BORA nowy nabytek problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

LIOSYS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 14, 2009 23:34
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

BORA nowy nabytek problem z ogrzewaniem

Post autor: LIOSYS » ndz lut 15, 2009 00:45

Witam Serdecznie. Na wstępie chcę nadmienić iż jestem świeżym posiadaczem tego typu VW i borykam się z problemami na które szukam odpowiedzi. Problem polega na tym iż nie mam ogrzewania w kabinie mimo ciepłego silnika. Chcę zadać kilka pytań na które chciałbym uzyskać informacje, które pomogą mi rozwiązać problem. Otóż czy nie nabita klima może być przyczyną w/w problemu? myślę że nie, ale nie jestem pewny. Opiszę jakie starania już poczyniłem. Na rozgrzanym silniku sprawdziłem iż przewód dolotowy do chłodnicy grzewczej jest gorący, a na wyjściu jest zimny. Myślałem, że obieg jest zapowietrzony więc ściągnąłem przewód powrotu z chłodnicy z rurki wychodzącej z silnika i woda poszła, ale nic to nie pomogło. Odpiąłem przewód zasilający i przepłukałem chłodnice ogrzewania, dalej nic. Po podłączeniu pod laptopa wyskoczyło mi:
1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem czytałem na forum że to awaria trybu silniczka, tylko czy to ma wpływ na brak ogrzewania? Co jest odpowiedzialne za przepływ ciepłej wody czy jest jakiś zawór zamykający obieg? rozebrałem schowek nad sterownikiem 2 mechanizmy mi śmigają dodawanie temperatury oraz sterowanie przełączania na nogi, szybę i przód też działa. Nie działa silnik klapy, która znajduje się pod filtrem bo jej nie przesuwa ona stoi w miejscu. jak dobrze myślę jest to klapa obiegu zamkniętego i otwartego czyli nadmuch powietrza z zewnątrz, ale czy to ma wpływ na ten objaw tego nie wiem. Proszę o jakiekolwiek sugestie. Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 18:08 przez LIOSYS, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz lut 15, 2009 11:35

LIOSYS pisze:Otóż czy nie nabita klima może być przyczyną w/w problemu? myślę że nie, ale nie jestem pewny
dobrze myslisz.
Czy silnik nagrzewa sie normalnie do rownych 90stopni? Jezeli tak to obieg w chlodnicy jest ok,Jezeli nie to wymien prewencyjnie trmostat.
LIOSYS pisze:rozebrałem schowek nad sterownikiem 2 mechanizmy mi śmigają dodawanie temperatury oraz sterowanie na nogi szybę i przednie też
chodzi o ta półke nad panelem climatronika?
LIOSYS pisze:chyba nie działa silnik klapy, która znajduje się pod filtrem po jej nie przesuwa.
To moze byc przyczyna(nie wiem czy jest to mozliwe ale mogla klapka sie zablokowac w pozycji co by nie przepuszczala zadnego powietrza). Niech ktos z doswiadczonych forumowiczów to zweryfikuje :grin:
Jezeli nie to to chyba najgorsze: padła nagrzewnica


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz lut 15, 2009 13:28

jeśli to silniczek obiegu wewnętrznego to niema nic wspólnego z ogrzewaniem,zobacz czy węże idące do nagrzewnicy są gorące.



LIOSYS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 14, 2009 23:34
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

