Wymiana przedniej szyby - jaką markę wybrać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Wymiana przedniej szyby - jaką markę wybrać?

Post autor: wicekdw » wt lut 17, 2009 00:06

Przeszkadza mi w moim Mk3 porysowana przednia szyba (mnóstwo małych, białych punkcików i rysek) i jako że auto i tak musi iść do lakiernika to postanowiłem wymienić tą szybę. Już raz chyba była wymieniana bo widać po numerach ale chyba w ASO bo pisze na niej "Nordlamex VW". Macie jakieś doświadczenia co do marki szyby? Słyszałem np. że przez chińskie lusterka kiepsko widać. Nie chcę kupić jakiejś taniochy przez którą będzie widać gorzej niż przez tą moją porysowaną bo to potem strasznie irytuje no i zagraża bezpieczeństwu. Słyszałem o takich markach jak np: Pilkington, Securit, Nordglass. Wydaje mi się że Pilkington jest bardzo popularną europejską marką, zresztą nie jest tani. Nordglass to chyba polski wyrób a jest chyba jeszcze taka fabryka jak Saint-Gobain.



LIOSYS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 14, 2009 23:34
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Post autor: LIOSYS » wt lut 17, 2009 00:31

Ze swojego doświadczenia najlepsza jest oryginalna i to wcale nie musi być nowa ważne, aby nie była porysowana. Ostatnio takową zakładałem do swojego auta i jestem zadowolony, bo dobrałem taka samą szybę jaką miałem poprzednią w tym samym roczniku, odcieniu, pod sensor deszczu. Wystarczy tylko dobrze poszukać a na pewno znajdziesz. Ja znalazłem na internecie No i oczywiście cena o wiele niższa jak w sklepie !!!



Awatar użytkownika
docek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 12:53
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: docek01 » wt lut 17, 2009 11:31

Dobre szybki sa z firmy Pilkington i niedrogie, kupujesz nowa masz wybor czy z paskiem czy bez jaki kolor. A wklejania wycietej poprzednio szybki nie polecam. Podczas wycinania powstaja mikro pekniecia ktore oslabiaja szybe i cala robota moze isc na marne po krutkim czasie. Ale twoj wybor.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » wt lut 17, 2009 21:34

No właśnie skłaniam się do nowej i właśnie myślałem o Pilkingtonie jako jednej z lepszych firm. Są jeszcze jakieś lepsze? Ewentualnie równie dobrej klasy? Pilkington raczej tani nie jest bo zielona bez paska kosztuje w Krakowie 370zł bez montażu, za to polski Nordglass 300. Różnica w cenie niewielka więc wolę Pilkingtona.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt lut 17, 2009 22:47

A co ma niby mieć ta lepsza od Pilkingtona szyba? A moze szukasz jakiejs lepszej od orginału? Nie kombinuj tylko kupuj tak jak ci koledzy radzą.



michal.bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 18, 2008 23:41
Lokalizacja: KALISZ-BYDGOSZCZ

Post autor: michal.bdg » wt lut 17, 2009 22:47

Witaj kolego VW podobnie jak inni producenci aut nie wytwarzają sami wielu części w tym szyb, el. rozrządu itp.więc nie zwracaj uwagi na znaczek VW na szybie tylko na producenta a Pilkington to uznana marka i prawdopodobnie oni równiez dostarczają szyby dla VWeja. Nie wiem jak u Ciebie ale jesli masz wklejana szybę zleć to fachowcą, będziesz miał gwarancje na usługę.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » wt lut 17, 2009 22:51

Ma mieć jakość szkła porównywalną z fabryczną a nie taką jak te chińskie wkłady do lusterek. A pytam o zamiennik dlatego że nie chce mi się szukać oryginału w dobrym stanie, pozatym nie jestem zwolennikiem zakładania używanych szyb (bo nowy oryginał to pewnie koło tysiąca), tym bardzej wklejanych. Forum jest chyba po to żeby można było wymienić opinie, prawda?
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 22:56 przez wicekdw, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości