vw golfIII 1,6B/G abu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

barbapapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 12, 2009 12:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

vw golfIII 1,6B/G abu

Post autor: barbapapa » czw lut 12, 2009 13:09

Witam
mam problem ze moim autem nie można uzyskać prędkości oraz obrotów pow. 3000tys i na gazie i na bęzynie tak samo były wymienione świece wszystkie filtry ,kopółka palec ,a później cały aparat nowy po zgaszeni coś syczy i niekiedy wyrzuci płyn co czynić ?

problemem z uzyskaniem obrotów był ostatni tłumik po prostu obleciał i zatkał wylot spalin
było jakiś czas lepiej wróciła moc inna jazda ale problemy są z falujacymi obrotami na benzynie ima wysokie obroty na gazie ciężko pali
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 22:40 przez barbapapa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 12, 2009 13:29

barbapapa pisze:coś syczy i niekiedy wyrzuci płyn co

pozwolisz ze zadam ci kilka pytan
:bajer:
jak silnik pracuje zimny ? jak ciepły /
jakie sa obroty biegu jałowego stabilne ?
czy te syczenie dochodzi od korka zbiorniczka wyrównawczego
czy raczej z okolic kolektora
serwa )



barbapapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 12, 2009 12:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: barbapapa » czw lut 12, 2009 13:43

dziejo[/b Witam barbapapa, dziejo,
jak zimny to odpala na bęzynie bardzo łatwo ale obroty falują , jeśli zawcześno przełącz na gaz to bardzo ciężko go odpalić i wogóle coś się dzieje z obrotami był taki czas że sam wchodził na obroty i to niekiedy b.wysokie po wyłączeniu i ponownym odpaleniu obroty się ustabilizowały teraż odparu dni stracił na mocy 100km/h ciężko wydusić mieżyłem ciśnienie na cylindrać najmniej jest na cioepłym silniku9,6 pozostałe to10.5 auto ma przejechane 270tys w tym na gazie 80 tyś

[ Dodano: 12 Lut 2009 12:51 ]
dziejo,
co do tego syczenia to słychać go jakby przy parowniku gazu,amo~że i z kolektora serwa
jeszcze jest problem taki ,~żerura od kolektora tzn.ten łącznik z siatki jest naderwany, ale czy to ma wpływ na zawartośc mieszanki spalin które analizuje sonda.
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 09:57 przez barbapapa, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 13, 2009 10:19

barbapapa pisze:ale czy to ma wpływ na zawartośc mieszanki spalin które analizuje sonda.
sonde masz w kolektorze a łacznik jest za kolektorem rury odbiorczej wiec tu raczej nie pwowinno miec jakiegos znaczacego wpływu aczkolwiek powinienes to naprawic
ps
musisz dokładnie zlokalizowac ten hałas (syczenie) skąd :bajer:



barbapapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 12, 2009 12:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: barbapapa » pt lut 13, 2009 10:37

dziejo,
Dzięki sprawdzę dokladnie to napiszę,ale przecież sonda jest za tym łącznikiem.
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 10:42 przez barbapapa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » pt lut 13, 2009 10:48

kolego sprawdź sobie przeplywomierz, a poza tym podjedź do warsztatu o zobacz na instalację gazową, filterek wymieniasz od gazu ?? może masz podgrzewanie reduktora skopane tzn ,źle podłączone, może trzeba przepustnicę wyczyścić, zacznij od przepływki i zobacz może ci się katalizator wysypał w srodku i też tak będzie sie działo lipnie :) pozdro


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 13, 2009 11:32

barbapapa pisze:ale przecież sonda jest za tym łącznikiem.
no to chyba nie o ten łącznik mi chodziło :bajer:
jezeli jest nieszczelnosc przed sondą to siłą rzeczy wskazania sondy bedą błędne

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 10:43 ]
gtibodek pisze:kolego sprawdź sobie przeplywomierz,
przepływomierz czego ?????? :bajer:



barbapapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 12, 2009 12:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: barbapapa » pt lut 13, 2009 15:44

dziejo,
sprawdziłem to syczenie slychać z serwa wspomagania hamulcy czy to może być przyczyną nierownych obrotów i braku mocy?

[ Dodano: 13 Lut 2009 14:46 ]
dziejo,
witam
agdzie ten przepływomierz jest

[ Dodano: 14 Lut 2009 09:29 ]
gtibodek,
witam
filtry wszystkie powymieniałem tyle ,że on jednakowo chodzi źle na gazie jak i na benzynie nie wiem jednak cz niema wpływu sewo hamulca bo po zgaszeniu sycz powietrze z serwa czy miał ktoś taki przypadek i czy to jest normalne zjawisko?

[ Dodano: 15 Cze 2009 22:48 ]
mógłby ktoś pomoc gdzie jest ten przepływomierz
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 10:31 przez barbapapa, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości