Wymiana rozrządu w ASO - ku przestrodze !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana rozrządu w ASO - ku przestrodze !!!

Post autor: pavulon78 » czw sty 15, 2009 08:22

31 października kupiłem golfa 4 kombi 1.6 16v (AZD). Pierwszy własciciel, auto kupione w salonie GROBLEWSKI w Gdańsku i tam do końca serwisowane (oprócz ksiażki sprawdzałem w serwisie czy rzeczywiście przyznają sie do tego auta). Kupowałem auto z przebiegiem 197500 km, poprzedni przegląd był robiony przy 195000 w ASO GROBLEWSKI trzy tygodnie wcześniej. Rozrząd wymieniony przy 180000 w kwietniu 2008 r. również w ASO GROBLEWSKI

W ubiegłym tygodniu zauwazyłem że mój golfik gubił trochę oleju. Wychodziło ze jest to ok. 0.3L/1000 km więc tak jakby w górnych stanach normy.
Planowałem wymienić olej na półsyntetyk i dalej obserować co i jak ze zużyciem oleju. Nie dawało mi to jednak trochę spokoju i wczoraj wybrałem się do warsztatu (nie ASO ale cieszącego się dośc dobra opinią) żeby sprawdzili czy silnik nie ma gdzies wycieków.

Wyszło że sa niewielkie przecieki na uszczelniaczu wału i w okolicach odmy. ale prawdziwą grozę przeżyłem jak mechanik zawołał mnie i pokazał stan w jakim jest pasek zebaty rozrządu. Był cały popękany, poszczerbiony, wisiały z niego jakies nitki i prześwitywały przez niego zęby koła zębatego. Ogólnie od katastrofy dzieliło mnie bardzo niewiele.

Okazało się że ch...je w ASO wymienili tylko pasek wielorowkowy (ten rzeczywiście był nowiutki) a paska zebatego palcem nie tkneli. Wygląda na to że pasek ten siedzi od poprzedniego robienia rozrzadu przy 90000 (a wczoraj stuknęło mi 200000).

Jeszcze raz okazało się że przy kupnie używki robienie rozrzadu to podstawa!!! Nie wazne co wynika z oryginalnej ksiazki serwisowej i tego co mówią w ASO (tam mi po zakupie potwierdzili że rozrząd był robiony przy 180000. Nie dodali tylko że nie był to kompletny rozrzad).



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » czw sty 15, 2009 09:37

No to ładnie byś się załatwil.
Ja Ci tylko powiem jeśli chodzi o ASO VW to ja tylko chodzę do ASO Skody na Grunwaldzkiej oni też VW się zajmują (nawet historię auta mi powiedzieli bez proszenia o to). Dużo taniej, narazie się jeszcze nie przejechalem na nich, no i bez kolejek. A Groblewskiego omijam po tym jak mi kazali 3 dni czeka na przegląd przedzakupowy w Skodzie od ręki.
Pozdr.



Awatar użytkownika
Guciu88
VW ADDICT
VW ADDICT
Posty: 90
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 20:56
Lokalizacja: DB
Kontakt:

Post autor: Guciu88 » czw sty 15, 2009 09:38

:crazy: :crazy: :crazy: A ja zmieniałem w ASO :|


Skoda - Simply Clever! :]

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » czw sty 15, 2009 09:46

cobreti7 pisze:No to ładnie byś się załatwil.
Ja Ci tylko powiem jeśli chodzi o ASO VW to ja tylko chodzę do ASO Skody na Grunwaldzkiej oni też VW się zajmują (nawet historię auta mi powiedzieli bez proszenia o to). Dużo taniej, narazie się jeszcze nie przejechalem na nich, no i bez kolejek. A Groblewskiego omijam po tym jak mi kazali 3 dni czeka na przegląd przedzakupowy w Skodzie od ręki.
Pozdr.
To prawda że z terminami i oczekiwaniem na naprawę troche przeginają. Moja noga juz nigdy nie postanie w tym serwisie.
Obecnie auto na poprawianie tego co spieprzyli w ASO zostawiłem u Janisza w Pruszczu Gdańskim (Taniej niz w ASO, drożej niż w innych małych warsztatach ale ponoc solidnie).

