do czego to podpiąć?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pitero89
...
...
Posty: 418
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:33
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

do czego to podpiąć?

Post autor: pitero89 » sob lut 07, 2009 20:49

Witam tak jak w temacie mam 3 takie wejscia i nie wiem gdzie je podpiąc


FOT 1*
To jest tam gdzies koło sondy lambdy chyba i niewiem gdzie to podłączyc

Obrazek

FOT 2*
To niewiem wogóle do czego
Obrazek

FOT 3*
To tez nie wiem
Obrazek

Obrazek

ODP piszcie (jezeli oczywiscie wiecie do czego to) oznaczajac o ktore zdjecie chodzi


Obrazek
Jest Seat Toledo II 2.3 V5 AGZ NOTCH
Był Mk3 Colour Concept YellowEdition

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » sob lut 07, 2009 22:18

Witam
fot 1 to jest kostka od sondy A ten luzny kabelek jezeli jest w kostce od sondy to powinien byc przykrecony do masy
fot2 nie wiem czy to nie jest kostka do silniczka krokowego do gazu. Mogla zostac wolna jak ktos wkrecil zwyklą śrubę do regolacji wyrzucajac krokowca od gazu. Masz instalke II gen. //jest komp do lambdy. Sonda lambda mogla nie chodzic bo kabelek z pierwszego fot jest odpiety i wtedy ktos wyrzucił krokowca z gazu
fot3 i 4 Nie wiem czy ta kostka nie jest czasem od czujnika w chlodnicy wlaczajacego wentylator, lub od wentylatora. Sa wolne miejsca???
PS ktos niezle stukaterstwo odstawil, czeka cie duzo roboty w oddali widac jeszcze jakas sztukowana kostke. Życze cierpliwosci
PopzdróVWka


BB (borówka, bandit ...)

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz lut 08, 2009 13:47

Niezły bałagan!!
Fot 1 do tej wtyczki powinny z jednej strony dochodzić dwa kabelki czarny i brązowy od sterownika silnika (kompa) a z drugiej strony to oczko to masa a drugi kabelek do sody lambda. Czarny kabelek od sondy przecina sie montując instalację gazową. Chodzi o to że wtedy komp gazowy jeżeli jedziesz na gazie oszukuje komp silnika podajac że cały czas lambda równa sie 1 i komp wtedy nie wariuje a silniczek krokowy LPG steruje mieszanką. Jeżeli jedziesz na benzynie komp LPG po prostu zamyka odwód i prawdziwy sygnał z sondy idzie do sterownika silnika.
Fot 2 To niestety wtyczka od silniczka krokowego LPG który ma sterowac mieszanką na podstwie sondy lambda którego Ty nie masz!! Jakiś kowal wsadził śrubę pewnie przez ten bałagan na fot 1. Sruba oznacza brak mozliwosci regulacji składu mieszanki ze względu na obciążenie silnika i obroty co oznacza większe spalanie i jazdę w pewnych zakresach na obogiej mieszance wypalajacej zawory. Instalacja II generacji została zmieniona na I generację i sumienny pracownik na przegladzie nie powinien przepuscić takiego auta
Fot 3 Wygląda na wtyczke od instalacji regulacji wysokosci świateł. Masz silniczki elektryczne przy lampach do reg wysokości? Jesli nie to nie oznacza że nie masz instalacji. Zobacz czy z drugiej strony gdzieś koło lewej lampy lub niżej koło klaksonu nie patałeta sie taka sama wtyczka lub 3 kabelki wtedy bedzie wszystko jasne


Tomek Dx

fj1200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 26, 2009 22:05
Lokalizacja: Wraszawa

Re: do czego to podpiąć?

Post autor: fj1200 » ndz lut 08, 2009 13:56

pitero89 pisze:Witam tak jak w temacie mam 3 takie wejscia i nie wiem gdzie je podpiąc


FOT 1*
To jest tam gdzies koło sondy lambdy chyba i niewiem gdzie to podłączyc

Obrazek

FOT 2*
To niewiem wogóle do czego
Obrazek

FOT 3*
To tez nie wiem
Obrazek

Obrazek

ODP piszcie (jezeli oczywiscie wiecie do czego to) oznaczajac o ktore zdjecie chodzi
ZDJĘCIE 1,2,3, DO TEGO AUTA MONTOWANO KILKA RODZAJÓW SILNIKÓW A INSTALACJE ELEKTRYCZNĄ JEDNOLITĄ I STĄD SĄ ZŁĄCZA NIEWYKORZYSTANE PO PROSTU WISZĄ
KIEDYŚ BYŁY UŁOŻONE W ŁADZIE I SKŁADZIE ALE KILKA INGERENCJI I TAK TO WYGLĄDA :bigok:


TUNING HAMOWNIA WA-WA BIELANY

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz lut 08, 2009 13:59

fj1200 pisze:ZDJĘCIE 1,2,3, DO TEGO AUTA MONTOWANO KILKA RODZAJÓW SILNIKÓW A INSTALACJE ELEKTRYCZNĄ JEDNOLITĄ I STĄD SĄ ZŁĄCZA NIEWYKORZYSTANE PO PROSTU WISZĄ
KIEDYŚ BYŁY UŁOŻONE W ŁADZIE I SKŁADZIE ALE KILKA INGERENCJI I TAK TO WYGLĄDA :bigok:
co do fot 3 i 4 to mozliwe, ale 1 i 2 to jest pupa i trzeba by to doprowadzic do ladu i skladu.


BB (borówka, bandit ...)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości