Problem z wymianą przedniego błotnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maputet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 16, 2007 07:23
Lokalizacja: warszawa

Problem z wymianą przedniego błotnika

Post autor: maputet » śr sty 21, 2009 17:09

Spadło drzewo na golfa i wgięło mi lewy błotnik. Przymierzam się do jego wymiany i mam wątpliwości czy dam sobie sam z tym radę, ponieważ skrzywieniu uległ nie tylko sam błotnik, ale także blacha, do której jest przykręcony. Te śruby, które widać na zdjęciu powinny leżeć poziomo, a jedną wygięło prawie o 90 stopni. Pytanie brzmi czy jak zdejmę błotnik to będę mógł młotkiem wygiąć tą blachę, w którą są wkręcone te śruby? Nie wiem jaki ona ma kształt, czy to nie jest przypadkiem profil zamknięty i nie ma się jak tam dostać młotkiem, żeby przywróć jej normalny kształt? Niechcę nieporzebnie ściągać starego błotnika jeśli i tak nie dam rady tego odgiąć i założyć nowego.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 17:11 przez maputet, łącznie zmieniany 1 raz.



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » śr sty 21, 2009 20:48

odkrec te sruby na gorze ,odkrec kolo ,nadkole,od spodu od strony drzwi bedziesz mial chyba 3 sruby -no i zderzak, przedni pas odkrec od blotnika i powinno zejsc . a co do profilu blachy pod blotnikiem to sobie powinienes poradzic za pomoca mlotkow,lewarka itp zeby to podnies - mysle ze dasz sobie rade , ale poczekaj jeszcze na podpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości