Problem ze zprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

waldek1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 16, 2008 14:23
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Problem ze zprzęgłem

Post autor: waldek1410 » śr lut 18, 2009 17:00

Witam. Mam problem z moim golfikiem. Pedał sprzęgła przy wciskaniu zachowuje się jak pedał hamulca przy zapowietrzeniu. Wcześniej wciskał się normalnie, tzn. do końca i płynnie. Teraz wchodzi ciężko i przy tym ciężko wbić jakikolwiek bieg. Co to może być??
Pomocy



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lut 18, 2009 17:27

sprzęgło na linkę czy może jakieś hydrauliczne??

[ Dodano: 18-02-09, 16:28 ]
może taki problem jak w tym temacie?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=218700


vwlifestyle.pl
Obrazek

waldek1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 16, 2008 14:23
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: waldek1410 » śr lut 18, 2009 17:42

na linkę zwykłą



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lut 18, 2009 17:46

obejrzałeś linkę?? musisz określić czy masz linkę z samoregulacją czy taką zwyczajna skręcaną? Byc może starła się już tarcza i trzeba skasować luz na lince bo nie wysprzęgla do końca... dlatego pedał jest miękki i biegi ciężko wchodzą...


vwlifestyle.pl
Obrazek

waldek1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 16, 2008 14:23
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: waldek1410 » śr lut 18, 2009 17:52

linka zwykła bez samoregulacji wymieniałem ją w wakacje, bo wcześniej miałem z samoregulacją, ale niestety pękła.
Da dolegliwość w temacie nie jest cały czas. Czasami chodzi normalnie. Po wbiciu biegu i puszczaniu sprzęgła czuję też lekkie bicie w stopę. Wcześniej tego nie było



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lut 18, 2009 19:34

trzeba by obejrzeć niestety tarcze i docisk... być może tarcza już się skończyła... czy nie możesz już linką nic podciągnąć??


vwlifestyle.pl
Obrazek

cvltvs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: cvltvs » sob lut 21, 2009 11:12

Witam a ja mam znowu taki problem że wcisnąłem pedał sprzęgła, coś w środku chrupnęło i od tej pory miałem problem z włączeniem biegu, mechanik doradził wymianę sprzęgła na nowe. Kupił sprzęło firmy LUK, dodam że przed wymianą, pedał sprzęgła był bardzo twardy, słabo także odbijał, po wymianie przez jakieś dwa dni pedał chodził jak masełko, delikatnie, mięciutko i bez żadnych zgrzytów i pisków. Teraz 3 tygodnie po naprawie pedał znowu chodzi twardo, do tego przy nacisnięciu słychać pisk i tak jakby coś w środku się obracało i o jakis drugi element pocierało, byłem u niego i jak na złosc akurat było cicho przy nacisnięciu. Jestem na sto procent przekonany że coś jest źle poskładane. Do tego po tej naprawie przy dodaniu gazu lata mi lewarek i wszystko pod nim dzwoni, przy zahamowaniu słychać jakby skrzypienie pod prędkościomierzem... Nie wiem co mam temu gościowi powiedzieć nie wiem co jest nie tak bo się na tym nie znam, Pomożcie!



vwmariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 20, 2009 22:33
Lokalizacja: 3city

Post autor: vwmariusz » sob lut 21, 2009 18:43

ja wam powiem tak jezeli z linka jest wszystko ok i przy skrzyni i przy pedalach <i same pedaly sa ok> no to nie ma innego wyjscia jak tylko wyjac skrzynie i zerknac co sie stalo...


na tym wlasnie polega piekno zycia, ze jestem autorem sytuacji nie do przebicia....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 275 gości