przyczyna klekotania po dodaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

przyczyna klekotania po dodaniu gazu

Post autor: wladek78 » wt lut 03, 2009 14:18

witam

mam pytanko odnośnie klepania
nie chodzi mi o wałkowane tematy ze tesilniki tak maja czy ze popychacze do wymiany:)

u mnie klepie po dodaniu gazu

wyczytałem w ksiazce napraw ze jka zczyna klekotać po dodaniu gazu to moga byc padniete łożyska wału

ma ktoś cos takiego u siebvie -klepie wam cały czas czy tylko po dodniu gazu

czekam na opinie



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » wt lut 03, 2009 18:13

No wygląda to na panewki klepią ci cały czas czy w jakimś przedziale obrotów ?



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » wt lut 03, 2009 21:24

Nie umiem pomóc. Napisze tylko, że u mnie też po dodaniu gazu coś słychać. Ale nie nazwałbym tego klepaniem - nie wiem; raczej coś jak ciche dzwonienie, coś w tym rodzaju. Słychać to przy stanowczym wciśnięciu gazu, szczególnie poniżej 3000 obr. Oczywiście z okolic silnika. Na razie nie wiem co to jest...



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt lut 03, 2009 21:41

Najszybciej panewki korbowodowe a to już nie przelewki mogą narobić szkody w mk3 miałem podobnie też klepało i w końcu panewke obróciło.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » wt lut 03, 2009 22:05

Przepraszam, że się wcinam - ale panewki???? Przy 76 tys przebiegu (sprawdzony) ???
I sobie już tak klepie prawie od początku jak go mam i raczej się nie nasila (prawie rok, 12 tys własnego przebiegu)...



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr lut 04, 2009 16:18

wladek78, 56 czy 76 tys.co za różnica jak coś puściło to należy sprawdzić -wałek rozrządo czy nie ma zużytych grzbiecików ,popychacze , uszczelniacze na zaworach ,panewki na korbowodach i w ten sposób eliminować kolejne żródła mogące dawać te efekty .Ja w mk3 nie chciałem tego robić i posłuchałem rad dobrych ludzi że to tak już jest i z klepaniem przelatałem 1,5 roku bo podobno to nic grożnego miało nie być i z trasy 60 km od domu wracałem na trzecjh garach -koszt usługi po olaniu sprawy to 1,4 tyś zł.Oby nie powtórzyło się to u ciebie -powodzenia w benzie klepanie to nie błachostka.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
xynthos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02, 2009 16:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xynthos » czw lut 05, 2009 11:29

Proponuje spr okolice drążka skrzyni biegów :chytry:

Miałem taki sam dźwięk, wczoraj w momencie energicznego dotknięcia drążka dokładnie słyszałem to samo co wcześniej, tak jak by drżała jakaś blaszka w np silniku.

Ale generalnie ciężko jest zdiagnozować podczas jazdy jakiś tam wydobywający się dźwięk ponieważ przenoszą się po karoserii.

Ku mojemu zdumieniu, dźwięk wydobywał się z okolic drążka, wcześniej był to ogólnie słyszalny ten sam dźwięk, słyszalny był w trakcie dodawania gazu na 3, 4 biegu lub nawet 5tym, lub na wysokich obrotach.

Rozpędź auto, zrzuć np z 5 na bieg jałowy i energicznie poruszaj na biegu jałowym w prawo i w lewo, może to to samo.

pozdrawiam


~Non sunt multiplicanda entia sine necessitate~
~xynthos~

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości