problem z szybą elektryczną tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RED TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 21, 2009 00:18
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

problem z szybą elektryczną tył

Post autor: RED TDI » pn lut 02, 2009 02:12

Witam Panowie, pierwszy post, i od razu zabieram się za problemy dręczące mojego Varianta. Szukajki używałem, jest wiele podobnych ale nie ma takiego przypadku.
Mam oryginalne elektryczne szyby w kombiaku 94 GL. Ostatnio padł lewy tył. Mianowicie szyba się opuszcza z przycisku ale nie podnosi...Opuśić się ją da ale podnieść już nie. Poza tym potrafi się sama opuszczać na dziurach i trzeba ją ręcznie podnosić.
Aktualnie mam rozebraną tapicerke i tak śmigam...szukałem błędu ale nie znalałem. Linki górna i dolną wyczuwam pod prowadnicą palcem, jak go tam wsadze z bólem :). Załóżmy ze szybe mam "po środku". Gdy chcę ją podnieść silinik przewija coś chyba bo słychac jak pracuje, mało tego przytrzymując przycisk w pozycji "do góry" pracuje do pewnego momentu i staje, tak jakby wiedział ze szyba powinna byc juz u góry, ona jednak ani drgnie. I po tej operacji jak chce nią zjechać na dół silnik śmiga chwile przewijając cos i dopiero po chwili szyba rusza razem z nim i jedzie w dół.
Macie jakis pomysł? Jak wyjąc to ustrojstwo ? i gdzie szukac przyczyny? wygląda mi mimo wszystko na zerwaną linkę lub jakies mocowanie szyby w podnosniku... nie wiem...
PS. Poza tym chętnie kupię przednie mechanizmy elektryczne kompletne w dobrej cenie oczywiście ( hehe od kierowcy poprzednik wsadził korbę a od pasażera zablokował szybe na stałe ;/ ) Do niedawana miałem sprawny tył, ale została już tylko prawa tył :).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Re: problem z szybą elektryczną tył

Post autor: gtibodek » pn lut 02, 2009 10:54

RED TDI pisze:Witam Panowie, pierwszy post, i od razu zabieram się za problemy dręczące mojego Varianta. Szukajki używałem, jest wiele podobnych ale nie ma takiego przypadku.
Mam oryginalne elektryczne szyby w kombiaku 94 GL. Ostatnio padł lewy tył. Mianowicie szyba się opuszcza z przycisku ale nie podnosi...Opuśić się ją da ale podnieść już nie. Poza tym potrafi się sama opuszczać na dziurach i trzeba ją ręcznie podnosić.
Aktualnie mam rozebraną tapicerke i tak śmigam...szukałem błędu ale nie znalałem. Linki górna i dolną wyczuwam pod prowadnicą palcem, jak go tam wsadze z bólem :). Załóżmy ze szybe mam "po środku". Gdy chcę ją podnieść silinik przewija coś chyba bo słychac jak pracuje, mało tego przytrzymując przycisk w pozycji "do góry" pracuje do pewnego momentu i staje, tak jakby wiedział ze szyba powinna byc juz u góry, ona jednak ani drgnie. I po tej operacji jak chce nią zjechać na dół silnik śmiga chwile przewijając cos i dopiero po chwili szyba rusza razem z nim i jedzie w dół.
Macie jakis pomysł? Jak wyjąc to ustrojstwo ? i gdzie szukac przyczyny? wygląda mi mimo wszystko na zerwaną linkę lub jakies mocowanie szyby w podnosniku... nie wiem...
PS. Poza tym chętnie kupię przednie mechanizmy elektryczne kompletne w dobrej cenie oczywiście ( hehe od kierowcy poprzednik wsadził korbę a od pasażera zablokował szybe na stałe ;/ ) Do niedawana miałem sprawny tył, ale została już tylko prawa tył :).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
witam to samo miałem musisz kupiś ten mechanizm do szyb elektrycznych zaraz dam linka jak to wygląda koszt nie jest taki bo to kosztuje 50 zł ktoś przesadzil z cena a wymiana okolo 20-30zl
http://moto.allegro.pl/item539770676_me ... y_tyl.html


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

RED TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 21, 2009 00:18
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

Re: problem z szybą elektryczną tył

Post autor: RED TDI » pn lut 02, 2009 12:52

gtibodek pisze:
RED TDI pisze:Witam Panowie, pierwszy post, i od razu zabieram się za problemy dręczące mojego Varianta. Szukajki używałem, jest wiele podobnych ale nie ma takiego przypadku.
Mam oryginalne elektryczne szyby w kombiaku 94 GL. Ostatnio padł lewy tył. Mianowicie szyba się opuszcza z przycisku ale nie podnosi...Opuśić się ją da ale podnieść już nie. Poza tym potrafi się sama opuszczać na dziurach i trzeba ją ręcznie podnosić.
Aktualnie mam rozebraną tapicerke i tak śmigam...szukałem błędu ale nie znalałem. Linki górna i dolną wyczuwam pod prowadnicą palcem, jak go tam wsadze z bólem :). Załóżmy ze szybe mam "po środku". Gdy chcę ją podnieść silinik przewija coś chyba bo słychac jak pracuje, mało tego przytrzymując przycisk w pozycji "do góry" pracuje do pewnego momentu i staje, tak jakby wiedział ze szyba powinna byc juz u góry, ona jednak ani drgnie. I po tej operacji jak chce nią zjechać na dół silnik śmiga chwile przewijając cos i dopiero po chwili szyba rusza razem z nim i jedzie w dół.
Macie jakis pomysł? Jak wyjąc to ustrojstwo ? i gdzie szukac przyczyny? wygląda mi mimo wszystko na zerwaną linkę lub jakies mocowanie szyby w podnosniku... nie wiem...
PS. Poza tym chętnie kupię przednie mechanizmy elektryczne kompletne w dobrej cenie oczywiście ( hehe od kierowcy poprzednik wsadził korbę a od pasażera zablokował szybe na stałe ;/ ) Do niedawana miałem sprawny tył, ale została już tylko prawa tył :).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
witam to samo miałem musisz kupiś ten mechanizm do szyb elektrycznych zaraz dam linka jak to wygląda koszt nie jest taki bo to kosztuje 50 zł ktoś przesadzil z cena a wymiana okolo 20-30zl
http://moto.allegro.pl/item539770676_me ... y_tyl.html
a nie mozna tego jakos naprawic? to dziwne bo linka na prowadnicy jest cała i napręzona... jak wyjme mechanizm szyba spadnie na dół ?



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » śr lip 01, 2009 23:39

ja mam tez problem z tylna lewa szyba w moim gti. Jak kupiłem auto to nie działalo okazało sie ze silnik był spalony gosc mi go przewina i złozyłem to i poprostu silnik opuszcza szybe lecz przy podnoszeniu przy połowie sie zatrzymuje a jak reka zaczne podnosic szybe to juz idzie do góry i wychodzi ze silnik ma jak by za mała moc czy cos w tym rodzaju . Prosze o pomoc


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 02, 2009 06:29

szyba może być źle ustawiona w uchwycie u dołu i "idzie skosem" z oporami. Sprawdź czy dochodzi do górnej ramki prosto, czyli zanim się domknie całkiem do szparka między szybą a górną ramką jest równa na całej długości. Jeśli nie to trzeba przestawić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 438 gości