Myślałem że łożysko... ale wyszło na skrzynie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daniel40
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 17:23
Lokalizacja: Płock

Myślałem że łożysko... ale wyszło na skrzynie...

Post autor: daniel40 » czw lut 19, 2009 16:23

Witam. Od jakiegoś czasu coś mi wyło z okolic prawego koła, myślałem że łożysko. Nie chciało mi się męczyć z tym samemu więc pojechałem do warsztatu na wymianę. Mechanik standardowo zakręcił kołem na podnośniku i coś mu się nie spodobało, w sensie nic nie wyło. Oznajmił że to nie łożysko. Kazał mi wsiąść do samochodu, po czym podniósł samochód i kazał 'rozpędzić' koła na 5 biegu, po czym wrzucić luz a następnie zgasić silnik. Mechanik obszedł silnik z wszystkich stron i oznajmił że huczenie pochodzi ze skrzyni biegów...

Dodam że w czasie jazdy huczenie nasila się od około 70 km/h i jest dosłownie identycznie jak huczenie łożyska.

Więc tutaj moje pytanie... Co to może być dokładniej? Da się to naprawić? Czy jest wogule sens? Czy lepiej wymienić całą skrzynię?

Dziękuje z góry za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 16:42 przez daniel40, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: 21Golfista21 » czw lut 19, 2009 16:26

może łożysko oporowe w skrzyni a może po prostu masz stare opony i one huczą? załóż inny komplet opon i się przejedź:)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

daniel40
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 17:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: daniel40 » czw lut 19, 2009 16:34

21Golfista21 pisze:może łożysko oporowe w skrzyni a może po prostu masz stare opony i one huczą? załóż inny komplet opon i się przejedź:)
Łożysko oporowe ma coś wspólnego z tym wyciem/huczeniem?

Na marginesie. Gdy samochód pracuje na biegu jałowym bez wciśniętego sprzęgła, silnik chodzi jakby głośniej, w momencie gdy wcisnę sprzęgło silnik zaczyna pracować ciszej i jakoś 'lepiej' :) Słyszałem że to właśnie łożysko oporowe.



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: 21Golfista21 » czw lut 19, 2009 16:37

no to jeśli tak się dzieje to pewnie ono tak się zachowuje naprawiałem to w mk2 1.6 nie dało się jeździć tak wyło:) było tak że wciskałem sprzęgło było cicho a na wbitym biegu bądź luzie wyło niemiłosiernie. wyciąg skrzynie i zobaczysz jak ono wygląda, pokręcisz ręką i będziesz widział jak chodzi, w najgorszym wypadku będzie rozsypana skrzynia.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » czw lut 19, 2009 18:15

daniel40, poziom oleju w skrzyni sprawdzony? moze wyje bo chodzi na sucho. to raz.

Łożysko oporowe to łożysko które współdziała z dociskiem sprzęgła, wiec też może być przyczyną.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

daniel40
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 17:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: daniel40 » czw lut 19, 2009 18:28

mate64 pisze:daniel40, poziom oleju w skrzyni sprawdzony? moze wyje bo chodzi na sucho. to raz.

Łożysko oporowe to łożysko które współdziała z dociskiem sprzęgła, wiec też może być przyczyną.
Olej w normie, niema ubytków.

W temacie łożysko oporowe vwarek napisał.
vwarek pisze:
Dreak'e pisze:dobra dobra ale u mnie jak puscilem sprzeglo to slychac taki metaliczny dzwiek a jak wcisne to nie i mnie tez mechanik powiedzial ze lozysko oporowe
Weź też pod uwagę to, że na wałku sprzęgłowym w skrzyni są też łożyska i przy nie wciśniętym pedale sprzęgła mogą one hałasować a przy wciśniętym przestają bo wałek nie ma napędu. To taka dołująca wersja i oby się nie sprawdziła ;)
No i teraz trochę się boję że to może być grubsza sprawa... :(
Ostatnio zmieniony pt lut 20, 2009 12:22 przez daniel40, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości