nie działa cnetralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

nie działa cnetralny

Post autor: ćwikła » ndz sie 28, 2005 12:33

Nie wiem co sie stało ale przestał działąc mi centralny od strony kierowcy....jak zamykam zamek od strony pasazera zamykaja sie wszystkie drzwi zas jak chce to samo zrobic od strony kierwocy nic sien iedzieje...otiwera sie i zamyka tylko drzwi kierowcy..co jest??miał ktos podobny problem??



jesion102

Post autor: jesion102 » pn sie 29, 2005 13:29

Ja mam takie problem kluczykiem od strony kierowcy zamkne ale juz nie otworze ale jak zamkne od srodka to sie zamkna i jak wyciagne to sie otworzą.Ja nie wiem co to moze byc!!!



TOM - K-Jetronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 12, 2005 13:40
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: TOM - K-Jetronic » pn sie 29, 2005 14:16

Witam ja miałem kiedyś podobną sytuacje u swojego klienta okazało sie ze mechanizm który powoduje działanie centralki sie zepsuł postanowilismy go nie naprawiac tylko załorzyliśmy zdalne sterowanie na pilota wraz z alarmem to było najtańsze rozwiązanie.POLECAM



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn sie 29, 2005 15:44

TOM - K-Jetronic pisze:Witam ja miałem kiedyś podobną sytuacje u swojego klienta okazało sie ze mechanizm który powoduje działanie centralki sie zepsuł postanowilismy go nie naprawiac tylko załorzyliśmy zdalne sterowanie na pilota wraz z alarmem to było najtańsze rozwiązanie.POLECAM
Hmm ale jak otwieram badz zamykam drzwi od strony pasazera to wsio jest oki..zamykaja sie tedy wszystkie drzwi...nie działa tak strona kierowcy....



dawid1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 19:27
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: dawid1979 » pt wrz 09, 2005 16:29

Ja miałem taki problem w mkIV. Okazało się że dziwnym trafem znikła mi masa na przewodzie odpowiedzialnym za działanie zamka centralnego od strony kierowcy. Musisz zdjąć tapicerkę i dostać się do tego przewodu podłączjąc do niego masę!!!


daw1979

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt wrz 09, 2005 16:51

ćwikła pisze:Nie wiem co sie stało ale przestał działąc mi centralny od strony kierowcy....jak zamykam zamek od strony pasazera zamykaja sie wszystkie drzwi zas jak chce to samo zrobic od strony kierwocy nic sien iedzieje...otiwera sie i zamyka tylko drzwi kierowcy..co jest??miał ktos podobny problem??

Też tak miałem... Okazało się że w przelotce drzwiowej po prostu mi sie przewody poprzełamywały... Wyciągnij tą gumę gdzie idą kable z drzwi do wnetrza auta i sprawdz czy kable są całe...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 09, 2005 18:17

Jeśli nie przewody to włącznik w zamku. Rozebrać, wyczyścić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Re: nie działa cnetralny

Post autor: miomio1 » pt wrz 09, 2005 20:09

ćwikła pisze:Nie wiem co sie stało ale przestał działąc mi centralny od strony kierowcy....jak zamykam zamek od strony pasazera zamykaja sie wszystkie drzwi zas jak chce to samo zrobic od strony kierwocy nic sien iedzieje...otiwera sie i zamyka tylko drzwi kierowcy..co jest??miał ktos podobny problem??
Jeżeli masz pneumatyk ,to napewno padł Tobie mikrowłącznik od strony kierowcy,nie mam jego foto ale , do zamka dochodzą dwie wiązki jedna 4 pinowa ( to nie ta ) i druga 3 pinowa ( to o to chodzi) musisz odkręcić zamek 3 szt śrub + 1 śruba klamki , całość zamka wymontować i wtedy będziesz miał dojście do tego mikrowłącznika ,oczywiście po wcześniejszym zdjęciu tapicery.Foto przedstawia tylko zamek pneumatyczny.Często mikrowłącznik się przepala jak się zakłada alarm i jest on źle podpiętydo centralnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt wrz 09, 2005 20:40

a gdzie dostac taki mikrowłacznik???dodam ze raz zdział mi zamek ale nie otwirzył drzwi tylko jakos tak dziwnie wydawała głos pompka jakby nie miała sily otworzyc pozostałych drzwi...co jest??od strony pasazera wsio jest ok


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 09, 2005 21:13

jak sie pompka włącza to nie kable ani wyłącznik tylko nieszczelność w peumatyce albo padnięte siłowniki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt wrz 09, 2005 21:15

popytaj się w serwisie,na szrocie kupowałem taki za 50 zł. ale to był kpl. razem z zamkiem ,mikrowłącznik wyciągnąłem a reszte sprzedałem



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt wrz 09, 2005 21:16

pompka właczyła sie tylko raz...jakby było nieszczelne to by ppmpowala cały czas i to normalnym tempem..a tu było bardzo zwolnionym...silownik tez nie moze byc padniety bo jak zamykam od strony pasazera towszystkie drzwi sie zamykaja


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt wrz 09, 2005 21:22

czasami tak bywa (jak mikrowłacznik wysiadł ) że działa tylko w jedną stronę centralny , albo zamyka lub otwiera ,lub nic nie działa .Chodzi mi Ćwikła o tą stronę dźwi co piszesz
Ostatnio zmieniony pt wrz 09, 2005 21:23 przez miomio1, łącznie zmieniany 1 raz.



dawid1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 19:27
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: dawid1979 » pt wrz 09, 2005 21:22

Wcześniej już pisałem żebyś sobie sprawdził czy masz masę na przewodzie od centralnego. Ja miałem podobnie nie otwierałem centralnie drzwi od strony kierowcy tylko od pasażera. Wystarczy, że pociągnąłem sobie masę i wszystko grało!!!


daw1979

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 246 gości