Pytania odnosnie silnika 1,6 RF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Pytania odnosnie silnika 1,6 RF

Post autor: fifel » czw sty 15, 2009 23:52

Witam... czytajac instrukcje obslugi do golfa mk2 natknalem sie na informacje ze moj silnik o oznaczeniu RF ma katalizator o czym nie mialem pojecia... dowiedzialem sie tez ze 72 km a nie 75 km, moze wlasnie przez ten katalizator.
Czy mozna ten katalizator wywalic? a jesli mozna to jak?
A drugie pytanie to co to znaczy ze silnik jest na "mieszanke zubożoną" ?

Jak ktos wie cos ciekawego jeszcze o silniku RF to chetnie wyslucham :)



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » pt sty 16, 2009 00:08

Ta mieszanka zubożona to jest chyba to ze jest nadmiar powietrza i wytwarzana jest przy wiekszych obciazeniach silnika a katalizator mozesz usunac tak ze po prostu go odcinasz i wspawasz sobie na jego miejsce np. strumiennice w kształcie kata tylko musisz sie liczyc z tym ze to jest nielegalne i mozesz miec problemy z przejsciem przegladu


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt sty 16, 2009 00:35

fifel pisze:dowiedzialem sie tez ze 72 km a nie 75 km, moze wlasnie przez ten katalizator.
katalizator tez troche mocy zabiera , racja. Ale gazniki miedzy 72 a 75KM sa inne i do konca wywalajac go nie odzyskasz mocy.
fifel pisze:Czy mozna ten katalizator wywalic?
mozna ale bedzie głosniej i moze smierdziec spalinami a efekt niezbyt imponujacy, własciwie marny.
fifel pisze:A drugie pytanie to co to znaczy ze silnik jest na "mieszanke zubożoną" ?
Mowa tu zapewne o benzynie na jakiej może jezdzic - PB 91. Nie potrzebuje np Pb 98.

Od siebie - silnik RF
- trudny do ogarniecia gaznik , kłopotliwy jesli sie nie znasz i nie pobawisz sie z nim
- spalanie dosyc wysokie, choc czy to od silnika czy od gaznika jeszcze nie stwierdzam definitywnie
- porsta konstrukcja , bez zbednych pierdółek oprócz wspomnianego gaznika
- poskąpiono na przekaznik przez co nie ma odciecia paliwa ( nie sprawdzone ale tak uwazam z tego co wyczytałem), odciecie jest np w silniku EZ- 75KM
Aha chetnie wysłucham teraz Ciebie, masz automata wiec sam jestem ciekaw jak sie to sprawuje.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt sty 16, 2009 03:49

Ja moge powiedziec tyle ze kupilem samochod w niezlym stanie technicznym i generalnie zarowno silnik jak i automatyczna skrzynia swietnie chodza... silnik nie pali oleju, pracuje rowniutko i ladnie, skrzynia przerzuca biegi plynnie, nieraz niezauwazalnie. Co do gaznika, to tez jest ok, dziala ssanie automatyczne, obroty trzyma jak ma trzymac :)
Zastanawia mnie tylko fakt przyspieszenia mojego golfa, bo jezdzilem kiedys golfem 1,6 z manualem i w porownaniu z nim to sie czuje jakbym mial ze 20km wiecej i szczerze mowiac na swiatlach daje rade niezle :)
Moze ten automat ma jakies takie smieszne przelozenia, bo niby szybko sie nim nie jezdzi, ale jak powiedzialem przyspieszenie rewelka.

Co do spalania... no tu juz jest gorzej, mozna powiedziec ksiazkowo, czyli duzo ;] kolo 9 w miescie, czasem wiecej, ale zdarza mi sie jezdzic "ciezsza noga".

Podsumowujac... wiekszych problemow z golfikiem nie mialem oprocz tego ze troche filtr powietrza sie syfi olejem, silnik w bardzo dobrej kondycji.
Kupilem go okazyjnie jako "jezdzidlo" i zakochalem sie w nim :)
W planach mam swap na ABF'a, z pozniejszym ewentualnym turbo, ale to na wiosne bo pieniedzy brak :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości