Filtr Knecht do 1,9TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Filtr Knecht do 1,9TDI

Post autor: czabu » śr sty 21, 2009 13:38

Witam,

ponieważ zbliża się wymiana oleju w moim traktorze, zaopatrzyłem się w niezbędne akcesoria. Mam pewne wątpliwości do filtra oleju, który kupiłem... Otóż nabyłem Knechta OC51. Wyraźnie powiedziałem sprzedawcy, że filtr ma być do 1,9TDI AHU. Dzisiaj sprawdziłem katalog Knechta i wygląda na to, że OC51 jest dedykowany do 1,9TD i innych słabszych diesli. Do 1,9TDI ma być niby OC249. Patrząc na dane katalogowe (wymiary, gwinty, itp.) to są identyczne, ale jakby nie było różnicy to ludzie zakładaliby skarpetki na buty, a nie odwrotnie ;-)
Pytanie brzmi: mam jechać i wymieniać ten filtr, czy wkładać do bolidu i nie marudzić? ;)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 21, 2009 14:05

skoro nie zgadzas się z nr katalogowym ja bym szukał własciwego filtra
a ""MANA "nie bierzesz pod uwagę /?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr sty 21, 2009 14:55

Wymień ten filtr bo możesz zatrzeć silnik. Filtry pomimo identycznego wyglądu różnią się wkładem filtracyjnym i sprężynami, które są naciskane przez ciśnienie oleju. Jak zamontujesz filtr, do którego działania trzeba słabszej sprężyny niż masz obecnie to pół biedy, gorzej jak masz filtr, który potrzebuje większego ciśnienia, niż auto może wytworzyć. Dla przykładu OP526 jest do większości 2.016V, zamontowałem taki do swojego ABFa, i co się okazało to tylko mi wydmuchał olej uszczelkę filtra. A powinienem zamontować OP526/1.



czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czabu » śr sty 21, 2009 18:01

dziejo pisze:skoro nie zgadzas się z nr katalogowym ja bym szukał własciwego filtra
a ""MANA "nie bierzesz pod uwagę /?
Akurat w okolicznych sklepach nie widziałem tej marki. Knecht, Filtron, Bosch to jest teoretycznie dostępne z tych w miarę sprawdzonych przeze mnie marek.

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 5:05 pm ]
Chyba coś mnie dzisiaj trafi... :grrr:

Byłem wymienić ten filtr. Okazało się, że akurat Knechta OC249 nie mają, więc sprzedali mi filtr marki Filtrex (jakaś niemiecka marka) - podobno super/hiper i w ogóle... ;-) Na 100% ten, zgodny z katalogiem, itd.
Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził sam po powrocie do domu. Ma dwa numery katalogowe: 028115561B oraz 115048007. W necie nie znalazłem katalogu tej marki, ale po tym pierwszym numerze znalazłem w katalogu Knechta jego odpowiednik: OC262... No, "rzesz $%^&*()"!!!
Różnica jest taka, że ten OC262 jest dedykowany już do Golfów III TDI, tylko w wersji 110KM oraz Passatów TDI 90KM. Już nie wiem co robić... Chyba przeproszę się z Intercarsem i kupię to czego jestem pewien...


Właśnie zajrzałem do katalogu Filtrona. Wybrałem silnik AHU i tutaj wskazali filtr: OP525/4. Najciekawszy jest opis: Seat Cordoba 1.9TDI (110HP) 6/99->; Volkswagen Polo Classic 1.9TD 9/96->
Jeżeli ten sam filtr ma pasować zarówno do TDI 110KM jak i TD, to chyba niepotrzebnie sieję panikę... Wkładam tego Filtrexa i niech się dzieje wola nieba ;-)
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 18:07 przez czabu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 21, 2009 18:46

czabu pisze:Wkładam tego Filtrexa i niech się dzieje wola nieba
e tam spoko :bigok:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 21, 2009 19:42

opisami z intercarsu ktore są po prawej stronie nie ma się co sugerować. Tam są zawsze niepełne informacje a niejednokrotnie z błędem

do AHU idzie knechcik OC249



czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czabu » czw sty 22, 2009 00:45

Akurat ten opis pochodzi nie z Intercarsu tylko internetowego katalogu Filtrona. Biorąc pod uwagę, że Filtron te filtry produkuje, to chyba wie co pisze? ;-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 477 gości