Nie gaśnie oświetlenie wnętrza kabiny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Nie gaśnie oświetlenie wnętrza kabiny

Post autor: moordaa » pt lut 13, 2009 16:05

witam

podłączałem sobie dodatkowe oświetlenie wnętrza, by było proście podłączyłem się bezpośrednio pod żarówkę w podsufitce. Kilka miesięcy działało jak trzeba, Ale dziś wpadłem na pomysł aby zmienić diody na inne i zrobiłem zwarcie. zwarcie trwało około 5 sek i nie spaliło bezpiecznika. Jednak oświetlenie wnętrza mi nie gaśnie wcale. Nie działa wyłącznik czasowy ani nie wyłącza się po włączeniu zapłonu.
Jak wyjąłem z podsufitki oświetlenie poczułem taki zapach jaki towarzyszy gdy przypali się jakiś kabel podczas zwarcia.
Gdy przełączę światełko na "off" to gaśnie.

Wiem, że jest podobny temat, ale jednak to nie taki sam przypadek, więc postanowiłem założyć nowy.

wie ktoś o co w tym chodzi ??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 13, 2009 16:09

tam w lampce , zwłaszcza jak miałeś płynne wygaszanie jest układ elektroniczny , kondensator elektrolityczny , tyrystorek , i pare innych elementów , jeśli zrobiłeś zwarcie to uszkodziłeś elektronike , jak sie na tym troszke znasz to naprawisz , jeśli nie to szukaj innej



Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Post autor: moordaa » pt lut 13, 2009 16:12

miałem płynne gaszenie.
słabo się na tym znam, jak oglądałem tą zieloną płytkę to wyglądało wszystko w porządku.
a da się kupić to coś nowe czy trzeba szukać na szrotach?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 13, 2009 16:18

zobacz najpierw jaki masz typ tyrystorka , to wygląda jak prostokątne czarne pudełeczko o wymiarach 5x 10 mm , ma trzy końcówki , i ma blaszke do chłodzenia , na nim jest napisany typ , np . BTP xxx , zobacz jaki on jest i napisz

[ Dodano: 13 Lut 2009 15:18 ]
oczywiście napis może byc inny



Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Post autor: moordaa » pt lut 13, 2009 16:23

ok
skoczę tylko do sklepu i spojrzę jaki typ tam jest

[ Dodano: 13 Lut 2009 16:06 ]
nie znalazłem dokładne tego co mi napisałeś, więc zrobiłem foto: Obrazek

[ Dodano: 13 Lut 2009 16:08 ]
pomniejszyło foto, wyślę drugi raz w załączniku



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 13, 2009 17:23

widzisz to z opisem T1 koło scalaka ? to jest to , i właśnie sie obawiam że masz ten który ciężko dostać , a i z odpowiednikiem jest problem , możesz pomierzyć inne elementy , diody i opory , ale z tego co wiem to ten tyrystorek najczęściej siada

[ Dodano: 13 Lut 2009 16:25 ]
nawet jakby Ci padła czasówka , ten scalak LMC , to zamiennik 555 nie pasuje , nie zgra sie z resztą
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 17:27 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Post autor: moordaa » pt lut 13, 2009 17:36

przynajmniej wiem na czym stoję. najlepiej znaleźć na szrocie cały układ :)

wielkie dzięki za pomoc

pozdrawiam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lut 13, 2009 17:37

masz racje , tylko sprawdż czy ten ze szrotu będzie ok :bigok:



Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Post autor: moordaa » ndz paź 25, 2009 17:16

Kupiłem najtańsze podświetlenie na allegro - było zniszczone i umazane w smarach czy czymś takim, ale płytka była dobra. Tak wiec za 29 zł mam już działające podświetlenie :) dzięki za pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » sob cze 26, 2010 14:22

Mam problem ze swoją 4, ja w temacie. Szukałem na forum, ale tematy raczej dotyczą braku oświetlenia, lub też podobnego problemu w trójeczce, a mnie chodzi konkretnie o przyczynę i rozwiązanie problemu w MK4.

A więc zaczęło się od tego, że zamontowałem dodatkowe oświetlenie, a mianowicie neonki w nogach, i pewnie zrobiłem jakąś zwarkę i coś padło. Bezpiecznik o dziwo został cały, stąd moje zdziwienie, że światełko cały czas się pali. Oświetlenie normalnie zawsze się ściemniało aż do całkowitego zgaszenia zarówno po przekręceniu stacyjki, jak również zapalało przy otwarciu drzwi itd…

Moje pytanie brzmi, co mogło się stać i gdzie to znaleźć aby naprawić. Bardzo proszę o pomoc, chętnie powstawiam fotki, aby inni też mogli skorzystać w razie (odpukać) potrzeby…


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości