Moduł komfortu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Moduł komfortu.

Post autor: gzola » wt lut 03, 2009 17:45

Witam! Kochani mam problem z modułem komfortu w Bora 1,9 TDI, mianowicie nie działa mi centralny zamek ani z pilota ani z zamka w drzwiach, oświetlenie wnętrza nie gaśnie w wręcz miga non stop, w module komfortu słychać jak jakiś przekaźniczek non stop tryka. Kolega podłączył vaga i powiedział że walnięty jest ten moduł, bo wcale się nie może z nim połączyć, raz udało mu się tylko odczytać numer tego komfortu i to wszystko. Dziwne jest to że kiedy jadę autem długi odcinek trasy około 50km to nagle zaczyna wszystko działać, pomyślałem że jakieś zimne luty będą, więc rozebrałem go i nic, wszystko jak nowe jakby dopiero wyszedł z fabryki. Moduł o numerach 1C0 962 258 AB , posiadam w aucie immo, alarm fabryczny, ryglowanie drzwi, centralny z pilota, bez elektrycznych lusterek i szyb, bagażnik otwierany elektrycznie, zamek w drzwiach od kierowcy i w bagażniku i z obu zamków można sterować centralnym zamkiem. Chciałem kupić taki moduł od gościa z allegro, więc pojechałem do niego, wkładam moduł o tych samych numerach i okazuje się że zamykał mi tylko trzy drzwi i samoczynnie otwierał klapę bagażnika, alarm działał i ryglowanie też. Potem pojechałem do drugiego gościa, wkładam znowu o tych samych numerach i tym razem zamyka tylko dwoje drzwi i nie działa alarm. Goście twierdzą na 100% że moduły są dobre. Dzwonie do trzeciego gościa i ten mówi że wystarczy w module przeprogramować jego funkcję i wszystko będzie oki, a czwarty że nie ma czegoś takiego jak przeprogramowanie modułu i że czasami wystarczy skasować błędy. Sam już zgłupiałem i nie wiem co o tym sądzić, czy ktoś z was wie o co tu naprawdę chodzi?



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » wt lut 03, 2009 18:39

Wątpie że to moduł. Mam u siebie to samo miga światełko nie gaśnie, walcze już z tym sporo czasu i nie mogę dojść co jest nie teges. Z modułem komfortu mogę się połączyć. A mikrostyki są ok w zamkach ?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Re: Moduł komfortu.

Post autor: pszczyna » wt lut 03, 2009 19:22

gzola pisze: Dzwonie do trzeciego gościa i ten mówi że wystarczy w module przeprogramować jego funkcję i wszystko będzie oki,
Wiele modułów można wzbogacić właśnie poprzez zmiany w oprogramowaniu .
W okolicach SKOCZOWA jest taki super magik



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » śr lut 04, 2009 12:22

może macie połamane kabelki na przejściu między karoserią a drzwiami
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 12:24 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 1 raz.


Mirek

gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » czw lut 05, 2009 21:05

Mikrostyki są OK, komputer prawidłowo wskazuje zamknięcie i otwarcie drzwi, brzęczyk też działa, diota w drzwiach jest dobra. Na wtorek jestem umówiony u dobrego elektryka więc zobaczymy co on na to poradzi.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw lut 05, 2009 21:15

Mirek39m pisze:może macie połamane kabelki na przejściu między karoserią a drzwiami
stawiam na to samo,rozpruj wiązkę drzwi kierowcy z izolacji i sprawdz przewody

[ Dodano: 05 Lut 2009 20:18 ]
to samo może być od strony drzwi pasażera,i blokuje komfort



gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » ndz lut 08, 2009 11:29

Kochani! Przecież napisałem że jak wymienie moduł komfortu to wtedy ten nowy moduł działa tylko jakby miał inne funkcje bo np. zamyka tylko trzy drzwi. Moje pytanie dotyczy raczej tego, dlaczego moduł o tym samym numerze posiada inne funkcje i czy da się to jakoś vagiem zmienić.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » ndz lut 08, 2009 11:40

gzola pisze:Kochani! Przecież napisałem że jak wymienie moduł komfortu to wtedy ten nowy moduł działa tylko jakby miał inne funkcje bo np. zamyka tylko trzy drzwi. Moje pytanie dotyczy raczej tego, dlaczego moduł o tym samym numerze posiada inne funkcje i czy da się to jakoś vagiem zmienić.
Da się poszukaj dobrego fachowca



pabblo76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 09, 2009 07:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana modułu 1C0 962 258 AA

