Ile moze kosztować remont PF, KR lub 9A

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Ile moze kosztować remont PF, KR lub 9A

Post autor: BazaMKII » sob lut 07, 2009 23:28

Witam
Mam takie pytanie mój PF chyba będzie wymagał remontu bo przy rozgrzanym oleju do 90stopni łapie zadyszki i czasami chodzi jak traktor nie równo. może od razu powiecie mi co to może być auto zalane olejem 10W40 Valvoline oleju prawie w ogóle nie bierze. Nie wiem czy to może być coś z mechanika czy z elektryką.

Ile będzie kosztował kapitalny remont PF i czy nie lepiej kupić KR, PL lub 9A go wyremontować i też powieccie mi ile moze mnie kosztować remont tych silników.


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 00:20

Witam
Ja robilem swojego KR
Nowe pierscienie uszczelka pod głowice, uszczelniacze na zawory, planowanie glowicy, sprawdzenie szczelności, szlif wału nowe panewki główne, korbowodowe, regeneracja korbowodu, filtr oleju, olej. Pierscienie goetze, panewki glyko. Wszystko kosztowalo mnie okolo 750 zl, tyle, ze sam skladalem. Szlif walu robilem w krakowie w firmie autoszlif, i glowice tez w krakowie. Moim zdaniem duzo to nie kosztowało
PozdróVWka


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » ndz lut 08, 2009 01:36

zależy jakich firm częsci użyjesz może byc ok700 do 1500 zakładając ,że sam będziesz robił


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lut 08, 2009 14:22

BazaMKII pisze:Mam takie pytanie mój PF chyba będzie wymagał remontu bo przy rozgrzanym oleju do 90stopni
zacznij od pomiaru oporów niebieskieg czujnika w zaleznosci od temp wody. Jak chcesz to wrzucimy Ci tutaj tabelkę z danymi. To ten czujnik wsadzony w krócieć od chłodnicy. Skoro odmawia posłuszeństwa tylko na nagrzanym to trzeba szukać po czujnikach temp najpierw ewentualnie ustarka układu zapłonowego i słaba iskra na gorąco.



Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » ndz lut 08, 2009 14:46

sas_gti pisze:
BazaMKII pisze:Mam takie pytanie mój PF chyba będzie wymagał remontu bo przy rozgrzanym oleju do 90stopni
zacznij od pomiaru oporów niebieskieg czujnika w zaleznosci od temp wody. Jak chcesz to wrzucimy Ci tutaj tabelkę z danymi. To ten czujnik wsadzony w krócieć od chłodnicy. Skoro odmawia posłuszeństwa tylko na nagrzanym to trzeba szukać po czujnikach temp najpierw ewentualnie ustarka układu zapłonowego i słaba iskra na gorąco.
Czujnik niebieski wymieniłem ostatnio na orginał z ASO i nic sie nie poprawiło dalej ma muła na ciepłym silniku i jak sie rozgrzeje nie równo pracuje tak jak by go cos dusiło jest tak na LPG i na PB

A jak sprawdzić moc iskry na rozgrzanym silniku?
Kable świece palec i kopułke mam nową


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz lut 08, 2009 15:14

BazaMKII pisze:Czujnik niebieski wymieniłem ostatnio na orginał z ASO i nic sie nie poprawiło dalej ma muła na ciepłym silniku i jak sie rozgrzeje nie równo pracuje tak jak by go cos dusiło jest tak na LPG i na PB
a zapłon masz dobrze ustawiony??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości