instalacja podgrzewanych sprysków i silniczki reg. świateł..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

instalacja podgrzewanych sprysków i silniczki reg. świateł..

Post autor: ayrt0n » wt lut 03, 2009 18:09

Witam tak jak w temacie... Mam problem... Otóz zakupiłem podgrzewane spryskiwacze do mk3 i słyszałem że podobno każdy Golf jest wyposażony w instalację pod podgrzewane spryskiwacze... Czy to prawda a jeśli tak to gdzie znajde kostkę do podłączenia tego ustrojstwa...
Aha i jeszcze jedno czy każdy Golf posiada instalację pod regulacje reflektorów bo u mnie jest regulacja przy włączniku świateł ale nie widze kostki przy lampach a w lampach jest zaślepka zamiast silniczków (lampy najprawdopodobniej były wczesniej wymieniane bo nie są ori tylko jakieś badziewne zamienniki)...



memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: memekk222 » wt lut 03, 2009 18:44

ja słyszałem ze podgrzew. spryski sie włacza ogrzewanie tył szybke tez mam owe z mk3 ale wsade je do mk2 niewiem tylko jak beda pasowały do otworów w masce



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lut 03, 2009 19:02

Nie w każdej wersji występowała regulacja położenia lamp, istnienie regulatora na wyłączniku jeszcze nie świadczy o tym, że instalacja jest w aucie (możliwa zmiana wyłącznika przez poprzedniego właściciela).
W złączu jak na zdjęciu - leży ono na chłodnicy, należy sprawdzić czy jest kabelek czerwono-niebieski, bardzo cienki. Jak jest to powinno być wszystko proste. Powinien ten kabelek dochodzić do złącza przeznaczonego do włożenia na silniczek, w każdej lampie.

Obrazek

Podgrzewanie spryskiwaczy jest sterowane zamontowanym w spryskiwaczach czujnikiem, zasilane jest stale w czasie włączonego zapłonu. Wtyk jest przyczepiony przy lewym zawiasie maski.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 19:04 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

Post autor: ayrt0n » wt lut 03, 2009 21:22

Zico63b, dzięki kolego znalazłem i ten kabelek i dzieki nim kostki or regulacji wys. lamp i tą kostke od grzanych sprysków także dzieki śliczne i pozdrawiam.... teamt do zamkniecia i PROSZE!!!!! moderatora o to aby przeniósł to w jakies przydatne miejsce... żeby innym sie przydało...



moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » śr lut 04, 2009 07:18

witam, ja u siebie w mk3 1.8 abs niemoge znalezc wtyku do podgrzewanych spryskiwaczy troche jakby tez moje kable od podgrzewania krotkie byly, czy w kazdym golfie znajduje sie taka kostka do ich podlaczenia?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr lut 04, 2009 11:26

Nie w każdym. Krótkie trochę są, bo do samych spryskiwaczy też jest później oryginalnie kawałek kabelków.



ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

Post autor: ayrt0n » śr lut 04, 2009 12:02

a ten kabelek umocowany przy mechanizmie od wycieraczek też pod osłoną podszybia to od czego bo on jest przyczepiony takim mocowaniem do silniczka ale nic do niego nie jest podłaczone to jest wtyczka na dwie wsówki ale nie jak od sprysków w kształt litery "T" tylko w jednej linii... jak coś to później wrzuce foto...



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » śr lut 04, 2009 15:06

Siemka
A jak się włącza w mkII podgrzewane spryskiwacze.
Pozdro

:bigok:

[ Dodano: 04 Lut 2009 14:08 ]
memekk222 pisze:ja słyszałem ze podgrzew. spryski sie włacza ogrzewanie tył szybke

A jak to jest w mkII jak mi szyba tylnia nie grzeje
Pozdro

:bigok:
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 15:10 przez emsikemsik, łącznie zmieniany 2 razy.


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr lut 04, 2009 15:14

emsikemsik pisze:A jak się włącza w mkII podgrzewane spryskiwacze.
Napięcie na podgrzewanie spryskiwaczy jest podawane po przekręceniu kluczyka na zapłon i jest stałe. Za to czy grzeją czy nie odpowiedzialny jest zamontowany w nich termostacik który załącza grzanie w zależności od temperatury.



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » czw lut 05, 2009 17:57

lukasfenix pisze:Za to czy grzeją czy nie odpowiedzialny jest zamontowany w nich termostacik
A jak można sprawdzić czy działają i ten termostacik działa.
Pozdro

:okej:


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » czw lut 05, 2009 18:09

emsikemsik, tu masz wszystko na temat sprawdzania ich działania i ewentualnej regeneracji: :dol:
http://www.ace.lua.pl/index.php?option= ... &Itemid=33

Pozdro!



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt lut 06, 2009 12:26

a może mi ktoś powiedzieć gdzie podłączyć spryski w mk3 jak nie mam tej oryginalnej wiązki przy lewym zawiasie maski??


Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob lut 07, 2009 02:27

Trochę myślałem nad zadaniem Kolegi i wbrew pozorom to nie takie proste.
Są trzy możliwości: 1. to od cewki zapłonowej, kolor czarny, fajny ale wymaga bezpiecznika; 2. to po wymontowaniu osłony podszybia i dostaniu się do silniczka wycieraczek - kolor czarno-szary, ma bezpiecznik - nic nie trzeba dodawać i 3. to czarno-czerwony do wyłącznika świateł cofania na skrzyni biegów (też ma bezpiecznik)
Pod maską benzyniaka jest pełno innych kabli otrzymujących napięcie z zapłonem ale są cienkie, niepewne i niezabezpieczone bezpiecznikiem a ja radzę dobrze robotę wykonać bo szkoda bryki!
Wewnątrz pojazdu, w skrzynce bezpieczników - możliwości jest mnóstwo - lecz daleko do maski :-k
Ostatnio zmieniony sob lut 07, 2009 02:28 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » czw maja 28, 2009 20:29

Czy moglbym prosic zdjecie w ktorym miejscu szukac i jakiego ksztaltu jest (ewentualna) wtyczka do podgrzewanych spryskiwaczy?


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości