rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szami77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 31, 2009 15:57
Lokalizacja: Poznań

rozrusznik

Post autor: szami77 » pn lut 09, 2009 14:19

witam wszystkich. Mam taki problem w swoim golfie 1.6 94r. Wyrobiła mi sie tuleja w skrzyni biegów od rozrusznika i podobno pasuje jakis rozrusznik od innego Vw ktory takiej tuleji nie potrzebuje a mocowania i wszystko inne jest takie samo orientujecie sie może o jaki rozrusznik chodzi?? z gory dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn lut 09, 2009 15:48

wydaje mi się że każdy rozrusznik musi mieć podparcie wirnika z dwóch stron, chociażby z tego względu, że rozrusznik działa z dużym momentem i nie da się utrzymać wirnika przy takim obciążeniu na jednej tulejce z tyłu... Poza tym wymiana nie powinna być aż tak skomplikowana tej tulei w skrzyni i jakiś magik powinien sobie z tym poradzić...
Może się mylę, ale jeśli masz rozrusznik bez główki to nie dopasujesz takiego z główką (w której jest podparcie wirnika z drugiej strony) bo jest za mało miejsca.... osobiście widziałem kilka rozruszników fakt że najmłodszy był z 93 roku, to każdy był bez główki (czyli z tuleja w skrzyni...) podejżyj sobie może różne modele rozruszników na www.vagcat.com :bajer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn lut 09, 2009 17:36

Wymiana tej tulejki jest prościutka i groszowe koszty.Jaki sens biegać za rozrusznikiem...
Własne doświadczenie - taka sama sprawa - dłubałem aby ją wyciągnąć...okazało się że jej tam nie było!Cudeńko... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 169 gości