Post autor: pabblo76 » sob lut 21, 2009 13:13

Bronco pisze:
gzola pisze:Kochani! Przecież napisałem że jak wymienie moduł komfortu to wtedy ten nowy moduł działa tylko jakby miał inne funkcje bo np. zamyka tylko trzy drzwi. Moje pytanie dotyczy raczej tego, dlaczego moduł o tym samym numerze posiada inne funkcje i czy da się to jakoś vagiem zmienić.
Da się poszukaj dobrego fachowca
Witam. Mam ten sam problem. Po wymianie modułu teraz działają tylko 2 drzwi i sama otwiera się pokrywa bagażnika. Moduł wymieniłem na taki sam(taki sam numer 1C0 962 258 AA) Jak udało się rozwiązać ten problem?



gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » sob lut 21, 2009 16:34

Niestety narazie problem nie jest rozwiązany, byłem u kilku dobrych elektryków którzy twierdzili że to opanują, ale niestety polegli w przedbiegach. Dowiedziałem się że numery główne na module komfortu to nie wszystko, muszą zgadzać się jeszcze numery umieszczone pod numerem głównym pisane mniejszą czcionką, ze względu na to iż moduły o tym samym numerze głównym były montowane w kilku markach i modelach VW, SKODA, SEAT, dlatego funkcje są inne. Na domiar tego dowiedziałem się że taki moduł komfortu w serwisie zamawia się po numerze vin oraz po kolorze, a w moim przypadku kosztuje 1024zł, więc zakup w serwisie to ostateczność. Na aukcjach nie warto zamawiać bo mogą nie zgadzać się funkcje, i pieniądze w błoto. Dałem ten moduł elektronikowi który twierdzi że go naprawi, tak więc narazie czekam, dalsze decyzje uzależniam od niego. Dam znać co dalej z tym fantem się stanie.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob lut 21, 2009 18:13

wystarczy moduł o tych samych numerach,resztę robi się przez zmianę kodowania i oczywiście trzeba dopisac piloty centralnego zamka,bo inaczej nie zadziała z pilota.

[ Dodano: 21 Lut 2009 17:18 ]
o ile w aucie wszystko sprawne,a co do połączenia się Vag-iem to zależy jakim sie dysponuje,te kabelki z All.. różnie z nimi bywa.



pabblo76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 09, 2009 07:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pabblo76 » ndz lut 22, 2009 00:14

edzio pisze:wystarczy moduł o tych samych numerach
Właśnie taki kupiłem ale nie zamyka mi tylnych drzwi a bagażnik się ciągle otwiera nawet jak trzasnę żeby zamknąć to i tak zamek zadziała i go otworzy. Może mam moduł od np Lupo. Drugi mój problem to brak brzęczyka otwartych drzwi i kontrolki otwartych drzwi we wskaźnikach. Kiedyś te dwie rzeczy raz działały a raz nie a teraz umarło na amen. Czy za to też odpowiedzialny jest moduł komfortu? Dodam że lampki w przednich drzwiach świecą po otwarciu drzwi i gasną jak się zamknie( wymieniłem zamek w drzwiach kierowcy przez uszkodzoną krańcówkę). Pewnie przez brak tego impulsu światło w środku gaśnie ze zwłoką nawet przy uruchomionym silniku.

[ Dodano: 21 Lut 2009 23:18 ]
edzio pisze:a co do połączenia się Vag-iem to zależy jakim sie dysponuje
Kupiłem taki http://www.allegro.pl/item554381975_int ... sb_pl.html zawsze to lepiej poeksperymentować niż kupić moduł w serwisie za kilkaset zł. Co do pilotów to zamek fabryczny ale sterowany z kluczyka.

[ Dodano: 21 Lut 2009 23:24 ]
gzola pisze:w moim przypadku kosztuje 1024zł, więc zakup w serwisie to ostateczność. Na aukcjach nie warto zamawiać bo mogą nie zgadzać się funkcje, i pieniądze w błoto
Ja się też dowiadywałem w serwisie i mój jakieś 550 więc poszukałem z znalazłem na allegro za 110 z wysyłką ale masz rację że nie działa tak jak powinien (jest taki mały napis który zaczyna się od "II" i później chyba pięć cyfr i kod kreskowy inny). Jedyne co sprawdziłem dzięki temu to to że stary moduł był walnięty.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pn mar 23, 2009 22:24

Mam dwa pytania związane z modułem komfortu:
1. Czy modul komfortu jest połączony z poszczególnymi sterownikami w drzwiach za pomocą lini CAN czyli za pomocą dwóch przewodów pomarańczowo- niebieski i pomarańczowo- zielony ?
2. Jakim Vag-Com można odczytywać i zmieniać jego ustawienia?
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 22:26 przez szysz61, łącznie zmieniany 1 raz.



gzola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob gru 01, 2007 16:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gzola » czw mar 26, 2009 23:12

Kochani czy wie ktoś z was jak dobrać kodowanie modułu do posiadanego wyposażenia? Może ktoś poda link do strony z takimi informacjami? Mój stary moduł nie odpowiada, więc nie wiem jakie tam było kodowanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości