Vag

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

amator5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt gru 30, 2008 19:40
Lokalizacja: Słupsk

Vag

Post autor: amator5 » sob sty 24, 2009 11:57

Witam Przymierzam się do zakupu interfejsu VAG OBD2 i w związku z tym mam pytanie zcy jako laik będę w stanie poradzic sobie z obsługą tegoż urządzenia Zapyta ktoś po co laikowi takie urządzenie ano po to by nie wyrzucać przy każdej wizycie u mechaniora stówki za diagnozę niekiedy mylną Z góry dzięki z podpowiedzi Acha i jeszcze bardzo istotne pytanie czy ten vag z tym symbolem będzie kompatybiny z gniazdem moje furki czy może potrzebny jest jeszcze jakiś adapter Auto 1,6 benzyna 97 rok



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob sty 24, 2009 12:40

amator5 pisze:...Witam Przymierzam się do zakupu interfejsu VAG OBD2 i w związku z tym mam pytanie zcy jako laik będę w stanie poradzic sobie z obsługą tegoż urządzenia Zapyta ktoś po co laikowi takie urządzenie ano po to by nie wyrzucać przy każdej wizycie u mechaniora stówki za diagnozę niekiedy mylną Z góry dzięki z podpowiedzi Acha i jeszcze bardzo istotne pytanie czy ten vag z tym symbolem będzie kompatybiny z gniazdem moje furki czy może potrzebny jest jeszcze jakiś adapter Auto 1,6 benzyna 97 rok...
Interfejsu nie "obsługujesz" tylko podłączasz i tyle. VAG to program diagnostyczny i jego obsługi będziesz musiał się nauczyć. Jako "laik" będziesz mógł jedynie skasować ewentualne błędy zapisane w pamięci sterowników, bo nauka poprawnego "czytania" tego co VAG pokazuje trwa latami, a czasami nigdy się nie kończy.
Dobremu mechanikowi nie płacisz za to, że ma młotek (czyt. VAG'a, interfejs + laptop), tylko za to, że wie gdzie ma nim uderzyć (czyt. poprawnie zdiagnozować).
Wszystkie informacje znajdziesz w dziale Diagnostyka w "tematach podwieszonych".
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182762 POPRAWIŁEM :dol: :gora:
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 18:44 przez AFN140KM, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości