Problem z telepaniem auta:/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PTfromSCR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:11
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

Problem z telepaniem auta:/

Post autor: PTfromSCR » pn lut 16, 2009 21:22

Witam!
Problem mam taki ze strasznie telepie mi autem...cala buda wchodzi w okropne wibracje. Na zimnym silniku to juz w ogole tragedia nie da sie wytrzymac:/ Czytalem troche na forum i podobno to chodzi o poduche skrzyni. Podobno to ona przenosi najwiecej wibracji i faktycznie przy np. dojezdzaniu na jalowym biegu do skrzyzowania i wpadnieciu w dziure czuc pod reka drgniecie lewarka co chyba nie powinno sie dziac:/ Jednak np. u moich rodzicow w swifcie przy wybitej poduszcze przy energiczniej jezdzie na wstecznym auto prawie podskakiwalo od wibracji a u mnie nic takiego sie nie dzieje:/ Bylem dzisiaj u mechanika...podobno sciagna poduchy i nie sa wybite i mowi ze moze to byc wina wtrysku czy cos...oczywiscie za sprawdzenie wzial 40zl ^_^. Powiedzcie co o tym sadzicie co moze byc tego przyczyna:/ moga to byc obroty? ile powinien miec bo telepac przestaje mi w granicach 1300-1400 rpm a na jalowym trzyma ok.900:/ czy to ze czasami na postoju smierdzi mi spalinami w srodku moze miec cos z tym zwiazane? moze cos z wydechem:/ jakies drgania czy cos? pomocy!!!
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:24 przez PTfromSCR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » pn lut 16, 2009 21:29

a wszystkie tłoki Ci chodza?? samochód jezdzi normalnie tak jak zawsze??


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

Awatar użytkownika
cinekban87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: czw lut 05, 2009 19:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cinekban87 » pn lut 16, 2009 21:31

900 to calkiem normalnie

[ Dodano: 16 Lut 2009 20:34 ]
u mnie tez drga lewarek ale samochod zachowuje sie prawidlowo bez drgan,ale tez musze na warsztat zajechac bo czasem mi przy dwojce zgrzytnie i wlasnie nie wiem co to jest


Passat B3 1.8 Rp 90 Rip
Polo II 1.4 92 Rip
Golf III 1.6 94 Sprzedany :[
Scirocco II 1.8 88 Rip
Scirocco II 1.8 90

Awatar użytkownika
PTfromSCR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:11
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

Post autor: PTfromSCR » pn lut 16, 2009 21:37

jezdzi normalnie zadnych dziwnych zachowan:/ przy wylaczaniu czasami tez drgnie lewarek...czy to moze byc wina jakiegos kola zamachowego czy cos?? to jest od skrzyni?? bo generalnie to z ta moja skrzynia cos jest nie tak:/ jedynka czasami nie wskoczy i wsteczy ciezko sie wbija...niestety tak juz kupilem:( macie jakiegos dobrego mechanika we wroclawiu ktory by wiedzial co i jak??:/ oczywiscie w miare taniego^_^

aha jak cos to silnik 1z
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:38 przez PTfromSCR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » pn lut 16, 2009 21:44

Sprawdz poduszkę pod skrzynią biegów można sprawdzić na dwa sposoby.Pierwszy to wizualny -czy nie cieknie.Drugi sposób to w przypadku manualnych skrzyń biegów po odpaleniu silnika trzeba zwrócić uwagę na dzwignie zmiany biegów.Jeżeli przenoszą się na nią zauważalne i dość wyczuwalne (po położeniu delikatnie na gałce zmiany biegów ręki) drgania to oznaka że poduszka pod skrzynią jest już mozno wysłużona.Jeżeli poduszki są w dobrym stanie to podczas gaszenia jak i odpalania powinniśmy poczuć tylko lekkie bujnięcie a drgania nie powinny się pojawić. 8-)
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:47 przez duszekm, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
PTfromSCR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:11
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

Post autor: PTfromSCR » pn lut 16, 2009 21:47

wlasnie tak wyczytalem i jak na jalowym stoje trzymam reke to drga normalnie rytmicznie a czasami szarpnie a przy gaszeniu normalnie szarpie dlatego wydawalo mi sie ze to poducha skrzyni ale podobno dzisiaj mechanik odrzucil ta teorie...wydaje mi sie ze zostalem zrobiony w h***a i zaplacilem za diagnoze na temat poduszek ktora mozna wsadzic sobie w dupe:/ ale jak macie jakies pomysly to piszcie...

w innym temacie przeczytalem:
mechanik dzisiaj jezdził samochodem i stwierdził ze poduszki sa ok, tylko łącznik tłumika do wymiany choc jest cały to robi taki rezonans.
co do poduszek powiedział ze po załozeniu nowych nie oryginalnych bedzie gorzej jak na starych oryginalnych.
czy to ze smierdzi mi w kabinie spalinami moze miec cos wsoplnego z lacznikiem i jak sprawdzic czy to on powoduje rezonans?? slyszeliscie cos wiecej o takim przypadku??
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:56 przez PTfromSCR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » ndz sie 02, 2009 22:31

przylaczam sie, u mnie dokladnie te same objawy
drgawka ustepuje powyzej 1000 rpm
najbardziej telepie przy gaszeniu motoru
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 11:00 przez xys, łącznie zmieniany 1 raz.


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz sie 02, 2009 23:18

Cze..... najpierw do duszekm, jak by któryś nie chodził to by mu korbowód wystawał hehe , no a tak poważnie weź podnośnik do /może być ten do kół/podstaw go pod skrzynie / i podnoś obserwując poduszkę skrzyni i przednią silnika / jeżeli będą wychodzić swobodnie z gumy to są zerwane / 4 dychy poszło , dwie minuty roboty / Tłumik ...... potrzebny Ci człowiek żeby przytkał Ci tłumik na końcu a ty zobacz pod spodem gdzie wydostają się spaliny / następne 4 dychy , minuta roboty / nawet urwany tłumik nie powoduje takich drgań /2 razy tak miałem i to przed pierwszą beczką " ale jazda :grin: " /
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2009 23:21 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » ndz sie 23, 2009 10:52

witam, podłączam się do tematu, bo mam podobny problem, na biegu jałowym czuć jak delikatnie trzęsie budą, a podczas jazdy(szczególnie pod górkę) tak przy ok 2500obr coś wchodzi w rezonans, zaczęło się to po wymianie turbiny, poduszkę skrzyni wymieniałem niedawno na FEBI, teraz zastanawiam się czy to nie jest czasem wina poduszki od strony kabiny... czy podczas odkręcania turbiny mogło dojść do jej uszkodzenia? może podłożyć pod tą poduchę podnośnik i sprawdzić czy dalej drga? jak się upewnić że to jej sprawka?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości