problem z kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrus23

problem z kontrolka oleju

Post autor: piotrus23 » sob sty 24, 2009 16:54

mam nastepujacy problem po przejechaniu kilku kilometrów zapala mi sie kontrolka oleju! silnik parcuje normalnie nie ma utraty mocy a nic nic takiego,silnik to 1.8abs dodam jeszcze ze wszystko zaczyna sie dziac jak temperatura oleju jest wyzsza niz jakies 85 stopni,co moze byc przyczyna
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 16:55 przez piotrus23, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » sob sty 24, 2009 18:56

może to być wina oleju czy nie zmieniałeś ostatnio oleju na inny bądz jakiś z niepewnego źródła.



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » sob sty 24, 2009 19:16

wymień czujnik!
a jak bedzie dalej świecił to znaczy ,że prawdopodobnie masz panewki wytarte:(


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

piotrus23

Post autor: piotrus23 » ndz sty 25, 2009 18:10

panewki odpadaja,czujnik tez ale chyba wymienie jeszcze raz olej moze pomoze



jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » pt sty 30, 2009 14:22

ja mam też dość podobny problem tylko że w silniku ABF! Mianowicie: podczas jazdy takiej normalnej bez szaleństw wszystko jest ok,nic mi się nie zapala,moge jeździć cały tydzień zrobić i 400km i zero mygających kontrolek. jak tylko zaczne jeździć szybko tz tak do 7000obr przez jakiś czas to przy schodzeniu na biegu z obrotów zapali mi sie lampka od cisnienia oleju,po dodaniu gazu gaśnie! Co dziwne, czasami jest tak że podczas szybkiej jazdy nic sie nie zapala żadna kontrolka przy niższych obrotach! Na początku stycznia miałem mierzone ciśnienie na rozgrzanym silniku i wskazywało coś chyba na wolnych 2,6-czy 2,8. Co może być przyczyną? silnik zero straty mocy,jeździ tak jak jeździł nie kopci.
Pomocy!
pozdro


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » pt sty 30, 2009 19:35

To normalne że jak dodasz gazu to cisnienie oleju wzrasta i kontrolka nie swieci przy niuskich obrotach już cisnienie nie jest tak duze i dla tego zaczyna swiecic przyczyn moze byc sporo i miejmy nadzieje ze to nie panewki czy rozszczelnienie silnika bc moze pompa oleju nie daje takiego cisnienia na wolnych obrotach możliwe ze jest zasyfiona...



jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » pt sty 30, 2009 21:05

ale tak jak dziś,wracałem z wawy do domku dość szybko,zacząłem zwalniać zapaliła się na moment,po czym zgasła i już do samego celu nie zapaliła się,a jechałem specjalnie szybko pewien odcinek,po czym spokojnie kilka kilometrów tak w przedziale 2200-2600 i nic, już się nie odezwała. jutro chyba podskoczę jeszcze raz na zmierzenie ciśnienia oleju!


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości