Lusterka zwykłe -> Lusterka elektryczne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xynthos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02, 2009 16:39
Lokalizacja: Poznań

Lusterka zwykłe -> Lusterka elektryczne

Post autor: xynthos » pn lut 02, 2009 23:35

Jak w tytule.
Mozna wyciagnac wnetrze zwykłych lusterek i zamontowac elektryczne wkłady i podpiac do karoseri - bedzie to działac?

Mozna załozyc centralny zamek zamiast zwykłych zamków?(3d)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukaszvo84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 21:46
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszvo84 » wt lut 03, 2009 00:21

xynthos pisze:Mozna załozyc centralny zamek zamiast zwykłych zamków?(3d)
napewno sie da tylko troche roboty jest i lusterka tez mozesz pozmieniac.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lut 03, 2009 11:37

xynthos pisze:Mozna załozyc centralny zamek zamiast zwykłych zamków?(3d)
mozna :) choc w Twoim przypadku lepszym rozwiazaniem bedzie chyba dokupienie uniwersalnego zestawu, np z scyzorykiem :)

a lusterka - wystarczy wymienic srodek lusterek, podciagnac instalacje, wymienic moduly sterowania i bedzie gites :)
tu masz schemat w mk3: moze cos pomoze:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic5 ... ml#2903883


ObrazekObrazek

greg

Post autor: greg » wt lut 03, 2009 14:28

xynthos pisze:Mozna wyciagnac wnetrze zwykłych lusterek i zamontowac elektryczne wkłady i podpiac do karoseri - bedzie to działac?

Mozna załozyc centralny zamek zamiast zwykłych zamków?(3d)
można - a nawet i szyby da się zrobić - kwestia kasy - ja zamontowałem central + elektrykę szyb + elektrykę luster + piloty scyzor - wszystko jak w orginale - na orginalnych podzespołach (krańcówka zamka maski jest nieorginalna - bo kosztuje tylko 8zł a nie 150 cały zamek na allegro)



mkbombel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 13, 2009 01:44
Lokalizacja: chełmno

Post autor: mkbombel » wt lut 03, 2009 16:20

greg pisze:
xynthos pisze:Mozna wyciagnac wnetrze zwykłych lusterek i zamontowac elektryczne wkłady i podpiac do karoseri - bedzie to działac?

Mozna załozyc centralny zamek zamiast zwykłych zamków?(3d)
można - a nawet i szyby da się zrobić - kwestia kasy - ja zamontowałem central + elektrykę szyb + elektrykę luster + piloty scyzor - wszystko jak w orginale - na orginalnych podzespołach (krańcówka zamka maski jest nieorginalna - bo kosztuje tylko 8zł a nie 150 cały zamek na allegro)[/quote



a moze wie ktos jak zalozyc centralke scyzoryki do mk3 bo slyszalem ze w drzwiach kierowcy niema silownika tylko stycznik daje impuls czy bedzie trzeba zalozyc silownik ??


bombel

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lut 03, 2009 16:25

mkbombel pisze:a moze wie ktos jak zalozyc centralke scyzoryki do mk3 bo slyszalem ze w drzwiach kierowcy niema silownika tylko stycznik daje impuls czy bedzie trzeba zalozyc silownik ??
pkt wyjsciowy - czy masz centralny zamek?
ja w mk3 mialem centralny zamek, kupilem tylko pilot scyzoryk z centralka sterowania - podlaczenie kilkunastu kabelkow i dziala. jesli nie masz, to kupujesz caly zestaw = silowniki + sterowanie i to zakladasz :)
tak nie jednoznacznie mozna okreslic z Twej wypowiedzi czy masz central i chcesz sam scyzoryk, czy caly central chcesz zalozyc :P


ObrazekObrazek

mkbombel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 13, 2009 01:44
Lokalizacja: chełmno

Post autor: mkbombel » wt lut 03, 2009 19:50

bazz89 pisze:
mkbombel pisze:a moze wie ktos jak zalozyc centralke scyzoryki do mk3 bo slyszalem ze w drzwiach kierowcy niema silownika tylko stycznik daje impuls czy bedzie trzeba zalozyc silownik ??
pkt wyjsciowy - czy masz centralny zamek?
ja w mk3 mialem centralny zamek, kupilem tylko pilot scyzoryk z centralka sterowania - podlaczenie kilkunastu kabelkow i dziala. jesli nie masz, to kupujesz caly zestaw = silowniki + sterowanie i to zakladasz :)
tak nie jednoznacznie mozna okreslic z Twej wypowiedzi czy masz central i chcesz sam scyzoryk, czy caly central chcesz zalozyc :P
mam centralny pneumatyczny i wlasnie o takiej centralce myslalem no jesli mowisz ze tylko centralka wystarczy i obejdzie sie bez zakupu dodatkowego silownika to ok wlasnie o to mi chodzilo a czy jest problem z podlaczeniem tej centralki czy to wszystko odbywa sie w bagarzniku bo tam znajduje sie u mnie sprezarka od centralnego mozesz mi to troche opisac ??


