Dziwne stuki przy skręcaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Dziwne stuki przy skręcaniu

Post autor: djmatys » czw sty 22, 2009 19:51

Mam niepokojący problem...
5 minut temu wróciłem z trasy i nagle tak znikąd pojawiły się stuki przy ostrzejszym skręcaniu - tzn nie zależnie jak szybko rusze kierownicą, ważne że skręce mocniej np na zakręcie i słychać stuki jakby w prawym kole.... Podejrzewam że to przegub mógł paść :grrr: no ale tak nagle?

Interesujące jest też to, że gdy jade bardzo powoli - np parking pod marketem - to moge skręcić na full i nic nie słychać.... Stukanie pojawia sie tylko przy predkościach powiedzmy wiekszych niż 20km/h ....

Może być to coś innego niż przegub?? a jeżeli nie, to jak zdiagnozować który padł ?



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » czw sty 22, 2009 22:16

ja stawiam na przegub.Na skreconych kolach jezeli wyrzucisz na luz i toczysz sie powoli to nie bedzie slychac przegubu dopiero bedzie go slychac pod obciazeniem czyli przy dodawaniu gazu.Pytales jak zdiagnozowac,otoz:kierownica skrecona w prawo i stuka to lewy przegub do wymiany,kierownica w lewo to prawy do wymiany :grin: Pozdro



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » czw sty 22, 2009 23:25

faktycznie ! stuka tylko jak dodaje sie gazu na zakrętach, ale.... przed chwilą jeszcze raz byłem sie przejechać i przy skręcaniu w prawo słychać dokładnie jakby to był prawy przegub.... tylko teraz jeszcze dochodzi pytanie czy to ten od strony skrzyni, czy od strony piasty ?? no i jak z wymianą...? da rade domowymi sposobami?



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » pt sty 23, 2009 11:28

Bedzie to przegub od strony koła.Zrobic mozna wszystko,no prawie wszystko domowymi sposobami,trzeba miec troszke narzedzi(klucze 17,19 i takie tam) i checi do zabrania sie za to bo chwilka na to zejdzie.Problemem moze okazac sie odkrecenie nakretki od przegubu bo z reguly sa niezle dociagniete. :bajer:



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » pt sty 23, 2009 11:31

Jak masz troche pojecia i narzedzi to spokojnie sobie poradzisz! :) Jak nie to zapraszam do siebie, za wymiane przegubu 50 zł. :) Pomyśl też czy zaraz gumy osłonowej nie wymienić za jednym razem, przy jednej robocie bo z wiekiem pekaja i moze twoja tez juz byc uszkodzona, a guma to koszt w okolicach 15-20 zł :)
Pozdrawiam!



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » pt sty 23, 2009 14:56

michal27, farow, pojecie mam, narzedzia i miejsce tez :P a na nakrętki tez mam sposób - końcówka Stanley i 2m pręt :D

Tylko teraz dalej pytanie.... który to przegub ? Mi stuka przy skręcaniu w prawo... ale słychać stuki z prawej strony ?!?!



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » pt sty 23, 2009 16:38

Niech ktos słucha z zewnatrz auta. :) Prawdopodobnie prawy zewnetrzny, ale z zewnatrz lepiej wysluchasz :)



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » pt sty 23, 2009 19:42

no kur** ale bezsens.... Jade własnie do domu i normalnie szok!! Ciiiisza.... nic... ani jednego stuknięcia ;/ a rano (i wczoraj..) to myslałem że nie dojade....

No to jednak nie zmienia faktu że i tak wymienie ten przegub w najbliższym czasie :) A najlepiej oba...



laszlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 02, 2008 18:12
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: laszlo111 » pt lut 13, 2009 05:16

Witam. Ostatnio pojawił się u mnie podobny problem. Przy skręcaniu w lewo coś stuka przy prawym kole. Problem czasem znika na kilkadziesiąt km i później pojawia się znowu.Orientuje się ktoś może ile jeszcze można jeździć od zdiagnozowania usterki do wykonania naprawy, żeby niczego nie zniszczyć. Muszę zrobić jeszcze kilkaset km zanim będę miał czas na wymianę.
I jeszcze pytanie jak sprawdzić czy to przegub wewnętrzny czy zewnętrzny. Szukałem w innych wątkach i opinie są podzielone. Jeżdże dużo po lesie i śruby od przegubów wewnętrznych wielokrotnie mi się odkręcały. Jakiś czas temu dałem je na jakiś "stop gwint" i póki co trzymają się mocno
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 05:27 przez laszlo111, łącznie zmieniany 2 razy.



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » pt lut 13, 2009 10:01

laszlo111, ja jezdziłem dość długo.. może z 600km zrobiłem z tymi objawami. Ostatnio zaczęło stukać nawet przy hamowaniu silnikiem więc w poniedziałek wymieniłem przegub zewnetrzny... i przy okazji okazało sie że wewnętrzny jest kompletnie suchy !! nasmarowałem go również i teraz żadnego stukania, normalnie LUX :)

dziwne w sumie że odkrecają Ci sie te śrubki... przeważnie nie da sie ich ruszyć w ogóle :P a co dopiero odkręcic normalnie..



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » pt lut 13, 2009 10:49

przegub,przekaładnia albo łozysko amorka :)


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

laszlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 02, 2008 18:12
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: laszlo111 » pt lut 13, 2009 16:57

Dzięki. U mnie pierwsze objawy wystąpiły ponad 1000 km temu, dzisiaj zrobiłem ok 150 km i żadnych stuków nie było. Oby nic się nie rozleciało do końca przyszłego tygodnia. Wtedy sprawę postaram się załatwić i dam znać co było do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości