN. Było już o tym pare razy mówione

:grrr: tzn ze co ze nic z tym nie zrobie???
mógłbys napisac cos więcej lub podac mi linka do tego tematu?
I czy sprawa centralnego zamka to zbieg okoicznosci czy tez wina tego radia?


BYŁO : corrado 2.9 VR6 - lupo 1.4 16V - mk3 2.8 VR6 - bora 1.9 TDI - mk4 GTI 1.8T
JEST : mk4 1.9 TDI ( ASZ )

Awatar użytkownika
vwbartus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw cze 01, 2006 23:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: vwbartus » śr lut 25, 2009 12:05

Tomek- E-g, mam takie samo radio w borze i mialem je tak podlaczone ze nie moglem sciemniac podswietlenia , lapalo tylko stacje radiowe z najmocniejszym sygnalem , no i bylo tak podlaczone ze na wlaczonym silniku w czasie jazdy co 1 godzine musialem je wlanczac bo sie wylanczalo. z tym ze u ciebie sia wlancza i wylancza na wycignietym kluczyku to to ze masz zle podlaczone radio jak podlaczysz je inaczej to bedzie tak jak u mnie ze na wyciagnietym kluczyku radia nie wlaczysz a jak bedziesz jezdzill to co 1 godzine bedzie ci sie wylanczało. A jak u ciebie jest z podswietleniem i ze stacjami ??


[size=84][color=navy][b]Volkswagen Klub Polska #822#[/b][/color][/size]

____________________

[size=117][color=black][b]KOMBI W DIESLU ....[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 25, 2009 12:13

Tomek- E-g pisze:lub podac mi linka do tego tematu?
np. tutaj kolega starał się coś z tym zrobić, ale z jakim skutkiem to już nie wiem?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210560



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » śr lut 25, 2009 12:19

kolego Tomek zobacz 1 post : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
moze o to chodzi :)
pozdro



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » śr lut 25, 2009 12:22

vwbartus pisze:Tomek- E-g, mam takie samo radio w borze i mialem je tak podlaczone ze nie moglem sciemniac podswietlenia , lapalo tylko stacje radiowe z najmocniejszym sygnalem , no i bylo tak podlaczone ze na wlaczonym silniku w czasie jazdy co 1 godzine musialem je wlanczac bo sie wylanczalo. z tym ze u ciebie sia wlancza i wylancza na wycignietym kluczyku to to ze masz zle podlaczone radio jak podlaczysz je inaczej to bedzie tak jak u mnie ze na wyciagnietym kluczyku radia nie wlaczysz a jak bedziesz jezdzill to co 1 godzine bedzie ci sie wylanczało. A jak u ciebie jest z podswietleniem i ze stacjami ??
jezeli chodzi o podswieytlenie to nie mam mozliwosci regulowania. w tej chwili mam przyciemnione i nie moge nic z tym zrobic, rózni sie od climatronika...
Jezeli chodzi o stacje radiowe to w sumie co chciałem to złapałem wiec nie zauwazyłem problemu...

Strasznie to dziwne że są takie jaja z tym radiem. to co ono było dedykowane tylko i wyłącznie do jakiegos modelu auta czy wszędzie i od nowosci tak działało...nie kumam.

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 11:29 ]
bufu pisze:kolego Tomek zobacz 1 post : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
moze o to chodzi :)
pozdro
no i masz racje o to chodzi...niestety :- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)


BYŁO : corrado 2.9 VR6 - lupo 1.4 16V - mk3 2.8 VR6 - bora 1.9 TDI - mk4 GTI 1.8T
JEST : mk4 1.9 TDI ( ASZ )

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lut 25, 2009 12:58

Tomek- E-g pisze:to co ono było dedykowane tylko i wyłącznie do jakiegos modelu auta czy wszędzie i od nowosci tak działało...nie kumam.
tak, radio było montowane do nowszych VW jakos po roku 2005 chyba.
napewno nie było dedykowane do mk4 :bigok:



Awatar użytkownika
Tomek- E-g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 19:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Tomek- E-g » śr lut 25, 2009 14:33

kiss pisze:napewno nie było dedykowane do mk4
tak czy inazcej nie powinni robic takich numerów...;-(
podjade jutro do jakiegos magika i niech mi to zobaczy...

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 16:44 ]
kiss pisze:np. tutaj kolega starał się coś z tym zrobić, ale z jakim skutkiem to już nie wiem?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210560
przestudiowałem temat z linka który mi podałes i co moge powiedziec ...maja chłopaki jazde w głowach ;-) tzn jak dla mnie to 90% to czarna magia...nie wiem czy im zazdroscic czy współczuć ;-)

[ Dodano: Wto Mar 03, 2009 09:59 ]
Byłem wczoraj u majstra który robi takie rózne dziwne rzeczy z elektroniką i niby troszke pomógł. Zrobił ze central działa spowrotem i radio wyłacza sie po wyciągnięciu kluczyka ale za to w zamian po kazdym dłuzszym wyłączeniu niż 1 min muszę wklepywac na nowo kod bezpieczenstwa ( szczerze nie jest to upierdliwe ) pozostała mi tylko kwestia regulacji podswietlenia ale ma mi to zrobić w przyszlym tygodniu.


BYŁO : corrado 2.9 VR6 - lupo 1.4 16V - mk3 2.8 VR6 - bora 1.9 TDI - mk4 GTI 1.8T
JEST : mk4 1.9 TDI ( ASZ )

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości