Sprawdzenie czujnika ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Sprawdzenie czujnika ABS

Post autor: martuncio » pn lut 23, 2009 22:42

Któryś czujnik mi nawala w golfie i nie wiem który a strasznie mnie denerwuje jak coś boli mego golfika.Mam golfa 92 rok i byłem wczoraj u mechanika i podpiął pod komputer i powiedział że tak nie sprawdzi bo coś tam chyba że stary typ mam i że musi szeregowo się podpiąć i wtedy będzie wiedział.Może ktoś z okolic Elbląga albo jeszcze lepiej Pasłęka ma przyrządy to podjechał bym?Koledzy utrzymajmy swoje VW jak najdluzej w jak najlepszym stanie żeby nasi wrogowie zobaczyli co to VW :)



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » pn lut 23, 2009 23:25

Jak nie znajdziesz nikogo z vagiem, to kup zwykły miernik. Na allegro są po 6 zł. Nic szczególnego, ale zmierzyć się da. Pomierz opór na czujnikach, najlepiej zaraz przy kompie. Nie da to 100% pewności, że jest sprawny jak pokaże właściwy opór, ale da 100% pewność, że jest walnięty, jak pokaże zły opór. Ma być 1-1,3 kOhm.



Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: martuncio » wt lut 24, 2009 09:17

a gdzie znajduje się komputer od ABS-u?Czyli ten mechanik miał jakiś zły program tak?
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2009 09:21 przez martuncio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lut 24, 2009 09:29

Komputer jest pod tylną kanapą za kierowcą.
Przednie czujniki możesz zmierzyć bez dobierania się do kompa bo w okolicach kielichów znajdują się kostki od abs-u. na pewno je znajdziesz, możesz je rozłączyć i tam zmierzyć. Jak przednie okażą się ok. to dopiero wtedy musisz już rozpinać sterownik ABS-u. Ja osobiście stawiam na przednie czujniki. Jeśli ABS raz działa raz nie (to być może pomocny okaże się jakiś kumpel, który w trakcie Twoich pomiarów będzie ruszał przewodami ABS. Często nie tyle pada czujnik co łamie się kabel do czujnika (zwłaszcza w mrozy).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: martuncio » wt lut 24, 2009 09:44

to lepiej kanapę podnieść i nie brudzić się przy zdejmowaniu koła skoro tak też można.Sprawdze :) A abs swieci juz caly czas po przejechaniu paru metrów.
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2009 10:11 przez martuncio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lut 24, 2009 09:56

martuncio pisze:to lepiej kanapę podnieść i nie brudzić się przy zdejmowaniu
koła
Ale nikt Ci nie każe zdejmować koła, te złącza są pod maską "na wierzchu".


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: martuncio » wt lut 24, 2009 10:12

aha to wiem gdzie :) dzięki



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt lut 24, 2009 10:17

martuncio pisze:to lepiej kanapę podnieść i nie brudzić się przy zdejmowaniu koła skoro tak też można.Sprawdze :) A abs swieci juz caly czas po przejechaniu paru metrów.
jesli po wlaczeniu zaplonu kontrolka ABS gasnie a po przejechaniu kilku metrow sie zapala to niekoniecznie mierzac rezystancje czujnika znajdziesz blad... to wskazuje raczej na brak impulsow z czujnika a nie przerwany obwod... a brak impulsow to chociazby brud na "sloneczku", moze byc pekniety czujnik (ja tak mialem...)...

ale najpierw pomierz rezystancje czujnikow, jak bedzie OK to szukaj juz wtedy najpierw brudu i opilkow metalu na czujnikach... a potem to VAG i odczytanie, ktory czujnik nie daje sygnalu...



Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: martuncio » śr lut 25, 2009 12:07

Sprawdziłem multimetrem przednie czujniki i od pasażera pokazał 1200 a od kierowcy pokazywał różne dziwne wskazania więc on będzie przyczyną że raz świeci a raz nie tak??



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » śr lut 25, 2009 12:33

martuncio pisze:Sprawdziłem multimetrem przednie czujniki i od pasażera pokazał 1200 a od kierowcy pokazywał różne dziwne wskazania więc on będzie przyczyną że raz świeci a raz nie tak??
jesli z tylu rowniez sa OK, stabilne wskazanie to najprawdopodobniej tak

z tylu mozna pomierzyc pod siedzeniem kanapy, tam sa kostki



Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: martuncio » śr lut 25, 2009 13:36

A co sądzicie o tych czujnikach za "dyche" z allegro?dzisiaj jade po robocie kupic w sklepie za 48 ale pytam bo ciekawi mnie wasza opinia.

[ Dodano: 28 Lut 2009 08:58 ]
czujnik wymieniony :bajer: abs działa jak fabryka chciała tylko było problemu trochę z wybiciem starego 17 letniego czujnika :jezor: wiertara musiała pójść w ruch.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości