Problem z alarmem w VW golf II 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

platar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:24
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z alarmem w VW golf II 1.8

Post autor: platar » sob lut 21, 2009 20:43

Witam mam problem z alarmem(wyłączeniem go) w moim golfie, a mianowicie kiedyś zepsuł mi się pilot od alarmu myślałem ze to baterie ale jak zmieniłem to nic nie dało, dalej nie działał wiec nie używałem alarmu. Dałem pilot do mechanika i powiedział ze jest płytka spalona i już go nie naprawi. Nigdzie tez nie mogłem kupić takiego pilota. Wszystko było dobrze dotąd kiedy mi się rozładował akumulator. Kiedy go wyciągnąłem i po naładowaniu z powrotem włożyłem próbowałem zapalić to nie wkręcił się na obroty, drugi raz spróbowałem zapalił (w tym samym czasie włączył się alarm) i zgasł. Kilka krotnie ściągałem klamrę od masy i zawsze to samo. Elektryk powiedział ze alarm odcina prąd. Próbowaliśmy odłączyć alarm ale i tak było to samo, odcinało prąd i nie zapalił
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 20:46 przez platar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 21, 2009 21:24

Skoro nie działa alarm to go wywal.



platar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:24
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: platar » sob lut 21, 2009 22:27

nawet jak wyłączę alarm to odcina prąd



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 21, 2009 22:38

platar pisze:nawet jak wyłączę alarm to odcina prąd
platar, odcięcie realizowane jest przekaźnikiem założonym na przeciętym kablu zasilającym coś ważnego, np pompę paliwa lub cewkę. Jest to tak proste, że nie rozumem jak elektryk nie może sobie z tym poradzić. Wystraczy połączyć na powrót przecięty kabel i już. A odszukanie go to zalezy gdzie odcięcie jest zrobione, ale przeciętnemu elektrykowi w prostej dwójeczce powinno zająć jakieś 10 minut najwyżej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » sob lut 21, 2009 23:52

Dokładnie tak jak Paweł pisze poszukaj przekaźnika odcinającego jakiś główny kabel i go wywal. Alarm jak nie działa też wywal i załóż sobie nowy koszt nie wielki, a i samemu sobie poradzisz. Ja u siebie sam zakładałem razem z centralką i sobie poradziłem a jestem laikiem.



platar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:24
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: platar » ndz lut 22, 2009 20:23

Naprawiłem. Wystarczyło tylko wyciągnąć bezpiecznik od "skrzynki" alarmu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości