Klimatronik zimą (czujnik)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Klimatronik zimą (czujnik)

Post autor: Ryszardo » czw sty 22, 2009 21:04

Witam, wszędzie pisze się, że aby klimatyzacja cały czas działała sprawnie, nalezy ją także włączać zimą. Ale jak przy niskich temperaturach spowodować załączenie sprężarki aby ją przesmarować i trochę rozruszać, skoro czujnik nie pozwala na to? Może ktoś wie jak to zrobić lub gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za pracę sprężarki? Bo tak sobie myślę, że gdyby podgrzać ten czujnik (czyli oszukać go) np. suszarką do włosów raz w tygodniu, to można by uruchomić sprężarkę. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, może jest inny sposób lub jest to wogóle niepotrzebne? Proszę o wypowiedzi szpeców, czy tak można i gdzie jest omawiany czujnik. Mowa oczywiście o CLIMATRONICU. Pozdrawiam.



GHOST197
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 14, 2006 01:44
Lokalizacja: Śląsk , Podbeskidzie

Post autor: GHOST197 » czw sty 22, 2009 22:34

spróbuj ogrzać czujnik temperatury zewn. znajduje się za lewą kratką w zderzaku, może coś pomoże. Najlepszy sposób to postawić autko w garażu ( ogrzewanym )



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 22, 2009 22:57

Tu masz temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211366

[ Dodano: 22 Sty 2009 22:05 ]
http://moto.allegro.pl/item514677864_vw ... _audi.html podobny czujnik jest do tego

a tu masz gdzie jest widac go w tym otworze przyczepiony jest do błotnika. Włącz klime na opdalonym silniku przyłóz cos ciepłego np. palec do czujnika :grin: na ok 2 min i sie załączy


Obrazek



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » czw sty 22, 2009 23:48

Czytałem już wcześniej ten post i szukałem czujnika w tym miejscu, ale jakoś u mnie go tam nie widać. Czy ty go widzisz, czy tylko wyczuwasz palcem?



greg

Post autor: greg » pt sty 23, 2009 11:33

Ryszardo pisze:Czytałem już wcześniej ten post i szukałem czujnika w tym miejscu, ale jakoś u mnie go tam nie widać. Czy ty go widzisz, czy tylko wyczuwasz palcem?
w tym miejscu jest tylko czujnik dla klimy dla climatronica masz czujnik w zderzaku - strona kierowcy pod zaślepką zderzaka - oszukanie tego czujnika na wiele ci się nei zda - jeśli temperatura z tego czujnika będzie różna o więcej niż 10 stopni od czujnika we wlocie powietrza do kabiny - climatronic potraktuje to jako awarię

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 10:34 am ]
Najlepszy sposób to postawić autko w garażu ( ogrzewanym )
to wg meni najlepsze rozwiazanie



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » pt sty 23, 2009 15:03

Fajnie, tylko trzeba mieć ogrzewany garaż, a w moim woda zamarzła w te mrozy. :D Greg, a gdzie jest ten czujnik wlotu powietrza do kabiny? Może podgrzać trochę obydwa? A tak wogóle, to twoim zdaniem ( a wiem, że posiadasz dużą wiedzę o naszych VW) przejmować sie tym, że nie można załączyć sprężarkę, czy spokojnie czekać na wyższe temperatury i liczyć, że nic złego się nie ztanie? Tylko dlaczego wszędzie piszą, żeby chociaż raz w tygodniu uruchamiać klimę, skoro i tak nie idzie załączyć sprężarki? Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :pub:



greg

Post autor: greg » pt sty 23, 2009 16:54

Ryszardo pisze:przejmować sie tym, że nie można załączyć sprężarkę, czy spokojnie czekać na wyższe temperatury i liczyć, że nic złego się nie ztanie?
uważam że nic się nie stanie - ja jeżdżę na AUTO - jak gdzieś w dzień złapie ciepła - to mi się na minutę załącza :bigok: - czujnik wlotu umiejscowiony jest pod filtrem ppyłkowym



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » pt sty 23, 2009 20:33

Dzięki Greg, pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości