Nie chce odpalic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pempek045
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 17, 2009 07:48
Lokalizacja: Mirsk

Nie chce odpalic

Post autor: pempek045 » wt lut 17, 2009 15:12

Podjechalem do stacji paliw, zatankowalem i ... nie chce odpalic. Po przekreceniu kluczyka rozrusznik hehla ale nic z tego, nie zapalaja sie kontrolki ladowania akumulatora i cisnienia oleju, ktore powinny sie zapalic i po chwili zgasnac. Macie jakis pomysl ?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt lut 17, 2009 15:29

brak zasilania po zapłonie,ukryty włącznik lub coś w tym stylu ,ewentualnie kostka stacyjki.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » wt lut 17, 2009 15:32

pewnie wspomniana kostka stacyjki albo Immobilizer



pempek045
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 17, 2009 07:48
Lokalizacja: Mirsk

Post autor: pempek045 » sob mar 07, 2009 00:48

sory, ze troche pozno odpisuje, przyczyna wymienionej usterki byl kabelek idacy od stacyjki do gniazda z bezpiecznikami, a konkretnie upalil sie przy samym gniezdzie.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » sob mar 07, 2009 09:33

no to spoko :bigok:



Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » sob mar 07, 2009 11:38

mi kiedyś ten kabelek odczepił się całkowicie od kostki. Początkowo był luźny i auto czasami nie chciało zapalić - męczyłem się na popych, chodziłem po mechanikach i nikt nie umiał mi pomóc. W końcu któregoś dnia przysiadłem do elektryki kabel po kabelku i zauważyłem, że kostka jest odpięta. Podłączyłem i po problemie. Nawet nie wiecie jaka radość była :grin:


[img]http://images39.fotosik.pl/87/2626b9e2452cdcc6med.jpg[/img]

grigory_gawerki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 06, 2009 02:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: grigory_gawerki » sob mar 07, 2009 21:26

kasmi pisze:mi kiedyś ten kabelek odczepił się całkowicie od kostki. Początkowo był luźny i auto czasami nie chciało zapalić - męczyłem się na popych, chodziłem po mechanikach i nikt nie umiał mi pomóc. W końcu któregoś dnia przysiadłem do elektryki kabel po kabelku i zauważyłem, że kostka jest odpięta. Podłączyłem i po problemie. Nawet nie wiecie jaka radość była :grin:
Witam mam tez problem z odpalaniem, chcialbym zapytac jak sie dostac do tego kabelka?czy jest charakterystyczny i czy obejdzie sie bez wiekszego demontazu, prosze o pomoc, auto tez bylo u mechanika i wciaz mam problemy z odpalaniem , lapie po ktoryms razie dopiero, i to po gazowaniu... bede wdzieczny za wszystkie informacje, bo moze u mnie tez tam tkwi problem ze kabel nie laczy lub jest ta kostka wypieta, z gory dziekuje



pempek045
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 17, 2009 07:48
Lokalizacja: Mirsk

Post autor: pempek045 » śr mar 11, 2009 17:53

Jest to jeden z kabelków wychodzących z kostki przy stacyjce i wchodzący do jednej z wtyczek w gnieździe bezpieczników. Nie powiem ci który bo nie pamiętam. Znajomy elektryk samochodowy zdiagnozował usterkę w 10 minutek :grin: . polecam zdjąć plastiki sąsiadujące z gniazdem bezpieczników oraz te pod kierownica wraz z obudowa stacyjki i wyciągnąć na wierzch samo gniazdo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości