Znosi w lewo - ZBIEZNOSC ZROBIONA!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Znosi w lewo - ZBIEZNOSC ZROBIONA!!!!!!

Post autor: skoniek » czw sty 29, 2009 20:30

Tak jak w temacie.
Ogolnie problem powstal po zrobieniu dlugiej trasy bo 1500km dojechalem do celu i sie zaczelo. Zbieżność zrobilem a problem nadal, mam nowki oponki i zal jezdzic bo ciagnie strsznie w lewo. Mechanik powiedzial mi ze to moze byc krzyzak kierowniczy????? mi brak juz pomyslow??? POMOCY!

Dodam ze jak puszcze kierownice i wjade na policjant lezacego czy jakakolwiek nierownosc kierownica lekko w lewo skreca, co za tym idzie i cale auto.
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 20:32 przez skoniek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw sty 29, 2009 20:33

a felgi proste są???

[ Dodano: 29 Sty 2009 19:35 ]
może być,gdzieś zagięta albo przy osi koła może być nierówna felga....odważniki nie spadły???



Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Post autor: skoniek » czw sty 29, 2009 20:36

Felgi swiezo co wyważone, proste i nowki opony

[ Dodano: 29 Sty 2009 19:41 ]
A tego nie wiem czy nie spadly..... cholera.
Ogolnie to trase ta zrobilem z PL do Anglii i robilem ja na zimowkach a tu zalozylem letni zestaw, i fakt po tym zaczelo - wydaje mi sie bynajmniej - znosic w lewo, zestaw zimowek mam, wiec jutro zmienie i zobaczymy.... ale dziwne gdyz przed samym wyjazdem kupilem opony w PL i zlozylem na felgi i wywazylem..... mozliwe ze odważnik spadl. Jutro sprawdze i dam znac!



Awatar użytkownika
vega7777
no turbo no fun
Posty: 58
Rejestracja: sob lip 12, 2008 06:36
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Kontakt:

Post autor: vega7777 » czw sty 29, 2009 20:46

kolego sprawdz gumowe tulejki na wahaczach bo u mnie to było przyczyną. wszystko ustawione, wyważone a i tak ściągało. jak się okazało miałem wywaloną tulejke na wahaczu z tej strony co na nią ściągało. po wymianie było ok.



Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Post autor: skoniek » czw sty 29, 2009 21:00

Tuleje są ok, z racji tego ze mam również inny problem o którym wspomne, może sie przyda (opis tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171293 ) i wszystko sprawdziłem.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pt sty 30, 2009 10:52

skoniek, masz wspomaganie? Może któryś zawór w maglownicy nie trzyma i ciągle pompuje w jeden siłownik? Spróbuj podnieść przód auta żeby koła były w powietrzu i zobacz czy przy zapalonym silniku kierownica sama nie skręca.



Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pt sty 30, 2009 11:09

a łacznik wahaczy?? u mnie ściąga bo mam wybity jeden :blush:



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » pt sty 30, 2009 13:24

U mnie też kiedyś ściągało w lewo ale okazało się że opony były nierówno przydarte i to po ok miesiąca od założenia nowych. Wystarczyło kilka startów (ostrych) i oponke jedną bzrdziej zdarło niż drugą. Sprawć ciśnienie w oponach. Jak nie pomoże to załóż zimówki i będziesz wiedział.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » pt sty 30, 2009 19:01

A z tylu masz zbiezne kola ? mi w lewo sciaga na geometri padlo na tylne lewe kolo, musze zmienic czopa belki.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Post autor: skoniek » pt sty 30, 2009 19:49

Opony zmienilem na zestaw zimowy i to samo, a co do zbierzności to ustawial tylko na przodzie, z racji tego ze z tylu belka i mowi ze sie nie ustawia, choc pamietam jak w PL robilem to na tylne kola montowali uchwyty ze wskaznikami tylko, i laser pokazywal cos tam na skali, tu z tylem nic nie robili

Mysle o tym co napisal kolega piori o tym wspomaganiu, w weekend bede mial wiecej czasu wiec podjade i zerkne.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt sty 30, 2009 20:43

skoniek, faktycznie z tyłu to za bardzo nie ma co ustawiać, ale w twoim przypadku ważne jest czy geometria była ustawiana na przyrządzie czterogłowicowym tzn. czy geometria czterech kół była sprawdzana, czy też diagnosta poszedł na skróty i założył głowice pomiarowe tylko na koła przednie a z tyłu ekrany. Ten drugi wariant jest oczywiście dopuszczalny, ale raczej po naprawach zawieszenia z przodu a nie wtedy gdy ciągnie w prawo lub lewo. Zakładam, że nie masz wyników pomiarów z przed ustawienia i po, a myślę że te dane mogły by coś wyjaśnić . Gdyby dalej były problemy a były by takie możliwości to wrzuć tu wyniki pomiarów


JaroW

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » pt sty 30, 2009 21:15

a geometria dobrze zrobiona ? sprawdz osiowosc pojazdu czy któreś koło nie jest cofniete, najprosciej to biezesz metr i mierzysz od srodka koła przedniego do środka tylniego lub od rantu felgi do rantu felgi porównaj prawą strone z lewą i jak bedzie niewielka różnica to musi byc zle ustawiona geometria


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2341887#2341887

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości