Nagrzewnica - ustawienie szybkości nagrzewania kabiny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Nagrzewnica - ustawienie szybkości nagrzewania kabiny

Post autor: Mako » ndz sty 18, 2009 23:53

Witam, od razu pisze jak źle za tytułowałem temat to prosze o zmianę na lepsze :jezor:
A teraz konkret o co mi biega :P
Odkąd kupiłem golfa nie działa u mnie ogrzewanie tzn 1,2,3 te prędkości nic na 4 działa jedynie, kiedyś znalazłem temat o tym i ktoś mówił że jakąś blaszke trzeba włożyć czy cuś teraz nie mogłem go znaleść i nie wiem jak to zrobić, a ze względu na pogodę chciałbym to zrobić jak najszybciej w jak najłatwiejszy sposób dlatego zwracam się do was (lizus) :jezor:
To jedna moja prośba, a drugie to pytanie dzisiaj stojąc na parkingu wczesniej przejechałem ok 10km samochód ciągle pracuje i działa ogrzewanie na max bo tylko takie działa u mnie i nagle się wyłącza i potem są problemy z włączeniem, pierwszy raz coś mi się takiego stało ( pierwsza zima golfa z moich rękach ) jakiś zimny lut ? Tak sobie dumam że przy takiej pogodzie za długo nie może na max iść ogrzewanie i po tem takie wariacje są, a na dodatek akumulator słaby a kasy nie ma na wymiane, a ogrzewanie siorbie prąd i może w pewnym momencie jest za małe napięcie i gaśnie ?
Proszę was o szczegółowe porady, bo mi zimno w samochodzie jeżdżąc po mieście :green_fuck:
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 02:31 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » pn sty 19, 2009 00:07

a sprawdzałeś czy filtr przeciwpyłkowy jest dobry? ja miałem kiedyś podobnie ze wogóle nie dmuchało na 1,2,3 i się okazało ze filtr w podszybiu był całkiem zapchany...



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn sty 19, 2009 00:18

filtr wymieniałem w listopadzie 08' i nadal to samo, ale dzięki za porade :bajer:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn sty 19, 2009 03:31

"Działa" a "działa" to dwie różne sprawy.
Jeśli na 1,2 i 3 biegu silnik dmuchawy nie pracuje to jest albo spalony rezystor dmuchawy (szukaj Kolego tych słów w naszej wyszukiwarce bo postów jest mnóstwo) albo pokrętło nawiewu nie kontaktuje (porada ta sama - i nie z mego lenistwa tylko te usterki są bardzo częste).
Brak nawiewu przy pracy silnika to zabrudzenie filtra, wystarczy parkować pod drzewami i co roku będzie kłopot.
Ogrzewanie pobiera ok. 80watt mocy - tyle ile sam silniczek, nic więcej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 285 gości