[ Dodano: 15 Sty 2009 08:47 ]
Gutek1988 pisze::crazy: :crazy: :crazy: A ja zmieniałem w ASO :|
To weź lepiej pozdejmuj wszystkie osłony i sprawdź co tam powymieniali. Pasek wielorowkowy jest na wierzchu ale zebaty niestety pod dwona osłonami.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » czw sty 15, 2009 11:47

Hmm nawiazujac do tematu bo akurat w tej firmie pracowalem, nie w VW ale w skodzie Groblewskiego. jakbys sie uparl to mozesz dochodzic swoich roszczen skoro masz w ksiazce serwisowej ze zmieniali rozrzad a tego nie zrobili. I nie rozumiem stwierdzenia ze nie calkowicie wymienili rozrzad? albo go wymieniali albo nie, krotka pilka. z tego co ja zaobserwowalem w serwisie skody to jak rozrzad byl wymieniany to miales wszystko wymienione:rolki, paski, pompe wody i uszczelniacze.

W komputerach maja ktory mechanik robil w nim rozrzad i w takim razie nie wypelnil swoich obowiazkow.


chętnie służe pomocą

Awatar użytkownika
Despero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 19:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Despero » czw sty 15, 2009 12:04

jesli moge , to wyraze swoje zdanie ze bylem w serwisie Skody na grunwaldziej (na przeciwko media markt) i powiem ze jestem mega zadowolony. Ktorki termin, wg mnie nie drogo, zrobili nawet wiecej niz mieli zrobic. I zrobili dobrze. Serdecznie polecam ten serwis. Szczegolnie Pana Darka ktory chyba z powolania jest tam mechanikiem mistrza. Pozdrawiam !



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » czw sty 15, 2009 12:29

sawik160284 pisze:Hmm nawiazujac do tematu bo akurat w tej firmie pracowalem, nie w VW ale w skodzie Groblewskiego. jakbys sie uparl to mozesz dochodzic swoich roszczen skoro masz w ksiazce serwisowej ze zmieniali rozrzad a tego nie zrobili. I nie rozumiem stwierdzenia ze nie calkowicie wymienili rozrzad? albo go wymieniali albo nie, krotka pilka. z tego co ja zaobserwowalem w serwisie skody to jak rozrzad byl wymieniany to miales wszystko wymienione:rolki, paski, pompe wody i uszczelniacze.

W komputerach maja ktory mechanik robil w nim rozrzad i w takim razie nie wypelnil swoich obowiazkow.
Własnie dzwoniłem do warsztatu w którym teraz wymieniają mi ten pasek z prośbą żeby starego nie wyrzucali. Chyba podjade z nim do groblewskiego i zrobię małą aferę. To jest k...wa kpina zeby wymienić tylko jeden pasek a drugi (i to ten wazniejszy) zostawić stary. Szkoda tylko że od poprzedniego właściciela nie wziąłem kopii faktury za wymianę tego rozrzadu.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » czw sty 15, 2009 12:49

pavulon78 pisze:
Własnie dzwoniłem do warsztatu w którym teraz wymieniają mi ten pasek z prośbą żeby starego nie wyrzucali. Chyba podjade z nim do groblewskiego i zrobię małą aferę. To jest k...wa kpina zeby wymienić tylko jeden pasek a drugi (i to ten wazniejszy) zostawić stary. Szkoda tylko że od poprzedniego właściciela nie wziąłem kopii faktury za wymianę tego rozrzadu.
trzeba bylo jechac z nie wymienianym paskiem rozrzadu do nich byloby latwiej.a afere dobrze zrobic moze juz wiecej nikogo nie oszukaja


chętnie służe pomocą

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » czw sty 15, 2009 12:56

sawik160284 pisze:
pavulon78 pisze:
Własnie dzwoniłem do warsztatu w którym teraz wymieniają mi ten pasek z prośbą żeby starego nie wyrzucali. Chyba podjade z nim do groblewskiego i zrobię małą aferę. To jest k...wa kpina zeby wymienić tylko jeden pasek a drugi (i to ten wazniejszy) zostawić stary. Szkoda tylko że od poprzedniego właściciela nie wziąłem kopii faktury za wymianę tego rozrzadu.
trzeba bylo jechac z nie wymienianym paskiem rozrzadu do nich byloby latwiej.a afere dobrze zrobic moze juz wiecej nikogo nie oszukaja
Szczerze mówiąc to jak zobaczyłem ten pasek to bałem się odpalić silnik, nie mówiąc już o dalszej jezdzie. Auto od razu zostawiłem u JANISZA w Pruszczu żeby wszystko doprowadzili do porządku.
Dokładnie opisze całą sprawę, zrobie dokładne zdjęcia tego paska i wyslę wszystko do centrali VW na Polskę z zapytaniem czy to u nich standard że wymienia się tylko połowę rozrzadu.
Doświadczenie zdobyte z Renault mówi mi że korespondencja bezpośrednio z centralą jest bardzo skuteczna :hehe:
Ostatnio zmieniony czw sty 15, 2009 12:57 przez pavulon78, łącznie zmieniany 1 raz.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw sty 15, 2009 16:38

tiaaa kulczyk tradex odeśle cie do partnerów serwisowych (czytaj ASO) oni to mają serdecznie w doopie.
pzdr



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw sty 15, 2009 18:19

pavulon78 pisze:To jest k...wa kpina zeby wymienić tylko jeden pasek a drugi (i to ten wazniejszy) zostawić stary
mowisz ze wymiali pasek wielorowkowy tak? Ten pasek nie ma nic wspolego z rorządem. Rorządu prawdopodobnie wcale nie ruszyli. O jakiej połowie rorzadu Wy mówicie to ja nie wiem. Pasek wielorowkowy jest paskiem od osprzetu.
Ostatnio zmieniony czw sty 15, 2009 18:20 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » czw sty 15, 2009 19:09

pavulon78 pisze:Chyba podjade z nim do groblewskiego i zrobię małą aferę
skontaktuj się z turbo kamerą z TVN TURBO :bajer:
oni lubią takie sprawy nagłaśniać :hehe:



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » czw sty 15, 2009 20:26

Witam! Ja też miałem problemy z ASO podczas wymiany rozrządu (opisywałem na forum) z tym tylko, że mi wymienili pasek i resztę, a stare zdemontowane części wrzucili do bagażnika, pasek sam sprawdzałem po zdjęciu pokrywy i jest nowy. Problem dotyczył nie jak u Ciebie, że Cię oszukali tzn. poprzedniego właściciela Twojego auta, a na tym, że po wymianie z okolic rozrządu jest słyszalne dziwne szuranie (które mnie do dzisiaj wkurza), po rozebraniu pokryw i sprawdzeniu ustawienia i naciągu paska nie potrafili mi odpowiedzieć skąd ten hałas się bierze, którego nie było przed wymianą, powiedzieli, że tak musi być i nic nie poradzą. Też myslałem o telewizji TVN, ewentualnie o postraszeniu ich, że tam powiem co z nich za fachowcy. Jedź do nich z tym paskiem i powiedz, że chyba nie wiedzą co to jest pasek rozrządu, skoro pomylili go z wielorowkowym na alternatorze, postrasz TVN-em to Ci wymienia go gratis, idź od razu do kierownika serwisu!!!



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw sty 15, 2009 20:44

Ale swoją drogą test wytrzymałości paska doskonały :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 412 gości