Koła, ocieranie hamulców

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

muzykant

Koła, ocieranie hamulców

Post autor: muzykant » pt sty 23, 2009 16:08

Witam

MK2, 90 rok, silnik RP, przód tarcze, tył bębny

Może laickie pytanie ale dopiero się uczę mechaniki samochodów.

Czy to normalne, że gdy auto stoi na postoju, podniosę je do góry i kręcę kołami na luzie to hamulce obcierają mi i jednocześnie nie pozwalają na swobodne obracanie się koła?

U mnie wygląda to mianowicie, że z przodu gdzie mam tarcze koło, które obkręcę z maksymalną siłą zrobi około jeden obrót i się zatrzyma. Z tyłu mam bębny i jedno koło daje się swobodnie obracać, zaś w drugim widać jeden z zacisków podobnie jak z przodu zatrzymuje szybko koło. To normalne?

Pytam bo strasznie denerwuje mnie szum podczas jazdy, nie jest jednostajny, lecz narasta i spada oczywiście z większą szybkością jeśli jadę szybciej. Myślałem, że dochodzi z tylnych kół więc wymieniłem w nich łożyska, oczywiście po około 1000 km dociągnąłem nakrętkę bo luz się zrobił ale nic nie pomogło, szum jest taki sam. No więc pada na łożyska z przodu, mam kupiony komplet lecz wiadomo wymiana ich to już większa sztuka więc czekam na lepszą pogodę i więcej czasu. A może to, że cały czas lekko hamują mi hamulce może powodować taki szum?

Co ciekawe podobno gdy łożysko z przodu jest uszkodzone szum powinien pojawiać się podczas skręcania gdy na owe łożysko działają większe siły, u mnie szum jest cały czas taki sam, nie ustaje jak nacisnę sprzęgło, nie jest jednostajny.

Jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 16:10 przez muzykant, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » pt sty 23, 2009 16:31

A ''pupucie'' to jaki mamy rozmiar ?? :grin: Jesli za szerokie to nie ma sie czego dziwic że szumi :P A tak na marginesie to moze klocki Ci łapią i koła nie daja sie swobodnie obracac ??



muzykant

Post autor: muzykant » pt sty 23, 2009 17:20

Zapomniałem o kołach napisać- to są standardowe VW 13'

No właśnie tak się wydaje, że ocierają klocki, przy obracaniu nie słychać żadnych dźwięków z okolicy łożysk.

Ale gdyby klocki ocierały no to powinno się to chyba z jakimś czasem "dotrzeć" czyż nie? A u mnie szumi tak już od roku.



Awatar użytkownika
krzysio1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: czw lis 15, 2007 23:40
Lokalizacja: Kielce/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: krzysio1985 » pt sty 23, 2009 17:57

muzykant pisze:U mnie wygląda to mianowicie, że z przodu gdzie mam tarcze koło, które obkręcę z maksymalną siłą zrobi około jeden obrót i się zatrzyma. Z tyłu mam bębny i jedno koło daje się swobodnie obracać, zaś w drugim widać jeden z zacisków podobnie jak z przodu zatrzymuje szybko koło. To normalne?
z przodu to norma...klocek powinien delikatni "plywac" po tarczy...ciezko powiedziec na odleglosc czy opor jest w normie czy ponad.bebny raczej powinny obracac sie swobodnie tak ze czeka Cie robota...moze cylinderek,linka??



muzykant

Post autor: muzykant » pt sty 23, 2009 18:15

krzysio1985, pewnie na wiosnę czeka mnie ale pełna generalka bębnów z tyłu.

A co do przodu jeśli ma ocierać to tak robi, zastanowiło mnie to, bo dziś widziałem filmik z Golfem gdzie zakręcono kołem z przodu i się swobodnie kręciło...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości