Jak otworzyć VW Golfa III?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KillerVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:40
Lokalizacja: Dobieszowice

Jak otworzyć VW Golfa III?

Post autor: KillerVW » pt sty 23, 2009 11:23

Witam, mam pytanko, jak dostać się do środka, gdy centralny zamek nie chce otworzyć drzwi z pilota, a kluczykami nie można bo są zaryglowane? zamek w bagażniku jest skorodowany (wkładka). Alarm się rozbraja, tylko centralny zamek nie działa.

Z góry dziekuję i pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 23, 2009 11:27

KillerVW pisze:zamek w bagażniku jest skorodowany (wkładka).
WD-40 i do dzieła tak jak z zamkami w drzwiach



KillerVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:40
Lokalizacja: Dobieszowice

Post autor: KillerVW » pt sty 23, 2009 11:32

Wiem, że działa, ale wkładki drzwiowe nie są zapieczone tylko nie można otworzyć zamków :), ale dziękuję:)
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 11:33 przez KillerVW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 23, 2009 17:14

No z tą wkładką w zamku to może się nie udać - ostatnio u teścia z nią walczyłem i w końcu ją rozebrałem - po tym co zobaczyłem, ile syfu było w środku i nak to wszystko skorodowane, to żadne WD-40 by nie pomogło.

Po pierwsze musisz stwierdzić, czy aku jest naładowane - jeżeli np. normalnie mruga śwatłami itp. przy rozbrajaniu/uzbrajaniu, to powinno być ok.

Jeżeli nie to bierzesz prostownik, kładziesz się pod samochód i podłaczasz + pod śrubę od rozrusznika, do której przykręcony jest przewód idący do aku, a - podłaczasz gdzieś pod masę. Sprawdź ponownie, czy coś to dało.

Jeeli samochód dalej jest zamknięty - to wybierz sobie co chcesz rozwalić - czy szybę, czy lampę tylną prawą. Szyba - to nie muszę tłumaczyć chyba, lampa tylna - rozwalasz lampę tak, żeby była dziura na wylot do bagażnika. Obok lampy masz pompkę centralnego - wyciągasz z niej wężyk i dmuchasz - jak się fura nie otwiera, to podłaczasz pompkę od roweru itp. Sprawdź jeszcze przed rozwaleniem lampy, czy po tym, jak ją rozwalisz, rzeczywiście dasz radę sięgnąć do wężyka i w niego dmuchnąć. Może sprawdź u jakiegoś kolegi, czy coś.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt sty 23, 2009 17:18

Jak golf ma elektryczne szyby to spróbuj może uda ci się opuścić je kluczykiem.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

KillerVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:40
Lokalizacja: Dobieszowice

Post autor: KillerVW » pt sty 23, 2009 22:56

dziękuję bardzo, problem polega na tym, że pompka, albo jej sterowanie jest uszkodzone, muszę to sprawdzić. Przyszedł jakiś facet jak mnie nie było i otwarł w kilka sekund. Mysle, że to jakaś kombinacja kluczyka i klamki. np w bmw e34 podnosi sie klamke i otwiera kluczem (tylko drzwi pasazera), nie wiem jak to zrobil, ale moze uda mi sie dowiedziec.

Pozdrawiam!!!!!!!!



shizofremia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:38
Lokalizacja: Slask

Post autor: shizofremia » śr lip 08, 2009 20:11

Witam, mam pytanie, mianowicie, dzisiaj ktos wlazl mi do Golfa III bo przyszedlem do auta i bylo otwarte a zamykalem na 100% bo jeszcze sprawdzalem wszystkie klamki, mam centralny. Dajcie jakas rade jak moge sie zabezpieczyc, bo pewnie ktos kluczykiem z innego Golfa otworzyl mojego bo zadnych oznak otwierania w inny sposob nie ma. Dzieki z gory za rady. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » śr lip 08, 2009 20:24

wydaje mi sie że z centralnymi za pare zł ( tak jak u nie ) jest tak że łatwo je otworzyc cos słyszałem o takim urzadzeniu co przykładają do zamka odczytuje on fale i otwiera z guziczka :) ile w tym prawdy nie wiem tak czy inaczej ja sie pozbyłem jakies pól roku temu całego audio a śladu wejścia da auta BRAK :> ( zamkniete było jak wróciłem )
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 20:25 przez krxychu, łącznie zmieniany 1 raz.



shizofremia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 24, 2009 20:38
Lokalizacja: Slask

Post autor: shizofremia » śr lip 08, 2009 20:56

No wlasnie, mi tez teraz kilka rzeczy zniknelo, ale na szczescie nie az tak bardzo wartosciowych, to wiec jak by mozna sie zabezpieczyc...? Ma ktos jakies pomysly, moze sprawdzone juz knify...



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr lip 08, 2009 20:59

albo masz wkładki zamka rozwalone i pasuje tam każdy kluczyk bądź śrubokręt jak ja miałem. Dlatego wstawiłem klamki bez zamków i otwieram z pilota. Co do sczytywania kodów z pilota to takie rzeczy to na filmach albo w ERZE. Owszem mamy w serwisie takie urządzenie które wyświetla kod ale jak masz pilot zmienno kodowy to nic Ci nie da sczytanie jednej linijki kodu bo i tak nie będzie wiadomo jaki wysłać a kombinacji jest bardzo dużo i paczki impulsów też są różne, bardziej już stało kodowy by się dało ale tak jak mówię nie da się w ten sposób sczytać kodu i na jego podstawie skopiować pilota. Nawet w serwisie.

[ Dodano: 08 Lip 2009 21:02 ]
krxychu pisze:jest tak że łatwo je otworzyc cos słyszałem o takim urzadzeniu co przykładają do zamka odczytuje on fale i otwiera z guziczka
a jak chcesz z modułu radiowego odbiorczego odczytać fale?? Nie da się. Z nadajnika odczytać częstotliwość pracy można ale nie z odbiornika. A w centralce alarmowej masz odbiornik.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Royas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 23:58
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Royas » sob gru 12, 2009 18:21

kumpel ma podobny problem i sie ora co zrobic otoz nie ma wkladki w klamkach by otworzyc kluczykiem dzwi zostaje tylko centralny ktory nie dziala wymienil nowe baterie i nic to nie dalo niby wszystko dzialalo do puki gdy nie odlaczyl akumulatora na tydzien czasu moze jakos pilot sie rozkodowal jest taka opcja ktos sie orientuje w tym temacie co moze zrobic z gory dzieki za odp.


http://www.corrado-database.nl/index.php?item=view_corrado&id=4974

gwb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 14, 2008 02:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gwb » wt sty 12, 2010 03:26

Ja sie podepne. Moje MK3 stoi zamkniete na podworku , niestety nie otwieralem go przez tydzien i padl aku. Mam klamki bez zamkow a do tylnej klapy nie mam kluczyka bo zmienilem na us. Jaka jest najtansza opcja dostania sie do srodka albo pod maske??



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » wt sty 12, 2010 08:36

gwb pisze:Ja sie podepne. Moje MK3 stoi zamkniete na podworku , niestety nie otwieralem go przez tydzien i padl aku. Mam klamki bez zamkow a do tylnej klapy nie mam kluczyka bo zmienilem na us. Jaka jest najtansza opcja dostania sie do srodka albo pod maske??
no naładuj akumulator, a jak to przeczytaj dokładnie temat


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

gwb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 14, 2008 02:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gwb » wt sty 12, 2010 16:30

conrad81 pisze:
gwb pisze:Ja sie podepne. Moje MK3 stoi zamkniete na podworku , niestety nie otwieralem go przez tydzien i padl aku. Mam klamki bez zamkow a do tylnej klapy nie mam kluczyka bo zmienilem na us. Jaka jest najtansza opcja dostania sie do srodka albo pod maske??
no naładuj akumulator, a jak to przeczytaj dokładnie temat
Nie wejde pod auto, nawet reki tam nie wloze bo jest zdecydowanie za nisko...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 257 gości