dalej to samo jutro rozkręcam

Post autor: LIOSYS » ndz lut 15, 2009 17:20

wąż wchodzący do chłodnicy z ogrzewania jest gorący, a powrót zimny. Auto szybko się nagrzewa i trzyma temperaturę 90 stopni. Jak miałem mało płynu chłodniczego to powyżej 120 km/h temperatura mi wzrosła powyżej 90 stopni i zapaliła się kontrolka temp. wody. Po dolaniu ok 1 litra płynu teraz jest ok. Ciekawe co będzie jak temperatura otoczenia wzrośnie i czy problem się nie pojawi ponownie. Podłączając wodę z węża na zasilaniu chłodnicy od ogrzewania woda swobodnie przez nią przepływa czyli układ jest drożny, lecz gdy podepnę węże i zagrzeję silnik problem nie znika. Wygląda to tak jakby układ był zapowietrzony. Z tego co się dowiedziałem to ten układ odpowietrza się sam. Jutro będę kopał w aucie bo nie idzie jeździć. Zasugeruję, że auto kupiłem uszkodzone stało jakiś czas bez płynu. Porozbierałem już schowek na przeciwko pasażera silnik po prawej stronie głęboko usadowiony stuka i chyba nie działa właściwie. Wydaje mi się że to silnik od klapy pod mikro filtrem. Dostałem się także do dwóch silników za panelem climatronika one działają zielona dźwignia i fioletowa reagują na ustawienia. Nie wiem gdzie patrzeć bo nie znam tego auta i nie znam budowy może ktoś ma szczegółowy schemat budowy układu chłodniczego to może by mi ułatwiło zlokalizowanie usterki. Może są jakieś zawory które są odpowiedzialne za przepływ wody ??
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 17:58 przez LIOSYS, łącznie zmieniany 3 razy.



PITER63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 14, 2009 00:06
Lokalizacja: opolskie

Post autor: PITER63 » ndz lut 15, 2009 20:06

Zamulona nagrzewnica.Do wymiany.Obydwa węże muszą być gorące.



ventyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 14:38
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Post autor: ventyl » ndz lut 15, 2009 20:29

witam
ja miałem to samo w vento też mam climatronic i jak sie okazało była zawalona nagrzewnica
ale ja poprostu wymieniłem płyn chłodzący na nowy, ale wcześniej 2 razy przepłukałem wodą i zalałem dopiero płynem efekt był juz troche lepszy ale to nie to, bo jak jechałem szybciej to nie nadążał zagrzewać i wtedy wypiołem 2 węże doprowadzające do nagrzewnicy (ja je ma na tylniej ścianie komory silnika) i zapodałem im ciśnienie z karchera wyleciał syf jak nie wiem i teraz mam saune w aucie i zaoszczedziłem 600 zł za wymiane nagrzewnicy tak u mnie mechanior zawołał



LIOSYS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 14, 2009 23:34
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

OGRZEWANIE NAPRAWIONE !!!

Post autor: LIOSYS » pn lut 16, 2009 21:18

OGRZEWANIE DZIAŁA ZROBIŁEM TAK JAK KOLEDZY Z WYŻSZYCH POSTÓW MI PODPOWIEDZIELI. ZDJĄŁEM WĘŻE PODPIĄŁEM KARCHER I PRZEPŁUKAŁEM CHŁODNICĘ PODPIĄŁEM PONOWNIE WĘŻE I ZADZIAŁAŁO. JEST DOBRZE TERAZ MOŻNA NORMALNIE JUŻ JEŹDZIĆ. DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM



ventyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 14:38
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Post autor: ventyl » wt lut 17, 2009 00:06

jak, koledzy czy Ja ventyl :grin:
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 00:15 przez ventyl, łącznie zmieniany 2 razy.



LIOSYS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 14, 2009 23:34
Lokalizacja: Niemodlin
Kontakt:

Post autor: LIOSYS » wt lut 17, 2009 00:18

Oczywiście kolega ventyl pięknie rozpisał temat jak i PITER63 zasygnalizował problem obaj otrzymują punkty pomocy jeszcze raz dzieki



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » pn sty 25, 2010 18:18

Witam, ja mam taki problem, a mianowicie: jak włączam ogrzewanie np. na 20 - 28 stopni to leci letnie powietrze. Jak były mrozy do -18 stopni to robiło się dopiero po jakiś 15 km ciepławo. Dodam, że termostat w prządku, bo trzyma cały czas 90 stopni, węże do nagrzewnicy gorące i sama nagrzewnica również. Na ręcznym regulowaniu przepustnicy również to samo. Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? Z góry dzięki. Pozdrawiam.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości