Brak światła przeciwmgielnego z tyłu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Brak światła przeciwmgielnego z tyłu

Post autor: Razal » śr sty 28, 2009 19:52

Mam problem ze zlokalizowaniem usterki dotyczącej tylnego światła przeciwmgielnego. Sprawdziłem bezpiecznik - jest OK, sprawdziłem żarówkę - jest OK, do skrzynki bezpieczników dochodzi napięcie i do włącznika też bo jak wyciągnąłem bezpiecznik to zgasła kontrolka włączonych przeciwmgielnych. Wygląda na to, że jest gdzieś przerwa między włącznikiem, a światłem (pozostałe oświetlenie tyłu OK) lub może być uszkodzony włącznik świateł (chodzi o pozycję przeciwmgielnego). Jednak jak włączę przeciwmgielne to na włączniku zapala się kontrolka "włączone". Gdzie ewentualnie można szukać problemu? Może ktoś coś poradzić?

Pozdroooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Adek99 » śr sty 28, 2009 20:37

Razal, albo tak jak piszesz-włącznik uszkodzony albo brak dobrej masy w oprawce na żarówkę!! Sprawdź lampę i przewody przy niej!! :bigok:



andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: andrew01 » śr sty 28, 2009 21:02

Miałem podobny problem, kontrolka się paliła a światła brak. Jak się okazało w okolicy tylnej lewej lampy na przewodzie zasilającym światło przeciwgielne dodana została złączka, a zasilanie przekierowano na dodatkowy kabelek idący podejrzewam do haka holowniczego. Do dzisiaj za bardzo nie wiem po co taki patent, tłumacze to sobie tym, że jak by były przyczepa dość wysoka to światło z samochodu by oslepiało, a tak pali się tylko przeciwgielne przyczepki. Przepiąłem złączki i światło przeciwmgielne się pojawiło. Nie wiem czy kolega ma hak holowniczy, ale jeśli tak to może być coś podobnego.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » czw sty 29, 2009 08:33

andrew01 pisze:Miałem podobny problem, kontrolka się paliła a światła brak. Jak się okazało w okolicy tylnej lewej lampy na przewodzie zasilającym światło przeciwgielne dodana została złączka, a zasilanie przekierowano na dodatkowy kabelek idący podejrzewam do haka holowniczego. Do dzisiaj za bardzo nie wiem po co taki patent, tłumacze to sobie tym, że jak by były przyczepa dość wysoka to światło z samochodu by oslepiało, a tak pali się tylko przeciwgielne przyczepki. Przepiąłem złączki i światło przeciwmgielne się pojawiło. Nie wiem czy kolega ma hak holowniczy, ale jeśli tak to może być coś podobnego.
Mam hak, są tam jakieś złączki zrobione, ale nie wiem który kolor kabla idzie do przeciwmgielnego, do lewej lampy wchodzą dwie kostki mniejsza i większa - obie wypełnione kabelkami. Dodam, że jeszcze na jesień to światło było. Wątpie w to żęby gdzieś się kabel przerwał między włącznikiem, a żarówką tym bardziej, że chyba nie idą w klapie. Teraz pierwsze co to chyba sprawdzę jeszcze ten włącznik... bo wygląda na to że jest gdzieś przerwa między włącznikiem a żarówką. Dzięki za podpowiedzi - punkciki lecą...
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 08:37 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » czw sty 29, 2009 09:31

Ja miałem tak samo ze jak w niemcowni montowali hak to właśnie porąbali coś z kablami i nie miałem przeciwmgielnego ale dałem do elektryka zrobił i mi powiedział ze coś tam kombinowali


Obrazek

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » sob sty 31, 2009 15:36

Z kablami na 100% wszystko w porządku. Chyba trzeba będzie do kolesia podjechać i przepiąć włącznik. Wtedy ewentualnie wykluczę włącznik, ale gdzie dalej szukać będzie to nie mam pojęcia... Chyba lepiej jak by to był jednak walnięty włącznik bo jak mam dalej szukać to masakra ;-)


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » czw gru 31, 2009 14:47

a teraz ode mnie pytanie ile jest wiateł przeciwmiegielnych z tyłu
Bo lewe ma pali się a prawe w tym samym miejscu co lewe jest zarówka i sie nie pali .
I moje pytanie jest takie czy to jest przeciwmiegle czy inne swiatło ??



Awatar użytkownika
FidoRS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 03, 2009 20:02
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: FidoRS » czw gru 31, 2009 15:13

Cypis876 pisze:ile jest wiateł przeciwmiegielnych z tyłu
Ja mam jedno po lewej stronie, a po prawej jest miejsce, ale nie ma gniazda żarówki.
Liczyłem przewody i w wiązce nie ma do prawej strony kabla do światła p.m. .
U znajomych podobnie - może niektóre werje nie miały tylnego prawego.
W przepisach jest wymagane tylko jedno światło p.m.


Fido R.S.
Naprawiłem lewą prowadnice szybra bez ścągania podsufikti :) - jak coś to pisać
Dla wszystkich, którzy nie mają MFA -> motostat.pl

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » czw gru 31, 2009 17:59

Jedno jest bo jak by były dwa to nie wiesz czy hamuje auto przed tobą czy jedzie na przeciwmgielnych. Ja też mam jedno po lewej stronie.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 31, 2009 18:05

FidoRS, fabrycznie przeciwmgielne jest po jednej stronie, możesz dołożyć z drugiej...nie jest to prawnie zabronione.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » czw gru 31, 2009 18:14

Dla ruchu prawostronnego były montowane po lewej a do lewostronnego po prawej (anglia ,australia , japonia i inne)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 31, 2009 18:29

wojtas46 pisze:Dla ruchu prawostronnego były montowane po lewej a do lewostronnego po prawej (anglia ,australia , japonia i inne)
dokładnie :bigok:
Ja sobie zamontowałem drugie światełko i mam dwa :helm:



Awatar użytkownika
FidoRS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 03, 2009 20:02
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: FidoRS » czw gru 31, 2009 19:32

Qto pisze:nie jest to prawnie zabronione
Nie mówię, że jet to zabronione, ale że wymagane jest jedno => minimum, a dwa można mieć.


Fido R.S.
Naprawiłem lewą prowadnice szybra bez ścągania podsufikti :) - jak coś to pisać
Dla wszystkich, którzy nie mają MFA -> motostat.pl

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » czw gru 31, 2009 19:41

FidoRS pisze:ale nie ma gniazda żarówki.

ja w swoim patrzyłem i mam żarówkę wkręconą ale nie swieci



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości