Problem z Venciakiem!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sllaweek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 24, 2005 11:05
Lokalizacja: Pruszków

Problem z Venciakiem!!!

Post autor: sllaweek » czw wrz 08, 2005 12:31

Moje Vento samo dogdaje gazu, a mianowicie: podczas jazdy (obroty ok. 3000 tys) puszcam gaz, obroty spadaja do 2500 tys a po chwili samochod sam przyspiesza do ok. 3000 tys po czym obroty spadaja normalnie. Na poczatku myslalem ze to linka ale zmieniłem ją i dalej jest to samo. Smarowalem tez sprezynke przepustnicy i dalej to samo. Czy ktos spotkał sie z takim problemem lub wie co sie dzieje? Prosze o pomoc!!!



danielsku

Post autor: danielsku » czw wrz 08, 2005 13:07

masz zle wyregulowany potencjometr przepustnicy... albo walniety jakis czujnik...



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » czw wrz 08, 2005 13:12

Jest to prawdopodobnie elektronika wtrysku. Tak mi powiedział mechanik bo u mnie było podobnie (teraz przestało). Sama elektronika kosztuje chyba 250zł a cały wtrysk można na giełdzie kupić za 100 - 150zł. Może też być to kwestia tego, że dostaje "lewe" powietrze. Dzieje się tak gdy przepalona lub sparciała jest podstawa wtrysku (koszt okolo 60zł). Jak widzisz rozwiązania są dwa (a pewnie będzie jeszcze więcej gdzy inni forumowicze dopisząswoje pomysły). Musisz sprawdzić wszystkie po kolei. Proponuję zacząć od moich :D.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » czw wrz 08, 2005 15:51

mam to samo od roku....juz sie przyzwyczaiłem..dodam ze wymieniałem juz uszczleke pod wtryskiem.....mam o samo na gazie jak i na benzynie.....


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości