tylna belka i krzywa kierownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

tylna belka i krzywa kierownica

Post autor: grzechu2410nn » czw sty 15, 2009 13:18

Witam kilka dni temu uderzyłem tylnym prawym kolem o 10 cm krawężnik (wpadłem w poślizg przy prędkości ok 30 km/h ) efektem był zgięty czop i rozwalone łożysko , na feldze nie było widocznych śladów po uderzeniu ,po wymianie czopa i łożyska + wymianie na nowe proste felgi auto stoi nie równo tzn strona prawa gdzie uderzylem autem Obrazek i stona lewa Obrazek dodatkowo prawe kolo jest ok 1,2 cm bardziej schowane niz lewe :crazy: po tym zauważalnym to ze kierownica jest krzywo zeby jechac prosto musze miec tak skrecona kierownice Obrazek czekam na wszelkie odpowiedzi :pub:


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 15, 2009 13:25

koniecznie musisz jechać na dignostykę zawieszenia i ukłądu kier
musiało sie coś przestawić (uszkodzić )oprócz czopu :bajer:
być moze wchodzi w gre tylna belka ale na oko tego nie sprawdzisz
fakt kierownica wykrzywiona to znak ze udezenie zaingerowało w układ kierowniczy



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw sty 15, 2009 14:24

To co wynika ze zdjęć i informacji - masz przestawioną tylną belkę.
Sprawdzenia wymaga tak belka jak i jej mocowanie do nadwozia.
Efekt skręcenia kierownicy - Pewien jestem że ściąga i musisz dobrze trzymać.
Autko zostawia podwójny ślad.Jeżeli nie uderzyłeś przednim kołem to skręcenie kierownicy jest wtórnym wywołanym brakiem śladowości przód-tył. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » czw lut 19, 2009 02:37

co do skreconej kierownicy to mam taki sam problem, tyle że robilem geometrie i dalej to wystepuje. Facet jak ustawial to mowil, ze jak po ustawieniu dalej bede to mial tzn. ze tylna belka jest krzywa. No i ciagle to mam- przy jezdzie na wprost musze miec kierownice skrecona jakies 1-1,5cm w prawo a jak ja puszcze to sciaga mnie w lewo. Orientuje sie ktoś jak sprawdzić czy tylna belka jest prosta?


:)

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw lut 19, 2009 08:41

ja mam taki sam problem, tzn od paru dni, odkąd miałem stłuczkę... mianowicie facet wjechał w mój zderzak... jak jadę to tez kierownica jest lekko przekrzywiona w prawo.
tu sa fotki:
Obrazek
forum będzie popularne w PZU :D zaraz przychodzi orzecznik fotki robić :P
poniżej bagażnik poszedł w dół i się nie otwiera :/
Obrazek
Obrazek
no i szpetnie to wygląda :/
Obrazek

Mam pytanie czy w związku z tą stłuczką orzecznik PZU musi uwzględnić tą skręconą kierownice w oględzinach?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
zeton
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 650
Rejestracja: śr paź 10, 2007 13:23
Lokalizacja: NoVWa Sól
Kontakt:

Post autor: zeton » pt lut 20, 2009 00:14

Sprawdzenia wymaga tak belka jak i jej mocowanie do nadwozia.
Dokładnie tak sprawdź to ja miałem podobną sytuacje z tym ze od razu wymieniłem cała belkę i jest :okej: :okej:
Ostatnio zmieniony pt lut 20, 2009 00:15 przez zeton, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
esox lucius
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 939
Rejestracja: sob lis 04, 2006 01:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: esox lucius » wt cze 22, 2010 16:10

ja zostałem trafiony tak jak kolega wyzej ale w tył z lewej strony i rzeczoznawca twierdzi zę to tylko czop belki w mk3

kazał wyslać fakturę zdjęcie wymienionego czopa i stwierdził że wsio będzie ok ewentualnie jeżeli nie to dalej będizemy szukać przyczyny

czyli mogę się obawiać skrzywienia belki również ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 22, 2010 16:16

Jeśli dostałeś w tył i koło bezpośrednio nie oberwało to IMO nie widzę zbytnich powodów aby sam czop się ugiął. Prędzej podłużnice tylne poległy i przestawiły geometrię tyłu.
Natomiast jeśli koło dostało to do sprawdzenia belka bo mogła się ugiąć. Bez oględzin od spodu nic konkretnego powiedzieć nie można.



Awatar użytkownika
esox lucius
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 939
Rejestracja: sob lis 04, 2006 01:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: esox lucius » wt cze 22, 2010 16:40

jhosef, z boku w koło dostalem mam zderzak do wymiany koło jest lekko pochylone do srodka ale na geometrii pokazuje tylko różnicę 20'

rzeczoznawca orzekł ze to minimalne i to się da zrobić na geometrii po wymianie czopa o ile przedstawię zdjęcie z wymienionym czopem na ściągnietym kole to wtedy mi tą wymianę zapłacą

edit: żebym tak ten temat wczesniej zauważył to byłbym mądrzejszy podczas rozmowy z nim
Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 16:46 przez esox lucius, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 264 gości