Jakie swiece do silnika 1,8 AAM + LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jakie swiece do silnika 1,8 AAM + LPG

Post autor: Atomic10 » ndz sie 28, 2005 20:12

Załozyłem ostatnio instalacje LPG do swojego Golfa 3 silnik 1,8 AAM no i mam problem ze świecami do gazu mechnik powiedizął mi tylko zeby było 1 elektrodowe i najlepiej firmy NGK ale zadnych oznaczeń mi nie podał. Mam problem pomocy. Dodam ze w sklepiach to same młotki pracuja ( w 90%) oni potrafia tylko sprzedac swiece z katalogu VW np. 3 elektrodowe a jak chce sie 1 bo do gazu to słysze jedno: " a tego to ja nie wiem, bo w katalogu jest napisane ze producent przewiduje tylko ....... " no i tak dalej.



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » ndz sie 28, 2005 21:38

To chyba rzeczywiascie z jakimis mlotkami miales doczynienia. Do gazu najlepsze sa NGK V-Line z nacieciem w ksztalcie litery V na elektrodzie. co do numeru katalogowego ci nic nie powiem ale na pewno powinni ci dobrać. moze sprubuj w innym sklepie



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz sie 28, 2005 21:42

Mam taki sam silnik z LPG i mam zalozone 3 elektrodowe NGK i wszystko ładnie chodzi-zrobilem juz na nich 30tys :hmm:



Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » ndz sie 28, 2005 21:44

Witam !!

Atomic10 z tego co znalazlem w necie do Twojego silnika przeznaczone sa swiece NGK BUR5ET (V-Line nr 22) .

Ja osobiscie uzywam swiec NGK do gazu (nie w VW gdyz jeszcze nie mam :-( ale w innym ) i jestem w 100% zadowolony.

Pozdrawiam.



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » ndz sie 28, 2005 22:24

dzizus ile razy mozna pisac :) nie ma czegos takiego jak swiece do gazu - to tylko wymysl producentow zeby trzepac kase. swiece powinny byc takie jakie przewiduje oryginalnie fabryka. zaluz NGK 3 - elktrodowe i bedzie git. ja takie mam i nie ma problemow na LPG.


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » ndz sie 28, 2005 23:27

Cze
Ja tam też nie mam problemu z gazem i z 3-ma elektrodowymi świecami.

Rozmawiałem też z paroma gazownikami i zauważyłem że ci co mają większą wiedzę praktyczną zalecają świeczki według katalogu, a ci strasznie mądrzy i oczytani, ale bez praktyki krzyczą że ma być jedno elektrodowa. Wnioski nasuwają się same!


Kazek

Czy ktoś zna jakieś stronki poświęcone motocyklom M-72

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » ndz sie 28, 2005 23:56

Deacon pisze:dzizus ile razy mozna pisac :) nie ma czegos takiego jak swiece do gazu - to tylko wymysl producentow zeby trzepac kase. swiece powinny byc takie jakie przewiduje oryginalnie fabryka. zaluz NGK 3 - elktrodowe i bedzie git. ja takie mam i nie ma problemow na LPG.
no chyba nie do konca... roznia sie te swiece chociazby przerwa...



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn sie 29, 2005 00:21

To jest wasnie dla mnie problem. Parametry świecy. Nie ma dwuch takich samych świec tzn typów. Roznia sie one np. gwintem, odstepem od elektrody, iloscią elektrod, materiałem z jakiego sa wykonane, parametrami cieplnymi. A poniewaz paliwo LPG ma inna charakterystyke pomyslałem ze i swiece tez powinny byc inne niz do benzyny. Góry dziekuje za wszystkie rady. Kupie takie jakie przewiduje producent z firmy NGK


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pn sie 29, 2005 00:23

Zgodze sie: to nie to samo. 3 elektrodowe mają dłuższą żywotność. Co 3 elektrody to nie jedna. Zawsze z którejś iskra przeskoczy. Miałem BOSH, mam NGK i wsi OK.



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » pn sie 29, 2005 01:18

kamil993 pisze:
Deacon pisze:dzizus ile razy mozna pisac :) nie ma czegos takiego jak swiece do gazu - to tylko wymysl producentow zeby trzepac kase. swiece powinny byc takie jakie przewiduje oryginalnie fabryka. zaluz NGK 3 - elktrodowe i bedzie git. ja takie mam i nie ma problemow na LPG.
no chyba nie do konca... roznia sie te swiece chociazby przerwa...
przerwe w 1-elektrodowych mozna sobie zmienic samemu :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » pn sie 29, 2005 11:19

Deacon pisze:
kamil993 pisze:
Deacon pisze:dzizus ile razy mozna pisac :) nie ma czegos takiego jak swiece do gazu - to tylko wymysl producentow zeby trzepac kase. swiece powinny byc takie jakie przewiduje oryginalnie fabryka. zaluz NGK 3 - elktrodowe i bedzie git. ja takie mam i nie ma problemow na LPG.
no chyba nie do konca... roznia sie te swiece chociazby przerwa...
przerwe w 1-elektrodowych mozna sobie zmienic samemu :)
mozna tylko trzeba wiedziec o ile i zrobic na na wszystkich rowno...



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn sie 29, 2005 18:19

Ja mam LPG i jeżdżę od początku ze świecami NGK V-line 3 elektrodowymi. Jak dla mnie rewelacja. Ja mam 1,8 ADZ (90KM) i mam BUR6ET No 1 (z tego co pamiętam). Na prawde polecam.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn sie 29, 2005 19:24

Krembul pisze:Ja mam LPG i jeżdżę od początku ze świecami NGK V-line 3 elektrodowymi. Jak dla mnie rewelacja. Ja mam 1,8 ADZ (90KM) i mam BUR6ET No 1 (z tego co pamiętam). Na prawde polecam.
dokładnie tez na taklich smiga i zero problemu???a mam pytanko co ile je wymieniasz???ja juz na swoich przejechałem 15 tys i zastanawiam sie czy nie wymienic:)autko smiga idealnie ale moze lepiej na zimne dmuchac:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości