Golf [mk3] - Jak zdjąć deskę rozdzielczą ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Golf [mk3] - Jak zdjąć deskę rozdzielczą ?

Post autor: jojo » ndz sie 28, 2005 15:06

Co trzeba odkręcic ,żeby zdjąć deske rozdzielcza .Czy trzeba odkręcać kratki nawiewów ,licznik, środkowy tunel itd. czy są gdzieś jakieś zaślepki z czy może być problem przy demontażu.

[ Dodano: Nie Sie 28, 2005 4:21 pm ]
Może ktoś jednak by coś napisał ? zależy mi na czasie . Odkręciłem juz z 20 śrób, decha lekko się rusza ,tak jakby coś ją trzymało w środkowej części kolo tunelu i w górnej pod samą szybą .Nie chce szarpac zabardzo żeby czegoś nie urwać .

[ Dodano: Nie Sie 28, 2005 5:45 pm ]
Odkręciłem już chyba wszystkie śruby ,można bujać deską na lewo i na prawo ale tak jakby jeszcze jakieś zaczepy trzymały pod samą szybą ,jak to odczepić zeby czegoś nie urwać ?



Awatar użytkownika
czykryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: czykryszard » ndz sie 28, 2005 19:03

Witam odkreca sie tylko dwie sruby mocowania obok włącznika swiateł i po przeciwnej sronie i jeszcze trzeba zdjąć plastik obudowy stacyjki i mocnniej pociagnąć ten plastk co jest przed licznikiem ja najpierw jedną stronę odczepiam póżniej drugą trzeba użyć troszku siły powinno puścić i sama deska jest przykrecona na dwie śruby wszystko



jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » ndz sie 28, 2005 19:34

śruby poodkręcałem , cos tylko trzyma na samym podszybiu na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w ktorym trzyma , szarpałem deske dosyć mocno ale nie chce puścić .Kurcze co tu zrobić ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz sie 28, 2005 20:10

ie pamietam jak w mk 3 jest ale w mk2 sa sruby od strony komory silnika przy napedzie wycieraczek:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Golf [mk3] - Jak zdjąć deskę rozdzielczą ?

Post autor: majkel » wt sie 30, 2005 01:16

jojo pisze:Co trzeba odkręcic ,żeby zdjąć deske rozdzielcza .Czy trzeba odkręcać kratki nawiewów ,licznik, środkowy tunel itd. czy są gdzieś jakieś zaślepki z czy może być problem przy demontażu.

[ Dodano: Nie Sie 28, 2005 4:21 pm ]
Może ktoś jednak by coś napisał ? zależy mi na czasie . Odkręciłem juz z 20 śrób, decha lekko się rusza ,tak jakby coś ją trzymało w środkowej części kolo tunelu i w górnej pod samą szybą .Nie chce szarpac zabardzo żeby czegoś nie urwać .

[ Dodano: Nie Sie 28, 2005 5:45 pm ]
Odkręciłem już chyba wszystkie śruby ,można bujać deską na lewo i na prawo ale tak jakby jeszcze jakieś zaczepy trzymały pod samą szybą ,jak to odczepić zeby czegoś nie urwać ?
Są napewno 2 śruby pod podszybiem od strony silnika, najlepiej zdjąć silnik wycieraczek to będzie wygodniej, są tez śruby w przegrodzie silnika ale już nie pamiętam ile, napewno coś było pod tą osłoną aluminiowa w takich wyciętych zaślepkach



jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » wt sie 30, 2005 08:41

tak jak napisali evolution i majkel były dwie śruby na podszybiu , deseczka pieknie zeszła po odkręceniu .
Dzięki



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt sie 30, 2005 23:17

alez prosze:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 322 gości