bombel

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lut 03, 2009 20:04

mkbombel pisze:mam centralny pneumatyczny i wlasnie o takiej centralce myslalem no jesli mowisz ze tylko centralka wystarczy i obejdzie sie bez zakupu dodatkowego silownika to ok wlasnie o to mi chodzilo a czy jest problem z podlaczeniem tej centralki czy to wszystko odbywa sie w bagarzniku bo tam znajduje sie u mnie sprezarka od centralnego mozesz mi to troche opisac ??
nawet do bagaznika nie zagladasz - wpinasz sie w przewody obok kolumny kierowniczej (tam gdzies kolo bezpiecznikow)
jak kupisz gotowy zestaw - dostaniesz instrukcje montazu - kilka kabelkow - podlaczasz, mocujesz centralke od bezprzewodowego i cieszysz sie zamkiem. jesli masz male pojecie o elektronice to sam dasz rade, ja wolalem nie ryzykowac, dalem mechaniorowi, w 15 minut podlaczyl i wsio ladnie pykalo :) zaplacilem chyba 20 zeta :)
podlaczyl tez kierunki zeby migal przy zamknieciu/otwarciu, mozna jeszcze syrenke, aby dawal glos, ale tego nie chcialem. jak chcesz mozna zamontowac grot od kluczyka w scyzoryku, ale mi sie z tym nie spieszylo, a potem golfiarz poszedl pod licytacje :)

takze nic trudnego - kupuj gotowy zestaw i po problemie :bigok:
http://allegro.pl/item545887625_sterown ... super.html ja mialem cos podobnego do tego :) ladnie wygladalo i spelniaja swoja funkcje :okej:


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
xynthos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02, 2009 16:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xynthos » wt lut 03, 2009 23:41

Niesamowite forum :bigok:

Czytam wiele rzeczy i stwierdzam, ze jestem zielony, to dlatego, ze to moje pierwsze auto i pierwszy gofr,już się dowiedziałem masę ciekawych rzeczy i również rozwiązałem problemy inaczej niż podawano-rewelacja :D

Myślę poważnie na temat centralnego, ale piszecie ze lepiej alarm, zobaczymy, wpierw poczytam...

pozdro

ps.już jakiś frajer próbował sil z zamkiem od kierowcy i klapy tylnej :grrr:
stad pytanie, jaki jest koszt nowych zamków, warto zakładać nówki do nowego alarmu(3d), zamek od klapy wygląda nieco potraktowany(jutro zrobię szczegółowe fotki)
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 23:45 przez xynthos, łącznie zmieniany 1 raz.


~Non sunt multiplicanda entia sine necessitate~
~xynthos~

greg

Post autor: greg » wt lut 03, 2009 23:53

xynthos pisze:ps.już jakiś frajer próbował sil z zamkiem od kierowcy i klapy tylnej
no to ci go chcą skroić

[ Dodano: Wto Lut 03, 2009 10:54 pm ]
co do zamków - można nowe wkładki(ząbki czy zapadki) kupić i dopasować po starych zapadki (bo są numerowane)



mkbombel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 13, 2009 01:44
Lokalizacja: chełmno

Post autor: mkbombel » śr lut 04, 2009 12:29

bazz89 pisze:
mkbombel pisze:mam centralny pneumatyczny i wlasnie o takiej centralce myslalem no jesli mowisz ze tylko centralka wystarczy i obejdzie sie bez zakupu dodatkowego silownika to ok wlasnie o to mi chodzilo a czy jest problem z podlaczeniem tej centralki czy to wszystko odbywa sie w bagarzniku bo tam znajduje sie u mnie sprezarka od centralnego mozesz mi to troche opisac ??
nawet do bagaznika nie zagladasz - wpinasz sie w przewody obok kolumny kierowniczej (tam gdzies kolo bezpiecznikow)
jak kupisz gotowy zestaw - dostaniesz instrukcje montazu - kilka kabelkow - podlaczasz, mocujesz centralke od bezprzewodowego i cieszysz sie zamkiem. jesli masz male pojecie o elektronice to sam dasz rade, ja wolalem nie ryzykowac, dalem mechaniorowi, w 15 minut podlaczyl i wsio ladnie pykalo :) zaplacilem chyba 20 zeta :)
podlaczyl tez kierunki zeby migal przy zamknieciu/otwarciu, mozna jeszcze syrenke, aby dawal glos, ale tego nie chcialem. jak chcesz mozna zamontowac grot od kluczyka w scyzoryku, ale mi sie z tym nie spieszylo, a potem golfiarz poszedl pod licytacje :)

takze nic trudnego - kupuj gotowy zestaw i po problemie :bigok:
http://allegro.pl/item545887625_sterown ... super.html ja mialem cos podobnego do tego :) ladnie wygladalo i spelniaja swoja funkcje :okej:
ok wielkie dzieki bede zakladal


bombel

Awatar użytkownika
xynthos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02, 2009 16:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xynthos » ndz mar 29, 2009 22:21

Witam
Panowie i Panie odświeżam temat!
Jerst tego masa i nie bardzo kumam wiele zeczy...

Mozecie cos szerzej opisac o "systemach" jakie macie, elektro czy pneuma?
Firma, auto 3d czy 5, sposoby instalacji...

Pytam bo sie zakochałem w autku i chciłabym to sam zrobic

pozdrawiam


~Non sunt multiplicanda entia sine necessitate~
~xynthos~

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości