Dym z kratek wentylacyjnych, tłuste szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Dym z kratek wentylacyjnych, tłuste szyby

Post autor: malinakks » ndz lut 22, 2009 20:38

WITAM
MAM POWAŻNY PROBLEM.
WALI MI DYM Z KRATEK WENTYLACYJNYCH JAK SILNIK JEST JUZ TROCHE CIEPLY I WŁĄCZE NAWIEW CIEPŁY. A JAK JUŻ JEST NAGRZANY DOBRZE TO DYM TEŻ LECI PRZY ZIMNYM POWIETRZU ALE NIE DUZO. A W DODATKU MAM TŁUSTE SZYBY I NIC NIE WIDAĆ, DYM MA TAKI SŁODKI SMAK. DWA MIESIĄCE TEMU KLAPKI W NAGRZEWNICY REGENEROWAŁEM PRZY POMOCY ZWYKLEJ TAŚMY (TAKA BRĄZOWA DO KLEJENIA PUDEŁEK). OGRZEWANIE NIE DZIALA JUZ TAK JAK WCZEŚNIEJ ODKĄD DYM SIE POKAZAŁ, CZY KTOŚ MIAŁ DYM Z TYCH KRATEK I JAKA BYŁA TEGO PRZYCZYNA BO NIE CHCE MI SIE ZNOW TEGO ROZBIERAĆ JAK NIE MA TAKIEJ POTRZEBY. BARDZO PROSZE O POMOC BO NIE DAN RADY TAK JEŻDZIĆ.

[ Dodano: 22 Lut 2009 19:44 ]
NIE MAM PEWNOŚCI ALE INSTALACJA SIE NIE PALI BO ZROBILEM JUZ PONAD 200 KM I WSZYSTKO DZIALA I PATRZYLEM CZY KABLE SĄ GDZIEŚ CIEPŁE. Z KOMORY SILNIKA TEŻ DYMU NIE MA
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 10:10 przez malinakks, łącznie zmieniany 1 raz.



bartekch2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 09:54
Lokalizacja: JawVWorzno
Kontakt:

Post autor: bartekch2 » ndz lut 22, 2009 20:46

malinakks, Najprawdopodobniej masz dziurawą nagrzewnice ja wsypałem proszek do uszczelniania układu chłodzącego i puki co działa
elo



malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » ndz lut 22, 2009 20:53

TEŻ MIALEŚ SIWO W SAMOCHODZIE. DYM JEST FAKTYCZNIE W ZAPACZHU PODOBNY DO PŁYNY CHŁODZĄCEGO



bartekch2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 09:54
Lokalizacja: JawVWorzno
Kontakt:

Post autor: bartekch2 » ndz lut 22, 2009 20:55

malinakks, yhym jak dałem nawiew na 3 to leciało mocno jak nie wiem i w całym samochodzie było fes dymu sprawdź sobie bo przez to czy ci nie ubywa płynu chłodzącego



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz lut 22, 2009 21:05

malinakks, jesteś widzę nowy więc przypominam ze na forum należy stosować się do regulaminu który z kolei nakazuje stosować NETYKIETY a w niej jak byk stoi:
Używając polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonki np. "ą")

oraz

Nie pisz bez potrzeby dużymi literami, gdyż oznaczają one raczej krzyk i nie nadużywaj tego.
Odpowiedź już dostałeś więc proszę pamiętaj na przyszłość o zasadach i nie krzycz na nas.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » ndz lut 22, 2009 21:09

DOKLADNIE JEST TAK JAK MOWISZ.DWA DNI TEMU MIALEM W ZBIORNICZKU PLYN NA MAX A PATRZYLEM TERAZ I SUCHO PRAWIE W NIM. WIELKIE DZIEKI ZA POMOC. JAKI TO SRODEK CO UŻYLEŚ DO USZCZELNIENIA.
JUTRO MIALEM ROZBIERAC WSZYSTKO I BYM SIE TYLKO OROBIL NIE POTRZEBNIE

[ Dodano: 22 Lut 2009 20:15 ]
Przepraszam za to że pisalem z dużych liter. Nie miałem nic złego na mysli pisząc w ten sposob



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz lut 22, 2009 21:28

malinakks pisze:Przepraszam za to że pisalem z dużych liter. Nie miałem nic złego na mysli pisząc w ten sposob

No to teraz już pamiętaj żeby pisać poprawnie po polsku i małymi literami (no chyba że na kogoś wrzeszczysz :grin: )


Co do uszczelniaczy to one uszczelnią ci tylko niewielki wyciek, a na duży (a ubytki płynu piszesz że masz spore) nic innego jak wymiana nie poradzisz.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » ndz lut 22, 2009 21:47

to jednak znow wszystko rozbierać trzeba. trudno ale nie mam wyjscia



bartekch2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 09:54
Lokalizacja: JawVWorzno
Kontakt:

Post autor: bartekch2 » pn lut 23, 2009 17:12

malinakks, w normalnym motoryzacyjnym ja kupowałem uszczalniacz chłodnic co wsypujesz do płynu a jeżeli masz dużą dziure w nagrzewnicy to to ci nic nie pomorze



malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » pn lut 23, 2009 21:00

zmienilem nagrzewnice i wszyskto wrociło do normy, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pn lut 23, 2009 21:03

witam wymień nagrzewnice nie syp żadnych proszków. To jest sposób który rzeczywiście pomaga ale są tego minusy a przez te minusy bym tego nie stosował. W najgorszym przypadku można doprowadzić nawet do remontu silnika a to jest droższe niż wymiana nagrzewnicy. Sam w poprzednim golfie II miałem wyciek z chłodnicy kupiłem proszek w sypałem i było super (przez dwa tygodnie). Jedno naprawiło a rozwaliło nagrzewnicę. Bardzo poważnie zawężyły się kanały w nagrzewnicy i ją ciśnienie rozwaliło. Po rozebraniu czyściłem cały układ ponieważ nawet w wężach widać że nie działa to tak rewelacyjnie.

Jasne że każdy ma inne zdania na ten temat i nie każdy się ze mną zgodzi ale wybór należy do ciebie.


3 minuty się spóźniłem

Dobrze zrobiłeś
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 21:05 przez hudy21, łącznie zmieniany 1 raz.



bartekch2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 09:54
Lokalizacja: JawVWorzno
Kontakt:

Post autor: bartekch2 » wt lut 24, 2009 17:00

hudy21, nie wiem co narzekaszz ja mam wsypane jakieś 1,5 miesiąca i nic się nie dzieje zalepiło mi dziurki w chłodnicy i w nagrzewnicy więc ja nie miałem złego doświadczenia z proszkami



malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » śr lut 25, 2009 20:23

nie było sensu u mnie tego proszku dawać bo dziura byla 2 milimetry. kupilem nową i zalożyłem chociaż zeszło mi to 5 godzin ale teraz wszystko dziala i sprawdzilem klapki ktore regenerowałem ostatnio i są nie naruszone. żałuje że wtedy nagrzewnicy nie zmienilem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości