kilka pytań 2 :P

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

kilka pytań 2 :P

Post autor: Georgi » śr sie 31, 2005 01:16

1. Przy 120 km/h moj mk2 cały się trzęsie co moze być powodem ?? <zle wywazone koła ?? >

2. Diodka akumulatorka <ladowania> swieci sie po odpaleniu silnika po dodaniu gazu znika co jest przyczyną ?? aku mam dobre.

3. Niechce odpalić za pierwszym razem <odrazu> ok 4 razy sobie zakreci i wtedy odpali co moze byc przyczyną ?? <swiece> ??

4. Do automatycznej skrzyni olej mozna dolać tylko w serwicie czy mozna zrobic to samemu ??

Sorry za takie lamerskie pytania ale kiedys musze sie zaczac uczyc co i jak :P jestem swiezo po nabyciu dwójki automat 1.6 z gazem i jestem zielony :smoke:

pozdro



Awatar użytkownika
3ECI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 12, 2005 13:18
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: 3ECI » śr sie 31, 2005 02:47

ad1. przyczyn moze byc kilka, ale obstawiam ze to kola moga byc zle wywazone, sprawdzic mozna to latwo, podnoszac kolo i nim po prostu pokrecic, jesli rzuca nim na boki tzn, ze z nim jest cos nie tak, jak juz kolo bedzie w gorze to od rzu sprawdz czy nie ma luzu na lozyski, lapiac kolo z gory i z dolu i nim ruszajac, jesli odczujesz luz tzn, ze lozysko lub kolumna Mc Person ma luzy, jesli poruszasz kolem na boki lapiac z lewej i z prawej, jesli bedzie luz tzn, ze cos w zawieszeniu jest cos do roboty

ad2. To raczej normalny obiaw, nie masz sie czym martwic, martwic bys sie mogl jakby sie palila po dodaniu gazu, tzn, ze nie ma ladowania, lub jesli sie pali slabiutko, ale sie pali tzn, ze cos jest nie tak, czasem to nawet taka *#cenzura#* jak za slabo naciagniety pasek od alternatora

ad3. jesli jezdzisz na gazie to sprawdz czy odpalasz go na benzynie czy na gazie, sprawdz czy tak samo zachowuje sie na obu rodzajach paliwa, jesli tak to cos jest do regulacji, jesli tylko na gazie tzn., ze cos jest do ustawienia z gazem, ale to standardowy objaw ze na gazie zapala nieco gorzej

ad4. co do tego to nie wiem, nie widzialem jescze automatu na oczy wiec trudno mi powiedziec jak to wyglada, ale jak to ze skrzyniami biegow kazdymi bywa, to bez kanalu sie zrobic nic samemu nie da


GTI 16V 6300 Rpm.........................THE LIFE BEGINS

Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » śr sie 31, 2005 08:21

ad.3 u mnie pomogło ustawienie zapłonu. Sprawdź pompke paliwa



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » śr sie 31, 2005 08:39

Ad. 3 Możliwe, że świece są już na wykończeniu, kiedy ostatni raz je wymieniałeś?


Volskwagen - Das Auto.

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Georgi » śr sie 31, 2005 17:07

wlansie sie dowiedzialem ze swiece byly wymieniane w licu tego roku .
a dzis rano spotkala mnie niemila niespodzianka niechcial zapalic i wyszlo szydlo z worka ... akumulator padł ...

teraz mama kolejny problem z alarmem ... jak go włanczam przez przekrecenie zameczka na glosniku głosniczek zaczyna szumic i dziwnie sie zachowywac to bylo przed rozładowaniem sie aku. teraz jak naładuje aku to moze sie cos zmieni ...
A i laduje aku saoczynnym prostownikiem-s :D
I teraz pytanie da sie jakos dowiedziec kiedy aku sie naladuje czy tylko przez sprawdzenie gestosci elektrolitu ??

pozdro i dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr sie 31, 2005 18:10

co do kontrolki aku to moze cos sie dziac z altrnatorem lub przewodami od niego

mialem tak w Fiescie ze po odpaleniu nie gasla kontrolka aku tylko dopiero jak sie przygazowalo to gasla. Po 2 dniach bylo po aku.
Okazalo sie ze padla dioda na mostku alternatora i sciagalo prad z aku. Za drugim razem mialem tylko problem z kabelkiem.

Ale podkreslam to byla Fiesta :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Georgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 29, 2005 07:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Georgi » czw wrz 01, 2005 11:50

zle podlaczylismy akumulator nie smiac sie myslalem ze umre taki głupi błąd :/ i teraz po dobrym polaczeniu samochod wogole nie pali swieca sie kontrolki i caly czas nadaje sygnal kierunkowskazow ;/ niemoge sobie wybaczyc takiego bledu :( jestem na wskraju wyczerpania nerwowego ;/ jestem z gdyni i szukam teraz dobrego elektyka bo bez niego sie chyba nie obejdzie :/ :( jak mozecie to prosze pomozcie :/

jak holowac auto z automatyczna skrzynia biegow bo slyszalem ze jest jakos inaczej ... :/ :((((((


dobra juz wszystko wiem :P

Padły diody w alternatorze przez ta pomylke a alarm mi blokowal zaplon dlatego odpalic nie chcial:P

a holuje sie gora 40km/h i nie dalej jak 30 km :P

Nie jednak diody chyba nie padły lampka aku nadal sie swieci ale po dodaniu gazu gasnie tak jak wczesniej ... wiec ta pomylka chyba niczego nie zepsula ...
Okazalo sie ze pasek alternatorowy zagleboko siedzial .... i sie slizgal ... dlatego moze czasem ladowal czasem ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 182 gości