slaby docisk wycieraczek, jak to poprawic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

slaby docisk wycieraczek, jak to poprawic?

Post autor: xperl » ndz lut 15, 2009 15:41

Witam, wymienilem piora wycieraczek na tkz. aero system bo standardowe wycieraczki (nawet nowe) zostawialy smugi, lecz jednak nie w piorach ktwi problem :/ zorietowalem sie gdy nawet po srodku wycieraczki na wprost kierowcy woda nie byla zbierana... stawiam na slaby docisk ramion, zna ktos dobry sposob na poprawienie docisku? wymiana tych sprezyn albo regeneracja? nie mam zabardzo pomyslu na skuteczne rozwiozanie tego problemu... nie chce stosowac zle wygladajacych lotek a szukajka tu nic nie pomogla ;/

pozdr.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » ndz lut 15, 2009 16:03

Witam

Docisk ramienia wycieraczki - sprężyna jest za słaba i pióro wycieraczki nie dolega całkowicie do szyby.Przyczyną może być też docisk pióra wycieraczki - tak samo jest za słaby i wycieraczka nie dolega w pewnych miejscach do szyby z taką siła jak powinna.
Ale takie coś dzieje się zazwyczaj w tych tanich wycieraczkach,gdy pióro kosztuje parę złotych.Czasami lepiej wymienić tylko samą gumkę,a ramiona i pióra zostawić.
------------------------------------------------------------
Sprawę może rozwiąże WD 40 Popryskaj i oczyśc ramię u nasady tam zbiera sie dużo syfu. Ramię po oczyszczeniu i nasmarowaniu powinno poruszac się elastycznie :-P



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz lut 15, 2009 16:16

Ja mam ten sam problem z nowymi wycieraczkami valeo xtrm. próbowałem zrobić coś ze sprężyną ale bardzo ciężko jest ją zdjąć. nie wyglądała na rozciągniętą więc jej wymiana raczej by nie pomogła, o skróceniu jej też raczej nie ma mowy. ostatecznie rozprostowałem trochę listwę wycieraczki przez co jej środek lepiej dolega do szyby



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » ndz lut 15, 2009 16:20

duszekm pisze: Sprawę może rozwiąże WD 40 Popryskaj i oczyśc ramię u nasady tam zbiera sie dużo syfu. Ramię po oczyszczeniu i nasmarowaniu powinno poruszac się elastycznie :-P
tzn. tam gdzie jest ten dziubek zebatkowy i na kretka mocujaca ramie?

dziwne jest to ze lewa wycieraczka nie zbiera na srodku a prawa znowu jest tak docisnieta ze na srodku jest tak docisnieta ze z boku pioro momentami w ogole nie dociska do szyby :/ najpierw zdemontuje ramiona, oczyszcze co trzeba... przesmaruje i zobaczymy.

[ Dodano: 17 Lut 2009 13:00 ]
wyglada na to ze ramiona wycieraczek sa w porzadku, sprezyny wygladaja na mocne... wiec problem kladzie sie na same piora a moze na ich dlugosc? jakie macie dlugosci? moje sa 53cm i 48cm i moze gdyby byly krotsze bylo by w porzadku?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości