Mk [III] - WAHACZE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Mk [III] - WAHACZE

Post autor: h2o » sob wrz 03, 2005 10:22

Witam

Mam golfa III. Siedzi na sportowym zawieszeniu. Wygląda kozacko, ale mnie zależy bardziej na komforcie i chcę je zmienić na standardowe. Pytałem juz czy do normalnych amorów mogę założyc sportowe springi, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi - może dlatego, że nie potrafię powiedzieć o ile ta zawiecha obniża. W każdym razie amory są żółte, a springi niebieskie. Ostatnio pytałem mechaniora ile bedzie kosztowała zamiana zawieszenie jednak ten zaczął mi coś mówić o wahaczach. I tu pytanie - czy przy zmianie zawichy sportowej na seryjną tez trzeba zmienić wahacze??? Ile takie wahacze mogą kosztować (uzywki), no i ile sztuk musiałbym kupić -2 czy 4?
Poza tym ile moge dostac obecnie za komplet sportowego zawieszenie - springi + amory?

pozdrawiam i czekam na odpowiedź



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » sob wrz 03, 2005 12:06

IHMO nie ma konieczności wymiany wachaczy, wystarczy zmienić amory i sprężyny.
a co do ceny zawieszenia to poszukaj na przykład w Allegro ile coś takiego kosztuyuje.
Zależy od firmy i stanu technicznego.


Black

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » sob wrz 03, 2005 12:16

Ja kupiłem kompletne zawieszenie (amortyzatory i sprężyny do golfa GT 96r) za 150euro w niemczech. Zawieszenie to ktoś wymienił na sportowe po przejechaniu 1000km więc jest praktycznie nowe. Za używany komplet sportowego zawieszenia (w zależności od firmy i stanu technicznego) dostaniesz 500 - 600zł. Wahaczy się nie wymienia. Zamienić możesz sobie sam. Nic prostrzego. 1,5h roboty i po krzyku. Później tylko ustawienie zbieżności.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » sob wrz 03, 2005 13:18

Dzięki chłopaki za info :pub:

Napiszcie mi jeszcze czy jak będę zmieniał zawieszenie na seryjne to musze kupować do przodu całe kolumny Macphersona czy nie? Bo byłem w kilku warsztatach i w każdym mówią co innego. Ja sie na tym zbytnio nie znam więc pytam. Może da radę kupić tylko sam amortyzator?

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob wrz 03, 2005 14:09

w mk3 są całe kolumny Macphersona, nie można dokupić samych wkładów



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » sob wrz 03, 2005 14:39

Dokładnie.Kup jakieś dobre Amorki i sprężyny.
Ja polecam Kayaba, są nie drogie i dobre.Co do sprężyn t onie wiem ile koosztują , ale amory 175 za szt., Bynajmniej ja tyle płaciłem miesiąc temu.


Black

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » sob wrz 03, 2005 16:22

Wrócę jeszcze do tych wahaczy. Zapomiałem dodać, że jeden mechanior przekonywał mnie, że jeżeli auto było obniżane w niemczach (a było :helm: ) to koleś mógł także zmienić wahacze. Więc jeżeli zmienił wahacze na sportowe to czy ewentualnie pod te wahacze mogę załozyć seryjne amory i sprężyny? Pytam bo nie chcę żeby mnie koleś naciagnął na niepotrzebny wydatek. Nie znam się na tym, ale ta zamiana wahaczy wydawała mi się trochę dziwna.

I na koniec - pod zwykły amor mogę zapodac sportowe springi? Wczesniej pisali mi, że jak obniżają do -40mm to będzie gitara. Jeżeli nie to czeka mnie zakup seryjnych :bigok: .

pozdrawiam i dzięki za kolejne odpowiedzi



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » sob wrz 03, 2005 17:00

Ja miałem obniżenie 60/60. Wahacze były seryjne więc u Ciebie pewnie też takie są. Do przodu tak jak kolega wcześniej pisał musisz kupić całe kolumny. Z tyłem można się bawić. Do seryjnych amortyzatorów można założyć sportowe sprężyny obniżające chyba max o 30 lub 40. Nie jestem tego pewien. Lepszy jednak efekt uzyskasz jeśli założysz seryjne sprężyny do sportowych amortyzatorów. Jeśli jednak masz krótsze amortyzatory od serii to nie da rady bo na górkach będzie Ci stukał (za mały skok).


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob wrz 03, 2005 17:26

Ja nie słyszałem o wahaczach sportowych ...Są takie??



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz wrz 04, 2005 00:17

Też nie słyszałem.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości