Problem z klamka tylnych drzwi..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shaut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 27, 2007 18:06
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Problem z klamka tylnych drzwi..

Post autor: shaut » czw lut 19, 2009 13:56

Witam mam taki nietypowy problem. Otoz mianowicie chodzi o klamke tylnych drzwi ( Golf IV ). W czym tkwi problem: klamka dzialala normalnie bez zarzutow, wczoraj jednak chcialem otworzyc drzwi, niestety byly przymarzniete, nie wiem co mnie tknelo zeby pociagnac mocniej. Jednak po kilku probach i tak nie udalo mi sie ich otworzyc wiec zostawilem je. Dzisiaj rano patrze ze klamka nie odbija do konca. To znaczy otwiera drzwi normalnie ale po pociagnieciu powinna spowrotem przylegac maksymalnie jak sie da do karoserii a ona w polowie drogi zatrzymuje sie. Mam niestety zepsuty aparat zeby zrobic zdjecie, ale postaram sie na jakims innym zdjeciu z internetu opisac o co mi chodzi.

Obrazek

Moje pytanie to co moze byc przyczyna, moze trzeba jakas linke podciagnac poprostu?, i czy konieczne bedzie zdejmowanie tapicerki, zabudowy itp???



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Problem z klamka tylnych drzwi..

Post autor: mojama » czw lut 19, 2009 17:12

Spójrz na 9. zdjęcie z tej strony . Być może linka zeskoczyła o pare ząbków niżej i trzeba ją przesunąć.



shaut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sie 27, 2007 18:06
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: shaut » pt lut 20, 2009 17:03

Dzieki, to napewno bedzie to, zastanawiam sie tylko czy przed wyciagnieciem tej zaslepki zeby dostac sie do tej linki trzeba wczesniej odkrecic jakies srubki w drzwiach, bo probowalem wczoraj podwazyc ta zaslepke ale cos nie bardzo szlo a nie chcialbym czegos polamac?



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pt lut 20, 2009 17:20

Tak, trzeba poluzować śrubę którą zobaczysz na zdjęciu numer 7. To ta na samej górze wysunięta najbardziej na lewo.
Różne są teorie na temat ile ją odkręcać. Najlepiej rób jeden obrót i sprawdzaj czy bębenek/zaślepka już się wysuwa. Powtarzaj odkręcanie śruby aż w końcu to wyjdzie.



Awatar użytkownika
gardes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 18:27
Lokalizacja: Lipno CLI
Kontakt:

Post autor: gardes » pt kwie 17, 2009 21:17

Koledzy a jak ktoś za mocno odkręcił ta Śrubkę , teraz wypadł ten pierścień jak wkładałem wkładkę :( a śrubka nie da się odkręcić.
Ktoś miał podobny problem??
z góry dziekuje za odpowiedz :)



tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Post autor: tosiek83 » pt maja 22, 2009 20:44

A wiecie może gdzie taką linkę do klamki można kupić, szukałem w necie w serwisach z częściami no ale jakoś nie mogę znaleźć.

Jak coś wiecie to dajcie znać.

Dzięki



nilbu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 27, 2009 22:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: nilbu » czw cze 11, 2009 13:01

Mam podobny problem z klamką z tym, że jeżeli chodzi o tylne drzwi tam sa tylko 2 śruby, ktore maja chyba za zadanie trzymania tego zamka zastrzasku. Odkrecilem jedna srube ta najbardziej z lewej i zaslepka ani drgnie. Co mam wiec zrobic?



Kevinowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 14:19
Lokalizacja: Zza monitora....
Kontakt:

Post autor: Kevinowski » czw mar 11, 2010 17:40

Aby wyjąć zaślepkę zamka przy klamce z tylnych drzwi w mk4, którą śrubę trzeba odkręcić, tą najniżej ?

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 17:46 przez Kevinowski, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak wół pierdzi...

...obora słucha!

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw mar 11, 2010 17:50

gardes, co pierścień mocujący wkładkę ci wypadł gdzieś do środka drzwi? jak tak to musisz całe rozebrać wyjąć szybkę itp. Bo inaczej nie założysz.

nilbu, ta śruba znajduje się na wysokości tej wkładki i zamka... najczęściej jest pod plastikową zaślepką.
2 śruby przy zamku trzymają zamek są one na śruby typu spline (12 ramienna gwiazda)
natomiast zaślepka jest na troxa (6 ramienna gwiazda)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości